Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Podsumowanie Monster Hunter Digital Event May

Broń do ręki i pora ruszać na łowy!

Kolejny event związany ze światem łowców potworów już za nami. Co ciekawego zaprezentowano na pokazie?

Monster Hunter Stories 2 Wings of Ruin

Schemat był podobny jak w poprzedniej prezentacji. Na start otrzymaliśmy kolejny fabularny zwiastun MH Stories 2. Na świecie pojawił się tajemnicze doły, z których wydobywa się demoniczne czerwone światło. Rada Gildii nazwała te przedziwne zjawisko mianem Rage-rays i ustaliła, że jest ono przyczyną wzmożonej agresywności potworów. Na domiar złego, masowo zaczynają znikać Rathalosy. Szykuje się gruba intryga, którą gracz będzie musiał sam rozwikłać. Do obsady bohaterów powraca stara znajoma z poprzedniej części. W naszej walce z wszelkimi przeciwnościami losu pomoże nam Avinia wraz ze swoim towarzyszem Bariothem o imieniu Frostfang. Jako że trochę czasu minęło od pierwszej odsłony, to nasza heroina trochę wydoroślała i z pewnością jej umiejętności bojowe z użyciem Hunting Horn będą nieocenione w walce.

Capcom uchylił trochę rąbka tajemnicy na temat mechanik w Wings of Ruin. Jajka, które są niezbędne do pozyskiwania nowych pomagierów, będzie można znaleźć w najgłębszych partiach siedlisk potworów. Będą się one losowo pojawiały na mapie w formie wejścia do jaskini. Oczywiście element losowy powoduje też, że sporadycznie możemy natknąć się na unikatową pieczarę, która będzie posiadała jajo wyjątkowo silnego okazu. Samo dotarcie do legowiska to połowa sukcesu. Trzeba będzie jeszcze pofatygować się drogą na powierzchnię w celu dostarczenia fantu do stajni, gdzie będziemy mogli poddać inkubacji nasz drogocenny skarb.

Pokazano też co nieco na temat Rite of Channeling. W zamian za wypuszczenie stwora na wolność otrzymujemy geny, które można użyć do wzmocnienia innego naszego towarzysza. Są one opisane przez dwa parametry: elements (fire, water, thunder, ice, dragon, non-element) i attack types (power, speed, technical). Mieszając odpowiednio geny na planszy 3×3, możemy otrzymywać różne bonusy, jak na przykład wzmocnione ogniste ataki czy specjalne ciosy, które normalnie nie są dostępne dla danego monstra. Umiejętne łączenie tych elementów pozwoli nam na otrzymanie bardzo wszechstronnych i uniwersalnych towarzyszy.

Monster Hunter Stories 2 Wings of Ruin otrzymamy 9 lipca, ale zanim do tego dojdzie, poznamy jeszcze trochę informacji na temat tej produkcji.

Monster Hunter Rise

Tym razem Capcom dostarcza mniejsze rozszerzenie niż poprzednio. Wersja 3.0 dodaje dwa nowe potwory: Valstrax w formie Crimson Glow, który posiada trochę odmienny zestaw ruchów niż w Generations Ultimate i kolejnego apexa, tym razem trafiło na Zinogre. Całkiem możliwe, że to nie jedyne bestie, które zostały dodane, ale gracze będą musieli to sami odkryć. Chyba najważniejszą zmianą jest dodanie kolejnego zakończenia do gry. Jaki będzie wynik spotkania Ibushiego i Narwy? Tego nie wie nikt, ale z pewnością znajdzie się jakiś śmiałek, który rozwikła tę tajemnicę. Może to będziesz ty, graczu?

Na tę chwilę jest to ostatnie takie rozszerzenie. Capcom nadal będzie wspierał tytuł dodatkami, ale będą one mniejsze i będą się skupiały na zadaniach eventowych i kolaboracjach z innymi markami Japończyków. W połowie czerwca odbędzie się pierwsza taka współpraca i będzie możliwość otrzymania stroju Tsukino z MHS2: WoR dla naszego kociego towarzysza. Szczegóły na temat kolejnych wydarzeń mamy otrzymać w niedalekiej przyszłości.

 

Monster Hunter Digital Event May

Oprócz tego pojawi się nowa paczka płatnego DLC z kosmetycznymi elementami dla naszych bohaterów w postaci nowych głosów, strojów dla Cohoota czy nowe naklejki.

Wersja 3.0 będzie dostępna 27 maja o godzinie 2:00.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. PRL87

  26 maja, 2021 at 3:25 pm

  Ale lecą z tymi wersjami.

 2. Clavius

  27 maja, 2021 at 10:47 am

  To Stories 2 wygląda lepiej z każdym trailerem. Nie mogę się doczekać premiery bo będzie ogrywane na pewno.

  Dobrze, że nie porzucają MonHun Rise i dali nowy roadmap. Nawet jesli tam zbyt wiele nie ma to zawsze będzie coś co będzie trzymać przy grze do kolejnych większych patchy i dodatku.

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Join Us!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

Indyki, gry niezależne, jak zwał tak zwał. Nintendo zafundowało dzisiaj kolejny pokaz kreatywnych i pastelowych gierek!

Nintendo Switch

Jak wypada luźna kontynuacja jednej z najpopularniejszych gier sportowych w historii branży?

Nintendo Switch

Rozkład jazdy jest znany! Jazda z grami!

Nintendo Switch

Kwadraty i trójkąty

Nintendo Switch

Wszystkożerny, różowy, kulek powrócił z nową przygodą.

Nintendo Switch

W kwietniu na pewno nie zabraknie gier! Na ten moment zapowiedzianych jest ich ponad 70, w tym Nintendo Switch Sports i 13 Sentinels!

 1. W zasadzie to nic dziwnego biorąc pod uwagę że większość z tych gier to indie. Może faktycznie są z dwie…

 2. Może jestem ostatnio nie za bardzo w temacie, nie wiem, ale 90% z tych gier w ogóle nie kojarzę. Best…

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w maju 2022? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Touken Ranbu Warriors

Data: 24 maja, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Gra ma zawierać elektryzującą akcję musou, której fani oczekują od tytułu Warriors, w tym walki u boku partnerskich bohaterów i pojedynki z wrogami! Touken Ranbu Warriors zawiera również „Honmaru”, główną bazę naszych bohaterów. Tutaj możesz swobodnie umieszczać członków Touken Danshi, aby rzucić okiem na ich codzienne życie, którego można doświadczyć tylko w tej grze.

Mozart Requiem

Data: 24 maja, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Mozart Requiem to mroczna przygodowa gra logiczna, w której patron Mozarta, cesarz Józef II, jest celem straszliwego spisku, a kompozytor musi rozwikłać trop zakazanych sekretów, aby odkryć tajemnicę.

My Little Pony: A Maretime Bay Adventure

Data: 27 maja, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Przywróć magię Equestrii, grając nową generacją postaci MY LITTLE PONY w przygodzie pełnej świetnej zabawy, mody i dobrych przyjaciół! Ziemski kucyk Sunny chce ulepszyć świat, urządzając Festiwal Zatoki Grzyw, zapomniane święto magii i przyjaźni. Ale jakiś kucyk próbuje jej przeszkodzić i kradnie ciasto, wypuszcza króliki, a nawet niszczy obrazy Pipp. Tylko ty możesz pomóc Sunny […]

Zobacz też

Nintendo Switch

Nowy zwiastun przyniósł nowe potwory, w tym ulubieńca fanów — Stefana. Zobaczyliśmy nowy system followersów oraz nowego pada.

Nintendo Switch

Capcom zabiera nas na przechadzkę po pierwszym nowym regionie — Cytadeli i pokazuje starcie z ognisto-wodnym Garangolmem.

Nintendo Switch

Marcowy Monster Hunter Digital Event już za nami! Wiemy już, kiedy zagramy w rozszerzenie Rise oraz co na nas czeka.

Nintendo Switch

O ile w zeszłych latach gier mogło brakować, tak w tym nie ma o tym mowy. Tylko jak znaleźć czas, aby to wszystko ograć.