Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Game Builder Garage jednak z wydaniem pudełkowym w Europie

Każdy może nauczyć się tworzyć gry dzięki zabawnym i interaktywnym lekcjom Game Builder Garage

Wszyscy gracze, którzy nie skusili na zakup cyfrowej wersji Game Builder Garage, mogą teraz dać sobie drugą szansę 11 września, kiedy do dystrybucji trafi wydanie pudełkowe.

Dzięki serii interaktywnych lekcji, które prowadzą graczy krok po kroku, Game Builder Garage pozwala każdemu poznać podstawowe koncepcje tworzenia gier wideo od twórców z Nintendo, bez konieczności posiadania wcześniejszego doświadczenia. Za pośrednictwem tych lekcji gracze odkryją, jak budować gry od podstaw, umieszczając kolorowe stworki zwane Nodonami i łącząc je razem. W Game Builder Garage znajdują się dziesiątki Nodonów, każdy z własną, unikalną funkcją i osobowością. Z pomocą Nodonów, każdy może w mgnieniu oka przejść od czystej planszy do działającego prototypu gry wideo, wykorzystując koncepcje programowania przedstawione w zabawny, przystępny i wizualnie skoncentrowany sposób. Po przejściu przez lekcje gracze będą dobrze przygotowani, aby zacząć wprowadzać w życie swoje własne pomysły na gry w trybie swobodnego programowania. Zarówno w lekcjach, jak i w trybie swobodnego programowania, możliwe jest przełączanie między ekranem programowania a ekranem gry prostym naciśnięciem przycisku, dzięki czemu początkujący twórcy mogą majstrować przy swoim oprogramowaniu i szybko testować swoje pomysły w grze.
Dla szukających inspiracji istnieje możliwość wymiany i pobierania gier, z przyjaciółmi oraz rodziną, przez Internet lub lokalne połączenie bezprzewodowe.* Może to być świetny sposób na pokazanie własnych dzieł, ale także na oglądanie gier stworzonych przez innych. Możliwe jest nawet sprawdzanie pobranych gier w trybie swobodnego programowania, co pozwala na poznanie zastosowanego w nich programowania. Jest to świetny sposób na wzajemne poznawanie gier i uczenie się nowych sztuczek.
Chociaż Game Builder Garage może być obsługiwany za pomocą kontrolerów Joy-Con, Nintendo Switch Pro Controller lub sterowania Nintendo Switch Lite**, możliwe jest również tworzenie gier przy pomocy kompatybilnej myszy podłączonej do portu USB w stacji dokującej Nintendo Switch.

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Zobacz też

Nintendo Switch

W trosce o środowisko, brak pudełka