Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

[Aktualizacja] Bloomberg ponownie donosi o nowym modelu Nintendo Switch

Szykujcie portfele na nową zabawkę pod koniec roku

Aktualizacja

Edytor Bloomberga ponownie donosi o nowym ulepszonym modelu Nintendo Switch. Poza wcześniejszymi informacjami o ekranie teraz wspomina o dacie premiery (końcówka roku 2021), cenie ($399), lepszym procesorze i pamięci oraz o wsparciu DLSS.


Według dzisiejszego artykułu od Takashiego Mochizukiego i Sohee Kim z Bloomberga Nintendo ma zamiar wypuścić pod koniec roku w okresie świątecznym nowy model Nintendo Switch. Konsola ma zostać wyposażona w wyświetlacz OLED od Samsunga, panel ma mieć 7 cali i oferować rozdzielczość 720p. Osoba pracująca przy produkcji tych paneli OLED potwierdza, że od czerwca ma rozpocząć się masowa produkcja paneli. Początkowo w miesiąc ma zostać wyprodukowane milion sztuk, a w lipcu mają zostać już wysyłane do monterów. Podobno po podpięciu do telewizorów Nowy Switch będzie dostarczał sygnał 4K.

Yoshio Tamura (współzałożyciel firmy konsultingowej ds. Wyświetlaczy DSCC) powiedział:

Panel OLED będzie zużywał mniej baterii, oferował wyższy kontrast i prawdopodobnie szybszy czas reakcji w porównaniu z obecnym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym Switcha.

Sytuację potwierdza Imran Khan (znany publicysta/dziennikarz), który wspomniał dzisiaj, że rozmawiał z osobami, którzy wspominali, że jest już tyle nowych devkitów na świecie, że ktoś powinien się wypaplać lada moment.

Zobaczymy czy taka zmiana pozwoli utrzymać Switcha przed konkurencją w słupkach sprzedażowych przez następne 3 lata.

16 komentarzy

16 Komentarzy

  1. mrvalgard

    4 marca, 2021 at 11:18 am

    Dla kogoś zainteresowanego tylko stroną handheldową, zmiana ekranu z zachowaniem 720p to żadna zmiana, nawet jeśli dorzucą upscalowane 4k. Mam nadzieję że wzorem New 3DS XL, zwiększą ram, chociaż trochę wydajność żeby nic nie spadało poniżej 30fps w handheldzie. Jeśli dorzucą większą baterię to może mieć sens. Sam ekran mało kogo zainteresuje (w dodatku poskąpili amoleda). Z drugiej strony nie ma co liczyć na duży wzrost mocy jeśli gry mają działać na starej wersji.

  2. Goral

    4 marca, 2021 at 12:21 pm

    Hmm, wszystko nawet by tu pasowało. Technologiczny ekran od Samsung’a, mniejsze zużycie baterii, 4K na tv, całkiem zrozumiałe, że tylko na nim. To, że nie widzieliśmy nowej Zeldy bo trzeba dać trochę sceny Skyward Sword HD i tak dalej ale już niedługo myślę sobie. Mam malutkie marzenie by dodano coś do nowej konsoli poza jej lekkim rozkręceniem do wyższości. Jednak ( mam nadzieję, że tak myślą ) mogliby coś dać nowatorskiego przy Super Switch. Coś czym było Nintendo Labo lub 1-2 Switch. Jak uwielbiam w ich grach czystą zabawę i krzyżak tak samo bardzo lubię gdy N „wydziwia” w wynalazkach jak przy Wii, Dual Screen czy Brain Training, które przyciągnęło do Nintendo nie tylko graczy. Coś niewielkiego ale bardzo istotnego, nie na tyle by nazwać to kolejną generacją konsol bo również powstałe już tytuły jak Mario Kart są nadal bardzo ważne. Fakt też, że te podzespoły już są istotne i konieczne bo lada moment wygląd animacji w Nintendo będzie za dużo odstawał od PS5 I Xbox.
    E3 będzie ważne w tym roku choć ciężko powiedzieć, że to na nim dowiemy się coś więcej ale cała moja istotowość mówi, że na gwiazdkę tego roku kupienie Super Switch będzie możliwe.

  3. Martin

    4 marca, 2021 at 1:12 pm

    Oby, to byla prawda, najwyzszy ctzaszas, choc bardziej przydalaby sie wieksza moc, co przelotyloby sie na plynniejsze dzialanie gier, Age of Calamity czy te nowe Piksy w otwartym swiecie az sie o to prosza, jedno jest w miare pewne, jesli zapowiedza nowa wersje w tym roku, to na pewno tez wyjdzie w tym roku, bo taka zapowiedz od razu sorawi, ze wiele osob wstrzyma sie z zakupem do wersji pro, a przed swietami nikt nie zabije sprzedazy, ogloszenien, ze w lutym czy marcu bedzie nowa wersja, poza tym wypadaloby, zeby premierze rewizji towartyszyly gry, ktore pokazuja nam, ze waro w wersje pro inwestowac, czym Nintendo zamierza to robic nie wiadomo, bo chba nie remasterem Pokemon Pearl, ktory wyglada jak wyglada.

  4. Extraterrestialv

    4 marca, 2021 at 9:52 pm

    Zmiana sporo, bo ekran oledowy dostarczyć powinien bardziej nasyconych kolorów. Mam starą PS Vite z OLEDem i późniejszą bez oleda, różnica jest kolosalna jeśli chodzi właśnie o kolorki, tak więc takiego Swicha Pro brał bym z zamkniętymi oczami. 4K też nie pogardzę w trybie stacjonarnym.

  5. miltek

    5 marca, 2021 at 6:06 am

    Ja raczej biorę w ciemno.
    Sam switch przy podłączeniu do 4k TV wygląda już po prostu źle, nie wspominając o renderowaniu głównego menu w 720p.
    Na duży skok wydajnościowy pokroku Xbox One-> Xbox One X raczej nie ma co liczyć – no chyba że bateria będzie trzymać pół godziny xD Nvidia w ubiegłym roku wypuściła rewizję tegry z natywną obsługą DLSS (upscalingu opartego na deep learningu). Pewnie ten układ trafi do New Switch XL Deluxe Pro Plus S. Nie ma mowy o natywnym 4k.
    Z drugiej strony… to nintendo. Oni zawsze znajdą sposób żeby coś koncertowo zj**ć. Joycony z pewnością pozostaną bez zmian (nani? Kansei drifto?), a do tego dojdą problemy z wydajnością… bo wyboru trybu wydajność rozdzielczość raczej sie nie spodziewam.

  6. mobor

    5 marca, 2021 at 8:42 am

    Na prawde liczycie na 4K z handhelda? Gratuluję dobrego samopoczucia. W 4k zagramy max w tetrisa…. Wg mnie bedzie to raczej upscal w rodzaju tego który widzielismy w wykonaniu PS4 pro. Wszystkie gry i tak będa pisane pod stara konsolę bo nikt zdrowy na umyśle nie będzie ignorował 80 milionów uzytkowników starszej platformy. Podobnie było z new 3DS XL. Exów wyszło max 10 o ile mnie pamiec nie myli. Sam na pewno kupię – do kolekcji – ale jestem realistą

  7. Antari

    5 marca, 2021 at 3:22 pm

    Przy zachowaniu tej samej rozdziałki na handheldzie nieważne jaki ekran dadzą i tak będzie podobnie. Gier nie będą robić na 2 systemy jednocześnie. Nic się nie zmieni. A premiera też dość wątpliwa. Ile to już takich „pewnych plotek” było w ostatnich latach? Setki. Co jakiś czas PRowo wrzucają żeby podtrzymać zainteresowanie. Jak widać nadal działa. A i jeżeli wyjdzie to przełomowe cacko pewnie zażyczą sobie za nie z 2,5 klocka. Ja podziękuję.

  8. mobor

    6 marca, 2021 at 5:10 am

    Chodziło mi o to że cala elektronika siedzi w handheldzie. W łapie będzie zawsze 1280 – to jest oczywiste.