Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

RETRO

W kodzie źródłowym Pokémon Yellow odnaleziono informacje o Pokémon Pink

Zaginiony brat Pokémon Yellow

Pierwsza generacja kieszonkowych stworków została wydana ponad 20 lat temu, a na światło dziennie ciągle wychodzą kolejne ciekawe informacje na jej temat. Jak wszyscy dobrze wiemy, w pierwszym rzucie Pokémonów otrzymaliśmy cztery tytuły: Green, Blue, Red i Yellow. Była jednak szansa na otrzymanie piątej gry, która roboczo została nazwana Pink. Skąd o tym wiadomo? Niedawno do sieci trafił kod źródłowy Blue i Yellow, który według pogłosek został skradziony z serwerów Nintendo. W podobny sposób dowiedzieliśmy się o beta sprite’ach z pierwszej generacji oraz o demie Gold i Silver ze Spaceworld’97, które zawierało 38 niewykorzystanych stworków. W nagłówku kodu źródłowego Pokémon Yellow można zauważyć, że gra jest opisywana jako Pocket Monsters Pink and Yellow. Co więcej dodatkowe odniesienia do odrzuconej wersji Pink znajdują się również w innych miejscach.

Z innych ciekawych rzeczy, które udało się znaleźć: Yellow zawiera obszerny zestaw plików audio odgłosów stworków z japońskiego anime w folderze z dźwiękiem. Może to oznaczać, że pierwotnie planowano zaimplementować takowe odgłosy nie tylko w przypadku Pikachu, ale również innych Poksów. Z jednym z takich dźwięków możecie się zapoznać poniżej. Jest to przykład krzyku Digudy, który jest nam lepiej znany jako Diglett. Dźwięk jest słabej jakość i lepiej, żebyście nie odsłuchiwali go w słuchawkach.

W finalnej wersji wszystkie odgłosy, oprócz Pikachu, zostały zastąpione „cyfrowym krzykiem”.

Użytkownik Dr. Lava, który dokumentuje tego typy informacje związane z serią Pokémon, wkrótce wrzuci swój artykuł na ten temat. Z pewnością będzie warto się z nim zapoznać.

Jak myślicie, kto mógłby się pojawić na okładce wersji Pink?

Kliknij, aby dodać komentarz

0 Komentarzy

 1. Antari

  15 kwietnia, 2020 at 9:28 am

  Z uwagi na popularność w anime chyba lepiej pasowałby Jigglypuff. Ciekawe, nie wiedziałem, że miała być bliźniacza wersja do Yellow.

 2. rolnik

  15 kwietnia, 2020 at 9:58 am

  Dużego wyboru nie ma, ale obstawiałbym jednak Clefairy:

  Clefairy was originally going to be the official mascot of Pokémon, but Pikachu was used instead due to the popularity of the anime and Pikachu’s familiarity with fans.

 3. Elan

  15 kwietnia, 2020 at 10:54 am

  Oczywiście Lickitung.

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Join Us!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

Wspólnie dotrwaliśmy do grudnia! Zanim zaczniemy myśleć, co ogramy w 2023, to sprawdźcie jakie tytuły będą dostępne wkrótce.

Nintendo Wii U

Wpisz zajawkę... Hmmm... Wiem! Kiedyś to Wii U było naszą zajawką!

Nintendo Switch

To ostatnia gra od Nintendo w tym roku, która sprawi, że zabłysną dzieciom oczy, gdy znajdą ją pod choinką. Oby po dużym patchu...

Nintendo Switch

Hiszpańska fiesta w Paldei

Nintendo Switch

Taktyczną końcówkę roku otwiera Mario wraz ze swoim kórliczymi przyjaciółmi. Ubisoft dostarczył kolejny udany spin-off.

Nintendo Switch

Wiedźma wróciła! Bayonetta 3 to szalona jazda w multiwersum, gdzie poznamy odpowiedź na pytanie, a co gdyby Bayonett było dwie lub więcej!

 1. Przyjemna recenzja. Przy pierwszej zapowiedzi nowej Bayonetty czułem - jak pewnie wszyscy - jaranko, przy późniejszych ewentualnych materiałach trochę hype…

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w grudniu 2022? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

INDIE Live Expo Winter 2022

Dzień rozpoczęcia: 2 grudnia, 2022
Dzień zakończenia: 4 grudnia, 2022
All-day event
Showcase
Event_INDIE-Live-Expo-Winter-2022-Inits_02

Biuro Ryu będzie gospodarzem INDIE Live Expo Winter 2022 od 3 do 4 grudnia. Więcej informacji w przyszłości…

The Game Awards 2022

Data: 8 grudnia, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Showcase
TGA_KEY_ART_1080

The Game Awards 2022 odbędzie się 8 grudnia w Microsoft Theater w Los Angeles w Kalifornii. Będzie transmitowane na żywo w rozdzielczości 4K za darmo na całym świecie na ponad 40 globalnych platformach wideo i społecznościowych, w tym YouTube, Twitch, Twitter i Facebook. Pokaz w 2022 r. wprowadzi kategorię „Najlepsza adaptacja”, która wyróżnia prace twórcze, […]

Lord of the Rings: Gollum

Data: 30 grudnia, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Trochę to smutne, że tak wiele gier będzie mieć swoją premierę w tym roku, tylko z tego powodu, że ziemią rządzi wirus. Jednak kolejne pojawiające się informacje, skłaniają nas ku myśli, że prace idą w dobrym kierunku. Jedna z najbardziej charakterystycznych postaci uniwersum J.R.R. Tolkiena, w końcu stanie w pełnym świetle reflektorów. Może się wydawać, […]

Zobacz też

Nintendo Switch

Hiszpańska fiesta w Paldei

Nintendo Switch

Nowe wieści ze świata Pokémon!

Nintendo Switch

Typowe musou, fabularny spinoff, a może idealne połączenie obu?

Nintendo Switch

Gotowi, aby złapać je wszystkie po raz kolejny?