Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

THE CRACKPET SHOW to opowieść o apokalipsie, zwierzako-mutanto championach i zwariowanym show telewizyjnym!

Nowa gra wzorowana na Happy Tree Friends

The Crackpet Show to najnowszy bullet hell od gdańskiego Vixa Games. Jeśli jesteście fanami Happy Tree Friends, to poczujecie się tutaj jak w domu. Twórcy przygotowali mieszankę pełną szaleństwa i krwi. Gra zadebiutuje na Steam tego lata, a w późniejszym okresie trafi na Nintendo Switch.


Oficjalne Informacje:

Niepostrzeżenie spadła apokalipsa, która zmieniła losy planety i doprowadziła do całkowitej zagładę ludzkości. Powierzchnia zmieniła się w śmiercionośny obszar, zatruwając atmosferę i mutując wszystkie stworzenia. Niektórym udało się przetrwać katastrofę z nieodwracalnymi zmianami. Stworzenia te stały się głównymi mieszkańcami zdewastowanego świata, a wśród nich znalazła się najgorsza odmiana – The Crackpets!
Znany świat upada, rządy, cywilizacje a wraz z nastaniem nowej ery, wymarły całe pokolenia ludzi… Zasady, prawa, relacje, etykieta, nawyki – wszystko w społeczeństwie zostało dopasowane do warunków i uformowało novum, którego nikt nie mógł przewidzieć – całkowita populacja zwariowanych zwierzątek skupiła się na jedynej formie przetrwania, jakiej potrzebowali – rozrywce w postaci transmitowanego na cały świat programu telewizyjnego. Jednak nowa definicja „rozrywki” różni się diametralnie od poprzedniej.
Bohaterowie znani jako The Crackpets biorą udział w zabójczych meczach na arenie, aby zaspokoić niekontrolowane napady okrucieństwa, chciwości i rzezi – czyli podstawowego pandemonium zwariowania, które w nowym słowniku jest właśnie definicją zabawy. Zwycięstwo w show telewizyjnym jest tutaj drugorzędne, liczy się to, by stać się najpopularniejszym i zaspokoić masy pragnące czerwono-kolorowego przedstawienia. Najlepszy jest wybierany poprzez mieszaninę sławy, polubień, umiejętności, sztuczek, i zdolności do zabawienia widzów dzięki niekontrolowanemu rozlewowi krwi.
Maksymalnie czterech wybrańców może wejść na arenę i współpracować, aby pokonać zwariowanych przeciwników oraz ich bossów takich jak DJ Horse, Hugger, Junk Queen i wiele innych! Każdy sezon trzeba przejść w najbardziej roguelike’owy piekielny sposób, jaki tylko jest możliwy. Oczywiście nie można zapomnieć o chaosie… Oglądające psycho-mózgi, by w pełni docenić epicką rzeź, potrzebują masakry!
Główną inspiracją dla gry była kreskówka „Happy Tree Friends”. Gore i grafika są odzwierciedleniem żądzy bohaterów krwi i ich szaleństwa. Innymi inspiracjami był Archero, Enter the Dungeon, i mamy nadzieję, że te podobieństwa są widoczne.

Bohaterowie:
Każdy z nich jest wyjątkowy, ale każdy ma też jedną wspólną cechę – brakuje im krzty rozsądku!
Bunny idzie cały zakapturzony, mijając zepsute jak miasto uliczki. Jak typowy ćpun, brakuje mu gotówki. Jak typowy ćpun, zauważa ogłoszenie i dostaje pracę, gdzie narkotyzuje wszystkie zwierzaki, za co zostaje wyrzucony i wraca na ulicę. Następnie mija baner z „The Crackpet Show”. Reszta jest oczywiście oczywista.
Cowie wykazuje się ponadprzeciętną inteligencją (potrafi włożyć klocek do odpowiedniej dziury), geniusz wkłada kolejne klocki do dziur, kończy studia i zauważa baner „The Crackpet Show”. Jest nie tylko jedną z nielicznych, którzy mogą dać z siebie wszystko, ale teraz zastanawia się również, ile dziur może zrobić za pomocą bloku…
Rusty to klasyczny żołnierz-weteran, który ma przebłyski i napady agresji wraz z ciągłym pragnieniem adrenaliny. Podczas jednego ze swoich napadów złości, w poszukiwaniu przyzwoitej dawki adrenaliny, wybija dziurę w ścianie i widzi baner „The Crackpet Show”. Teraz ten ćpun adrenaliny jest jednym z uczestników!
Sharky to typowy idiota, chociaż najbardziej nerdowatą rzeczą w nim jest liczba plam krwi na jego ciele. Po prostu przeszedł obok banera „The Crackpet Show” i pojawiła się jedna myśl! „Ile plam krwi uda mi się policzyć?” – przegrał po 3, ale teraz jest krwawym członkiem Crackpets!

Niektórzy z bossów, których mistrzowie będą musieli pokonać!
Junk Queen wędruje tam, gdzie chce. W międzyczasie rodzi ulubioną córkę, która jest szybka i zwinna, więc trzeba się pilnować, żeby uniknąć podwójnych kłopotów! Strzały zostaną wystrzelone we wszystkich możliwych kierunkach!
DJ Horse zawsze uwielbiał dobre melodie podczas występu. Teraz jest wyposażony w broń, która odpowiada jego pragnieniom. Ten boss strzela kulami w każdym możliwym kierunku, aby tłum na arenie mógł usłyszeć wszystkie jego melodie!
Hugger jak sama nazwa wskazuje – uwielbia się przytulać! Nie strzela, ale jest niesamowicie szybka. Kiedy dotrze do ofiary, małe przytulanki pojawią się i będą przytulały ostrymi ząbkami!
Jest jeszcze najbardziej tajemniczy boss w grze. Jako ostatnia pozostałość po ludzkiej egzystencji, nikt nie zna pełnych możliwości ostatecznego wyzwania. Wiadomo tylko, że podczas walk rakiety spadają z góry!

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Zobacz też

Nintendo Switch

Pokemonowa MOBA na dobre wskoczy do biblioteki Nintendo Switch już 21 lipca!

Recenzje

Super Rush to taka wydmuszka: z zewnątrz ładna, w środku pusta

Nintendo Switch

Nigdy nie marzyłem, aby zostać małą dziewczynką, ale przez te kilkanaście godzin, było całkiem miło wcielić się w nastoletnią superbohaterkę.