Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Indie World Showcase 11.08.2021 – Podsumowanie

Indykoza! Trzy czasowo gry ekskluzywne, 7 gier zadebiutuje dzisiaj i wiele innych.

Zdania są podzielone, ale według mnie to był całkiem ciekawy pokaz gier niezależnych, które zmierzają na Nintendo Switch. Poniżej znajdziecie wszystkie gry, o których była mowa w trakcie dzisiejszego Indie World Showcase.


Bomb Rush Cyberfunk

(Team Reptile)
Pokaz rozpoczęto dosyć dynamicznie, bo od nowego trailera Bomb Rush Cyberfunk. Po krótkim przypomnieniu, że w grze bombimy grafitti i lecimy na wolno (ale w wysokim tempie) na naszych rolkach. Po tym, jak zabawimy się ze służbami miejskimi pilnującymi porządek i zostawimy po sobie na mieście odpowiednio dużo grafów, to będziemy mogli wyzwać lokalną drużynę w walce o terytorium. Gra trafi na Nintendo Switch w przyszłym roku i wersja konsolowa przez jakiś czas będzie dostępna tylko na Nintendo Switch.

TOEM

(Something We Made)
Jeśli macie w sobie smykałkę fotografa, to TOEM pozwoli wam wczuć się w niezbyt kolorową, ale cudowną historię. W tej ręcznie rysowanej przygodówce spotkasz wiele nietypowych postaci, które będą potrzebowały twoich fotograficznych zdolności do rozwiązania swoich problemów. Pstrykanie fotek będziecie mogli rozpocząć jesienią tego roku!

Loop Hero

(Four Quarters / Devolver Digital)
W końcu posiadacze Nintendo Switch zostaną wrzuceni w ponadczasową pętlę za sprawą Loop Hero. Zimą tego roku stworzymy talię z mistycznych kart, które wspomogą głównego bohatera, budując świat przed jego nogami. Gra została świetnie przyjęta przez naszych PC-towych przyjaciół, więc możecie śmiało zapisać w pamiętniczku nazwę tej perełki, bo chyba nie pozwolicie Liczowi pogrążyć świat bohatera w jeszcze większym chaosie?

FAR: Changing Tides

(Okomotive / Frontier Foundry)
Po sukcesie FAR: Lone Sails deweloper, postanowił kuć żelazo, póki gorące i zapowiedział FAR: Changing Tides. Na początku przyszłego roku gracze będą mogli przeżyć nastrojową przygodę z pojazdem i opowieścią pełną emocji w tle. Świat został spustoszony, a my jako kapitan wyjątkowego statku, wyruszymy w drogę szukać naszego nowego domu.

Necrobarista: Final Pour

(Route 59 / Coconut Island Games / Playism)
Pierwsza gra będzie dostępna jeszcze dzisiaj! W Necrobarista: Final Pour ponownie przeniesie nas do kawiarni, w której umarli mają ostatnią noc, aby spotkać się z żywymi. Final Pour to wersja reżyserską wzbogacona o nową zawartość, zremasterowaną grafikę oraz dodatkowe tryby rozgrywki.

Po zaprezentowaniu pierwszych pięciu produkcji Nintendo postanowiło wspomnieć o grach, w które również zagramy jeszcze dzisiaj.

Garden Story

(Rose City Games / Picogram)
Zjednocz załamaną społeczność jako nowo mianowany Strażnik Gaju. Przemierz tętniącą życiem wyspę, aby zwalczyć inwazyjną zgniliznę, zainspirować jej mieszkańców i odbudować swój dom. Nie będziesz musiał tego robić sam: owocowi przyjaciele czekają, gotowi do pomocy!

Boyfriend Dungeon

(Kitfox Games)
Co można robić w typowym RPG akcji? Zbierać drużynę, ulepszać statystyki, a także randkować…. z bronią? Taką możliwość zaoferuje Boyfriend Dungeon, który łączy w sobie dating sima i dungeon crawlera. Jak to się mówi, stara miłość nie rdzewieje. Umawiać się na randki ze swoim orężem będzie można już w dzisiaj.

Axiom Verge 2

(Thomas Happ Games LLC)
Długo oczekiwana kontynuacja Axiom Verge, Axiom Verge 2, rozszerza uniwersum o zupełnie nowe postacie, umiejętności, rozgrywkę i jest już dostępna.

Po tym krótki przerywniku powróciliśmy do gier, którym poświecono trochę więcej czasu.

Shovel Knight Pocket Dungeon

(Yacht Club Games / Vine)
Zimą tego roku w końcu będziemy mogli się przenieść do świata łopatowego rycerza, w którym upapramy się logiczną rozgrywką, z elementami przygodowymi. Do dyspozycji graczy zostanie oddanych ponad 10 ulubionych bohaterów z uniwersum, których wyekwipujemy i przygotujemy do wielu potyczek. W tym takich z naszymi przyjaciółmi!

ISLANDERS: Console Edition

(GrizzlyGames / Coatsink)
Jeśli po nocach śni wam się budowanie miast na kolorowych wyspach, to od dzisiaj możecie zamienić sen w jawę, gdyż ISLANDERS: Console Edition ma swoją premierę właśnie teraz. Gra przez jakiś czas będzie dostępna tylko na Nintendo Switch, więc szukając rozrywki budowniczego na krótką sesje, wybierzcie odpowiednią wyspę lub klif.

Metal Slug Tactics

(Leikir Studio/ Dotemu)
Podczas pokazu zaprezentowano rozgrywkę z Metal Slug Tactics, taktycznej strategii opartej na kultowej marce, która zadebiutuje w przyszłym roku.

Tetris Effect: Connected

(Enhance / Monstars Inc. / Resonair / Stage Games)
Spragnieni spadających tetrominów, mogą zakreślić datę 8 października w swoich kalendarzach, właśnie wtedy swoją premierę będzie miało Tetris Effect: Connected na Nintendo Switch. Gra została zoptymalizowana pod kątem hybrydowej konsoli, na graczy będzie czekać 30 mapek i 10 trybów, a przez pierwsze dwa tygodnie tytuł będzie można nabyć z 25% zniżką.

Spadające klocki zakończyły drugi główni segment przedstawienia i ponownie skupiono się na krótkiej prezentacji nadchodzących tytułów.

ASTRONEER

(System Era Softworks)
W styczniu przyszłego roku przeniesiemy się do XXV wieku i wspólnie z innymi graczami udamy się na gorączkę eksploracji wszechświata.

Hundred Days – Winemaking Simulator

(Broken Arms Games)
Nie musicie czekać 50 lat, aż zmieni się klimat w Polsce i będzie można na chillku otworzyć własną winnicę. Winemaking simulator pozwoli wam na to tej zimy.

Slime Rancher: Plortable Edition

(Monomi Park, LLC)
Już dzisiaj możecie się wcielić w młodą i dzielną farmerkę Beatrix LeBeau i rozpocząć sandboxową przygodę w świecie szlamowych potworów. Podobno można zbić na tym fortunę!

LumbearJack

(Armor Games Studios / Finalboss Games)
Straszne jest to, że za ochronę środowiska bierze się niedźwiedź z siekierą. Wszystko, co posieka, zostanie jednak poddane recyklingowi z pomocą naszych zwierzęcych przyjaciół. Jackowi pomożemy w przyszłym roku.

Curious Expedition 2

(Thunderful Publshing AB / Maschinen-Mensch)
Ostatnia zapowiedziana gra, w którą można będzie dzisiaj zagrać, to roguelike przenoszący nas do XIX wieku. Gdzie proceduralnie generowane elementy rozgrywki wspólnie z historią zapewnią epicką przygodę wraz z każdym kolejnym podejściem.

Gang Beasts

(Boneloaf)
Gburowate i galaretowate postacie, brutalne slapstickowe sekwencje bitew, absurdalne i niebezpieczne środowiska, osadzone na ulicach Beef City, to i wiele zabawy trafi na Nintendo Switch już w przyszłym miesiącu.

A grą zamykającą pokaz okazało się:

Eastward

(Chucklefish / Pixpil Games)
16 września 2021 roku rozpocznie się podróż na szczyt świata nietypowego duo. Czy uda im się zapomnieć o upadku ludzkości i jak poradzą sobie z postępującym toksycznym ekosystemem? Na to pytanie poznamy odpowiedź już za miesiąc i tylko na Nintendo Switch. No i po drodze spotkamy wiele ciekawych postaci, jeżdżąc naszą kolejką. Lubicie kolejki prawda?

Jak oceniacie dzisiejszy Indie World Showcase po zapoznaniu się w pełni z jego zawartością?

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. rolnik

  13 sierpnia, 2021 at 10:17 am

  Ten Indie World był dla mnie ciekawszy od tego kwietniowego.

  Tak jak myślałem, Metal Slug Tactics trafi na Switcha i jest to dobra wiadomość. Szkoda, że Advance Wars tak nie wygląda, ale przynajmniej jest teraz jakiś wybór.

  Byłem przekonany, że Loop Hero już jest od dawna na Switchu, ale widocznie się myliłem. Oby font dostosowali do małego ekranu, bo z lupą pewnie nikt nie będzie w to grał.

  Shovel Knight Pocket Dungeon wygląda na ciekawy pomysł. W dodatku wszystkie gry zrobione i wydane przez Yacht Club Games były na wysokim poziomie, więc i tutaj spodziewam się małego hitu.

  Wychodzi już druga odsłona Curious Expedition, a ja jeszcze nie zagrałem w pierwszą część! Gra mnie zaciekawiła podczas tworzenia rozkładu gier na cały rok, ale później jakoś o niej zapomniałem i nie potrafiłem sobie przypomnieć jej tytułu. Trzeba dodać do listy gier, które trzeba kupić.

  Eastward klimatem przypomina Earthbound i to jest wystarczająca rekomendacja tego tytułu. Ale skąd brać czas, żeby to wszystko ograć? ;(

 2. blackwaterpark

  14 sierpnia, 2021 at 8:57 pm

  Właśnie sobie czytam, że za chwilę ma pojawić się na NS '”Spelunky” oraz ”Spelunky 2”. Ciekawe, czy wyjdzie też wersja pudełkowa? Jak dla mnie jest to genialna wiadomość. 👍

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Zobacz też

Nintendo Switch

Ciekawe ile razy usłyszymy available today? :)

Nintendo Switch

Komu indora komu? Bo idę do domu!

Nintendo Switch

Popcorn gotowy?

Nintendo Switch

Najświeższe zapowiedzi z ostatniego(?) show Nintendo w tym roku