Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Atlus chce wydać Shin Megami Tensei V przed końcem marca 2021

Tylko czy chcieć to móc?


Shin Megami Tensei V żyje i ma się dobrze. Gra niczym feniks z popiołów powstała podczas ostatniego Nintendo Direct: Partner Showcase, kradnąc przy tym całe show (choć nie było to sczególnym wyczynem). Nowy zwiastun długo wyczekiwanej produkcji zaoferował mały przedsmak wątku fabularnego oraz ujawnił przybliżoną datę premiery – 2021 rok.

Dowiedzieliśmy się również, że tytuł – po raz pierwszy w historii serii – ukaże się w tym samym dniu we wszystkich regionach świata, dzięki czemu gracze z Zachodu nie będą musieli wyczekiwać angielskiej lokalizacji, jak miało to miejsce do tej pory. Choć w zwiastunie zabrakło konkretnej daty premiery gry, w opublikowanym przez Segę raporcie finansowym możemy znaleźć małą wskazówkę dotyczącą tego, w której połowie 2021 roku powinna się ona ukazać.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Shin Megami Tensei V trafi na sklepowe półki przed końcem marca 2021 (tu duży nacisk na „jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem”). Dla porównania, w tym samym raporcie widnieje informacja, że Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster ukaże się na Zachodzie wiosną 2021.

Może się więc okazać, że wbrew oczekiwaniom, to właśnie w nową odsłonę SMT przyjdzie nam zagrać wcześniej niż w remaster Nocturne. Warto jednak zaznaczyć, że Atlus lubi „dłubać” przy swoich grach, więc nawet jeśli premiera „piątki” faktycznie planowana jest na pierwsze miesiące 2021, należy się liczyć z ewentualnym opóźnieniem (a nawet spodziewać się go).

4 komentarze

4 Komentarzy

  1. mrvalgard

    8 sierpnia, 2020 at 10:52 am

    Celowali w to żeby remaster przypomniał o serii przed premierą V. No ale może tylko w Japonii, jeśli dla V szykują globalną premierę, a remaster będzie ociągać się z tłumaczeniem, może tak być że dostaniemy w odwrotnej kolejności :(. Byle nie było dalszych opóźnień produkcji.

  2. OsiemSiedem

    8 sierpnia, 2020 at 12:02 pm

    W Japonii jest już dostępny trzeci trailer remastera, może lokalizacja nie będzie jednak tak odległa.

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Zobacz też

Nintendo Switch

W grze będzie dostępny obok dubbingu japońskiego.

Nintendo Switch

Co wyjdzie z połączenia protagonisty z demonem?

Nintendo Switch

Atlus zapomniał, że może promować SMTV poza Japonią

Nintendo Switch

Pokemonowa MOBA na dobre wskoczy do biblioteki Nintendo Switch już 21 lipca!