Banner of the Maid przedstawi nam alternatywną wizję francuskiej rewolucji jeszcze w tym roku

Paulina Bonaparte w walce o panowanie nad Paryżem!

Zapowiedziana w 2018 roku gra Banner of the Maid, w zeszłym tygodniu obchodziła swoje pierwsze urodziny na platformie STEAM. Z tej okazji wydawca CE-Asia i deweloper Azure Flame Studio zorganizowali specjalny stream i podzielili się kilka informacjami, dotyczącymi przyszłości gry. Poza nową zawartością, która trafiła do graczy PC wczoraj, potwierdzono, że wersja na konsolę pojawi się jeszcze w tym roku. Ten taktyczny RPG początkowo zadebiutował w chinach w 2019 roku, a w lutym dodano do niego angielskojęzyczną lokalizację.

Gra przeniesie nas w alternatywne czasy francuskiej rewolucji, gdzie poza taktycznymi walkami, będziemy musieli zadbać o odpowiednie polityczne stosunki. Główną bohaterką jest Paulina Bonaparte (siostra Napoleona), która oprócz bycia błyskotliwym oficerem, jest również jedną z tytułowych Maid’s, czyli kobiet posiadających wielką mistyczną moc. Nasze racje będziemy udowadniać na ponad 30 miejscach akcji, a o nasze zwycięstwo będą walczyć żołnierze, podzieleni na różne klasy. Poza nimi w grze spotkamy mnóstwo bohaterów znanych z tego okresu, a Paulina będzie musiała wybrać czy się z nimi bratać, czy może potraktować ich szablą. Możemy nawet doprowadzić do walki z Napoleonem!
Gra została bardzo ciepło przyjęta na STEAM, gdzie posiada 89% pozytywnych recenzji. Gracze chwalą ciężki poziom trudności i rozgrywkę przypominającą tą z serii Fire Emblem.

Dodaj komentarz