Podsumowanie Monster Hunter Digital Event May

Broń do ręki i pora ruszać na łowy!

Kolejny event związany ze światem łowców potworów już za nami. Co ciekawego zaprezentowano na pokazie?

Monster Hunter Stories 2 Wings of Ruin

Schemat był podobny jak w poprzedniej prezentacji. Na start otrzymaliśmy kolejny fabularny zwiastun MH Stories 2. Na świecie pojawił się tajemnicze doły, z których wydobywa się demoniczne czerwone światło. Rada Gildii nazwała te przedziwne zjawisko mianem Rage-rays i ustaliła, że jest ono przyczyną wzmożonej agresywności potworów. Na domiar złego, masowo zaczynają znikać Rathalosy. Szykuje się gruba intryga, którą gracz będzie musiał sam rozwikłać. Do obsady bohaterów powraca stara znajoma z poprzedniej części. W naszej walce z wszelkimi przeciwnościami losu pomoże nam Avinia wraz ze swoim towarzyszem Bariothem o imieniu Frostfang. Jako że trochę czasu minęło od pierwszej odsłony, to nasza heroina trochę wydoroślała i z pewnością jej umiejętności bojowe z użyciem Hunting Horn będą nieocenione w walce.

Capcom uchylił trochę rąbka tajemnicy na temat mechanik w Wings of Ruin. Jajka, które są niezbędne do pozyskiwania nowych pomagierów, będzie można znaleźć w najgłębszych partiach siedlisk potworów. Będą się one losowo pojawiały na mapie w formie wejścia do jaskini. Oczywiście element losowy powoduje też, że sporadycznie możemy natknąć się na unikatową pieczarę, która będzie posiadała jajo wyjątkowo silnego okazu. Samo dotarcie do legowiska to połowa sukcesu. Trzeba będzie jeszcze pofatygować się drogą na powierzchnię w celu dostarczenia fantu do stajni, gdzie będziemy mogli poddać inkubacji nasz drogocenny skarb.

Pokazano też co nieco na temat Rite of Channeling. W zamian za wypuszczenie stwora na wolność otrzymujemy geny, które można użyć do wzmocnienia innego naszego towarzysza. Są one opisane przez dwa parametry: elements (fire, water, thunder, ice, dragon, non-element) i attack types (power, speed, technical). Mieszając odpowiednio geny na planszy 3×3, możemy otrzymywać różne bonusy, jak na przykład wzmocnione ogniste ataki czy specjalne ciosy, które normalnie nie są dostępne dla danego monstra. Umiejętne łączenie tych elementów pozwoli nam na otrzymanie bardzo wszechstronnych i uniwersalnych towarzyszy.

Monster Hunter Stories 2 Wings of Ruin otrzymamy 9 lipca, ale zanim do tego dojdzie, poznamy jeszcze trochę informacji na temat tej produkcji.

Monster Hunter Rise

Tym razem Capcom dostarcza mniejsze rozszerzenie niż poprzednio. Wersja 3.0 dodaje dwa nowe potwory: Valstrax w formie Crimson Glow, który posiada trochę odmienny zestaw ruchów niż w Generations Ultimate i kolejnego apexa, tym razem trafiło na Zinogre. Całkiem możliwe, że to nie jedyne bestie, które zostały dodane, ale gracze będą musieli to sami odkryć. Chyba najważniejszą zmianą jest dodanie kolejnego zakończenia do gry. Jaki będzie wynik spotkania Ibushiego i Narwy? Tego nie wie nikt, ale z pewnością znajdzie się jakiś śmiałek, który rozwikła tę tajemnicę. Może to będziesz ty, graczu?

Na tę chwilę jest to ostatnie takie rozszerzenie. Capcom nadal będzie wspierał tytuł dodatkami, ale będą one mniejsze i będą się skupiały na zadaniach eventowych i kolaboracjach z innymi markami Japończyków. W połowie czerwca odbędzie się pierwsza taka współpraca i będzie możliwość otrzymania stroju Tsukino z MHS2: WoR dla naszego kociego towarzysza. Szczegóły na temat kolejnych wydarzeń mamy otrzymać w niedalekiej przyszłości.

 

Monster Hunter Digital Event May

Oprócz tego pojawi się nowa paczka płatnego DLC z kosmetycznymi elementami dla naszych bohaterów w postaci nowych głosów, strojów dla Cohoota czy nowe naklejki.

Wersja 3.0 będzie dostępna 27 maja o godzinie 2:00.

3 komentarze

  1. To Stories 2 wygląda lepiej z każdym trailerem. Nie mogę się doczekać premiery bo będzie ogrywane na pewno.

    Dobrze, że nie porzucają MonHun Rise i dali nowy roadmap. Nawet jesli tam zbyt wiele nie ma to zawsze będzie coś co będzie trzymać przy grze do kolejnych większych patchy i dodatku.

Dodaj komentarz