Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Różności

Nowe szaty MyNintendo.pl

Nintendowe zwyczaje dla graczy. Kolekcja trzecia.

Stało się.

Po kilku latach stagnacji postanowiliśmy odświeżyć dla was (i dla nas też) nieco szaty naszej strony. Nowa stylowa niesie za sobą nie tylko odświeżoną szatę graficzną, ale również kilka bajerków, które powinny wam uprzyjemnić przeglądanie treści na naszym portalu.
Przede wszystkim przenieśliśmy się na nowy serwer, dzięki któremu będziemy mogli się dalej rozwijać, a z czasem pomyślimy o przywróceniu listy gier!
Drugą rzeczą, która pewnie rzuciła się w oczy jako pierwsza, jest nowa szata graficzna, która uwspółcześnia projekt MyNintendo do obecnych standardów. Nowy motyw pozwoli nam skuteczniej eksponować wartościowe treści, dzięki czemu nikomu już nie powinno umknąć, co w trawie piszczy.
Jeśli jesteście nocnymi markami, to wasze oczy z ulgą przyjmą możliwość zmiany trybu strony na nocny, za pomocą którego przejdziecie na ciemną stronę mocy (sami sprawdźcie, klikając księżyc w prawym górnym rogu).
Na stronie pojawiło się tez kilka nowości. Jedną z nich jest lista nadchodzących wydarzeń, na której znajdziecie wszystkie pokazy reklamujące nowe gierki. Inną nowością jest opcja edycji komentarzy — tak tak, w końcu będzie można zmienić zdanie lub poprawić błędy.
Pod każdą recenzją, poza oceną od naszych recenzentów, oceną będzie mógł zostawić każdy z was, przez co sami będziecie mogli zostać częścią MyNintendo, samemu współtworząc opinie o grach wideo na nasze ukochane Nintendo.
Mamy też smutną wiadomość. Niestety nie udało się przenieść forum, stara wersja WordPress, na której operowała poprzednia witryna, niestety okazała się na tyle problematyczna, że będziemy starać się z czasem odbudować zasób pozostawionych tam informacji.

Trochę czasu już spędziliśmy z nową stroną, więc nie powinniście trafić na żadne większe problemy z jej funkcjonowaniem. Jeśli zauważycie jakieś błędy lub zaznacie jakichś problemów, dajcie nam znać na forum [w tym temacie], a postaramy się im sprostać w najszybszym możliwym terminie.

Jesteśmy już z wami ponad 10 lat, więc postaramy się was jeszcze trochę pomęczyć 🙂

17 komentarzy

17 Komentarzy

  1. Elan

    16 lipca, 2021 at 9:51 am

    No jest wszystko w porzadku, jest dobrze, dobrze robia, dobrze wszystko jest w porzadku, jest git
    Pozdrawiam cale MyNintendo, dobrych chopakow i niech sie to trzyma, dobry przekaz leci

  2. Clavius

    16 lipca, 2021 at 1:47 pm

    Wygląda interesująco. Podoba mi się.
    Trzymam kciuki za was i za dalszy rozwój strony.

  3. Kojin

    17 lipca, 2021 at 8:52 pm

    Na jasnym motywie na komórce zamiast logo wyświetla mi się szary kwadrat. Dopracujcie też tłumaczenie szablonu bo gdzie nie gdzie wyzierają jeszcze elementy po angielsku. Np Comments, Trending, Unread Posts, New Member itp. Głupio wyglada meta wpisu, np: ByRedakcjaPublished2 dni ago
    Jakby coś trzeba to mogę pomoc, podpowiedzieć. Tłumaczyłem już motywy i frameworki pod WordPressa.
    30 dni na edycje komentarza to też troche dużo. Fajnie jakbyście dodali opcje +/- komentarzy innych użytkowników. Były do tego jakieś wtyczki.
    Nie wiem też czy ukrywanie komentarzy pod przyciskiem jest takie potrzebne. Zrozumiałbym gdyby pod każdym wpisem było po 50-100 komentów, wtedy troche odciążycie stronę, ale tu przeważnie jest ich maks kilka więc wymuszanie wciśnięcia przycisku do ich załadowania za każdym razem przez odwiedzającego troche mija się z celem.
    Dobrze było by też wyciągnąć liczbę komentarzy tak zeby była widoczna już gdzieś na miniaturze niusa na głównej stronie. Bez tego człowiek bez wejścia nawet nie wie czy pod danym wpisem pojawiły się jakieś komentarze czy nie, a to troche słabe bo interakcja użytkowników powinna być na pierwszym miejscu – nawet jeżeli mało kto się wypowiada. Teraz – przynajmniej z poziomu komórki wyglada to tak: wchodzę na główną – widzę „Nowe szaty mynintendo.pl”. Ale nie wiem czy ktoś dodał jakiś komentarz. Klikam z link/miniaturę i przechodzę do treści wpisu. Ale nadal nie wiem czy ktoś skomentował. Dopiero jak przescrolluje całą treść wpisu widzę przycisk i na nim liczbę komentarzy. I dopiero jak go nacisnę to ładuje mi to co ludzie napisali pod artykułem. Trochę słabo 😛

    • rolnik

      18 lipca, 2021 at 1:03 pm

      Tłumaczenie robię na bieżąco, więc w miarę możliwości będzie się to aktualizowało. Część rzeczy, o których wspomnieliście jest już zrobione.

  4. panczok

    18 lipca, 2021 at 10:13 am

    Podpisuję się pod powyższym komentarzem Kojina, w szczególności żeby wyciągnąć na wierzch ilość komentarzy w postach!!!

  5. Martin

    18 lipca, 2021 at 8:19 pm

    Na pewno wiecej ulepszen na stronie niz przyniesie rewizja Switcha:) dobra robota!

  6. Fjuczers

    22 lipca, 2021 at 11:09 pm

    Fatalnie to wygląda. Ale ja jestem skamieliną która lubi TYLKO dużo chronologicznych miniaturek i porządek. A najpierw mam chyba „polecane” na cały ekran, pod tym ostatnie recenzje na 1/3 ekranu i chronologiczne newsy dopiero pod tym. Prawie półtorej ekranu do przewinięcia w każdej odwiedziny.

    wszystkie boczne rzeczy: ostatnie komentarze, wydarzenia, sonda (aktualnie przypięta jest z czerwca!!!) są baaaardzo nisko na stronie. kto to będzie tak daleko przewijał 🙁

    • rolnik

      23 lipca, 2021 at 7:14 am

      Sent też na to mi zwrócił uwagę i mamy przygotowany drugi motyw bez tych bajerów.

      Jak dojdę do tego, jak dobrze zaimplementować zmianę motywów, to powinieneś być zadowolony.
      strona

      • Kojin

        23 lipca, 2021 at 2:14 pm

        Ja to bym jeszcze szlaczek pier….ął 😉

      • rolnik

        25 lipca, 2021 at 3:31 pm

        Zmienianie motywów już działa. Na belce widżetów na samym dole można zmienić na prostszy motyw.

      • Fjuczers

        27 lipca, 2021 at 1:49 pm

        motyw small duzo przyjemniejszy 🙂

  7. Soq

    24 lipca, 2021 at 10:13 pm

    No i fajnie. Powodzenia na nowej drodze zycia 🙂

  8. panczok

    27 lipca, 2021 at 1:57 pm

    Im dłużej korzystam z witryny tym bardziej tęsknię za poprzednią wersją. Najbardziej dokucza mi to, że wprowadzając sekcje to nie wiem czy coś zostało dodane na stronie czy nie. Wcześniej wpisy były po prostu z góry na dół ze swoją chronologią i to załatwiało sprawę. Kolejna sprawa dotyczy wyświetlanej przy poście ilości komentarzy – jakby dało się kliknąć na to i od razu przenosiło do sekcji komentarzy było by git :).

    Edit – dlaczego wszystkie wyrazy w tytułach newsów sa z wielkiej litery?

    • rolnik

      28 lipca, 2021 at 11:33 am

      Możesz przełączyć na motyw bez wyróżnionych i wtedy masz belkę z recenzjami i od razu najnowsze wpisy.

      Podumam, jak zaimplementować ten odnośnik do komentarzy.

      Słowa w tytułach pokazują się już normalnie.

      • panczok

        28 lipca, 2021 at 12:01 pm

        uff… znalazłem motywy :).

        1. Czy nie lepiej dać możliwość zmiany motywów gdzieś na górze? Z jednej strony łatwiej znaleźć, z drugiej strony raz zmieniasz i zapominasz…
        2. Tak myślę nad umiejscowieniem recenzji powyżej newsów… są tam cztery recenzję umieszczone w przeciągu ostatnich 2 miesięcy czyli ten element jest raczej „statyczny”, natomiast newsów w tym samym czasie jest 18 czyli raczej to jest „głównym daniem” serwisu… czy nie lepiej promować główną zawartość serwisu na samej górze? Poza tym to jak popatrzy się na aktywność userów w postaci liczby komentarzy to jest ich zdecydowanie więcej w newsach niż w recenzjach…

  9. rolnik

    5 sierpnia, 2021 at 10:37 am

    Niestety musiałem usunąć zmieniarkę motywów, bo przez nią wysypywały się na boku widżety. Na tę chwilę poszedłem na kompromis i jest ogólny motyw, który powinien odpowiadać wszystkim. Ostatnie recenzje zostały przerzucone na bok, a na głównym górnym pasku są wyróżnione informacje.