Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

RETRO

W kodzie źródłowym Pokémon Yellow odnaleziono informacje o Pokémon Pink

Zaginiony brat Pokémon Yellow

Pierwsza generacja kieszonkowych stworków została wydana ponad 20 lat temu, a na światło dziennie ciągle wychodzą kolejne ciekawe informacje na jej temat. Jak wszyscy dobrze wiemy, w pierwszym rzucie Pokémonów otrzymaliśmy cztery tytuły: Green, Blue, Red i Yellow. Była jednak szansa na otrzymanie piątej gry, która roboczo została nazwana Pink. Skąd o tym wiadomo? Niedawno do sieci trafił kod źródłowy Blue i Yellow, który według pogłosek został skradziony z serwerów Nintendo. W podobny sposób dowiedzieliśmy się o beta sprite’ach z pierwszej generacji oraz o demie Gold i Silver ze Spaceworld’97, które zawierało 38 niewykorzystanych stworków. W nagłówku kodu źródłowego Pokémon Yellow można zauważyć, że gra jest opisywana jako Pocket Monsters Pink and Yellow. Co więcej dodatkowe odniesienia do odrzuconej wersji Pink znajdują się również w innych miejscach.

Z innych ciekawych rzeczy, które udało się znaleźć: Yellow zawiera obszerny zestaw plików audio odgłosów stworków z japońskiego anime w folderze z dźwiękiem. Może to oznaczać, że pierwotnie planowano zaimplementować takowe odgłosy nie tylko w przypadku Pikachu, ale również innych Poksów. Z jednym z takich dźwięków możecie się zapoznać poniżej. Jest to przykład krzyku Digudy, który jest nam lepiej znany jako Diglett. Dźwięk jest słabej jakość i lepiej, żebyście nie odsłuchiwali go w słuchawkach.

W finalnej wersji wszystkie odgłosy, oprócz Pikachu, zostały zastąpione „cyfrowym krzykiem”.

Użytkownik Dr. Lava, który dokumentuje tego typy informacje związane z serią Pokémon, wkrótce wrzuci swój artykuł na ten temat. Z pewnością będzie warto się z nim zapoznać.

Jak myślicie, kto mógłby się pojawić na okładce wersji Pink?

Kliknij, aby dodać komentarz

0 Komentarzy

 1. Antari

  15 kwietnia, 2020 at 9:28 am

  Z uwagi na popularność w anime chyba lepiej pasowałby Jigglypuff. Ciekawe, nie wiedziałem, że miała być bliźniacza wersja do Yellow.

 2. rolnik

  15 kwietnia, 2020 at 9:58 am

  Dużego wyboru nie ma, ale obstawiałbym jednak Clefairy:

  Clefairy was originally going to be the official mascot of Pokémon, but Pikachu was used instead due to the popularity of the anime and Pikachu’s familiarity with fans.

 3. Elan

  15 kwietnia, 2020 at 10:54 am

  Oczywiście Lickitung.

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Join Us!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

Indyki, gry niezależne, jak zwał tak zwał. Nintendo zafundowało dzisiaj kolejny pokaz kreatywnych i pastelowych gierek!

Nintendo Switch

Jak wypada luźna kontynuacja jednej z najpopularniejszych gier sportowych w historii branży?

Nintendo Switch

Rozkład jazdy jest znany! Jazda z grami!

Nintendo Switch

Kwadraty i trójkąty

Nintendo Switch

Wszystkożerny, różowy, kulek powrócił z nową przygodą.

Nintendo Switch

W kwietniu na pewno nie zabraknie gier! Na ten moment zapowiedzianych jest ich ponad 70, w tym Nintendo Switch Sports i 13 Sentinels!

 1. W zasadzie to nic dziwnego biorąc pod uwagę że większość z tych gier to indie. Może faktycznie są z dwie…

 2. Może jestem ostatnio nie za bardzo w temacie, nie wiem, ale 90% z tych gier w ogóle nie kojarzę. Best…

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w maju 2022? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Kao the Kangaroo

Data: 27 maja, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Kangurek Kao to trójwymiarowa platformówka autorstwa weteranów gatunku, Tate Multimedia, o przygodach rezolutnego, odważnego, ale uroczego kangurka Kao (jak sam tytuł wskazuje!), który próbuje rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojego ojca. W trakcie swojej podróży Kao zwiedzać będzie szereg pięknych, różnorodnych krain, z których każda kryje swoje sekrety. Kao nieustannie będzie stawiać czoła nowym wyzwaniom. W tym […]

Farm Tycoon

Data: 27 maja, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Od nasion po warzywa i produkty przetworzone. Są tu zwierzęta, zakłady mięsne, maszyny rolnicze, robotnicy o różnych umiejętnościach, magazyny z chłodzeniem, antypestycydami i wiele innych. Można z powodzeniem zastosować wiele różnych strategii, aby gospodarstwo było opłacalne. Z pewnością można stworzyć uniwersalną farmę, aby zmaksymalizować systemy, ale być może tylko w pełni zrównoważona i niezależna firma […]

Senren * Banka

Data: 27 maja, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Senren*Banka to powieść wizualna w japońskim stylu wyprodukowana przez Yuzusoft, japońskiego dewelopera romansów VN. Ta gra upamiętniła 10. rocznicę Yuzusoft. Zdobyła wiele nagród w roku wydania w Japonii za sztukę, muzykę i postacie. Zajęła drugie miejsce w konkursie Moe Game Awards 2016 i wygrała pierwszy ogólny ranking w 2016 Bishoujo Game Awards w Getchu.

Zobacz też

Nintendo Switch

Można to było zrobić o wiele lepiej.

Nintendo Switch

Pokemonowa MOBA na dobre wskoczy do biblioteki Nintendo Switch już 21 lipca!

Recenzje

Super Rush to taka wydmuszka: z zewnątrz ładna, w środku pusta