Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Wiadomości Shin Megami Tensei V – odcinek 1

Atlus zapomniał, że może promować SMTV poza Japonią

Zachód omija sporo treści, jakimi Atlus od tygodni dzieli się ze swoimi japońskimi fanami. Dzisiaj zrobili to po raz kolejny, prezentując pierwsze wydane wiadomości dotyczących Shin Megami Tensei V. W trakcie 8-minutowego programu zaprezentowano nowe szczegóły o postaciach, jakie wezmą udział w grze oraz o nowych funkcjach bitewnych. Szczegóły poniżej.

Na początku zaprezentowano bohaterów, którzy byli widoczni w wydanym w zeszłym tygodniu trailerze.

 • Tao Isonokami (głosu użyczył Saori Hayami)
  Kolega z klasy bohatera. Student III roku, członek klubu lacrosse. Jest troskliwa i życzliwa. Odkąd była mała, miała szósty zmysł. Asystuje japońskiemu oddziałowi Betel i wspiera głównego bohatera oraz jego przyjaciół, gdy dołączają do Betel.
 • Yuzuru Atsuta (głosu użyczył Kaito Ishikawa)
  Odpowiedzialny, zdolny i asertywny przyjaciel bohatera. Jest pryncypialnym i uczciwym młodym mężczyzną i walczy u boku Betel w tymczasowej jednostce, aby chronić swoją siostrę Miyazu. Wędrując do Da’at wraz z protagonistą, zyskuje dalsze umiejętności i przysięga, że będzie walczył w obronie pokoju w Tokio.​
 • Ichiro Dazai (głosu użyczył Kishou Taniyama)
  Kolega z klasy bohatera. Wesoły facet, choć czasami bywa niezdarny. Podczas transmisji na żywo on również zostaje zaangażowany w incydent z zawaleniem się tunelu Takanawa i wędruje do Da’at. Wygląda niebezpiecznie. Przyjmuje wezwanie Betel do działania i przysięga walczyć z demonami, mając nadzieję, że udowodni swoją wartość w szlachetnej sprawie.
 • Miyazu Atsuta (głosu użyczył Ryou Hirohashi)
  Młodsza siostra Yuzuru i jedyny żyjący członek rodziny. Nieśmiała i powściągliwa, często widuje się ją w gabinecie pielęgniarki. Kiedy Jouin High School zostaje zaatakowana przez demony, ona również wpada w sam środek chaosu.
 • Hayao Koshimizu (głosu użyczył Kenjiro Tsuda)
  Premier Japonii i główny przedstawiciel japońskiego oddziału Betel. Spokojny i opanowany strateg, oferuje program przyzywania demonów Ichiro i przyjaciołom, prosząc ich o pomoc Betel.


Z dalszej części wiadomości dowiadujemy się, że po wędrówce do Da’at protagonista uzyskuje nowo odkryte, nadprzyrodzone moce. Po bezpiecznym powrocie do Tokio dołącza do Betel, elitarnej organizacji zajmującej się walką z demonami, i przysięga chronić Tokio wraz z klasowymi kolegami. Jednak banda demonów nagle atakuje ich akademię. Czy protagonista i jego przyjaciele będą w stanie chronić innych uczniów? A jaki jest motyw legendarnego demona, który budzi się w Da’at, „innym” Tokio?

W drugiej części pierwszego wydania informacji Shin Megami Tensei V odniesiono się do systemu bitewnego, w którym przedstawiono nową funkcję – umiejętności Magatsuhi.
W trakcie turowych starć będzie wypełniał się pasek umiejętności Magatsuhi. Po jego napełnieniu zamienimy go w potężne ataki, zadające ogromne obrażenia, lub różne umiejętności wsparcia i leczenia. Wrogowie również mogą z nich korzystać, więc uważaj! Strategicznie wykorzystując te umiejętności na swoją korzyść, gracze z pewnością będą mogli cieszyć się jeszcze szerszym zakresem taktycznej rozgrywki.

Następnie prowadząca odpowiedziała na jedno pytanie od widzów: „Gratulujemy zbliżającej się premiery gry. Chciałem zapytać, czy będą dostępne do pobrania mapy DLC, aby zdobyć Macca i EXP, tak jak w przypadku Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster?”, na co prowadząca odpowiedziała: „Tak, z przyjemnością mogę powiedzieć, że planujemy je przygotować. Bądź na bieżąco, aby uzyskać dodatkowe informacje”. Jeśli sami macie jakieś pytania do twórców, możecie zadać je na twitterze, używając hashtagu ##AskSMT5

Po tej krótkiej sesji Q&A poinformowano widzów o nadchodzących wydarzeniach związanych z SMT:

 • Shin Megami Tensei V Przewodnik Kupującego – Sprawdź ekskluzywne produkty detaliczne!
 • 21 lipca 2021 – Famitsu Special Feature: artykuł poświęcony Shin Megami Tensei V i 35. rocznica Atlusa.
 • 28 lipca 2021 – Shin Megami Tensei: dołącza do katalogu SNES Nintendo Switch Online w Japonii!
 • Artykuły z okazji 35. rocznicy Atlusa już w sprzedaży!
 • Shin Megami Tensei x MAGES – Bilety na loterię Shin Megami Tensei trafią do sprzedaży w grudniu 2021 roku!

To już koniec pierwszego wydania wiadomości poświęconych Shin Megami Tensei V, następnego możemy spodziewać się pod koniec sierpnia.

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Zobacz też

Nintendo Switch

Co wyjdzie z połączenia protagonisty z demonem?

Nintendo Switch

Tylko czy chcieć to móc?

Nintendo Switch

Atlus potwierdza

Nintendo Switch

Gra trafi wyłącznie na Switcha