Trzeci sezon Dragon Ball FighterZ nadciąga

Co powstanie z połączenia Jarmużu i Kalafiora?

Niespełna dwa tygodnie temu zakończyły się finały Dragon Ball FighterZ World Tour, na których został zapowiedziany trzeci sezon dla gry, a już dzisiaj możemy sprawdzić, do jakich zmian dojdzie za kilka dni. Główną atrakcją jest zmiana systemu asyst – od teraz każda postać będzie mieć trzy asysty zamiast jednej. Powinno to odświeżyć wygląd drużyn graczy i sprawić, że będziemy mogli skleić nowe, niedostępne wcześniej kombosy. Drugą bardzo ciekawą zmianą jest zmniejszenie wymaganego paska energii do użycia EX Specjali, z jednego do pół paska. Zmianie uległy także takie mechaniki jak Dragon Rush, Limit Break czy Ki Charge. Do tego wszystkiego Bamco naprawiło kilka bugów, a bohaterowie zostali zbalansowani (RIP Goku GT). Wszystkie szczegóły zmian znajdziecie tutaj.

Poza odświeżeniem systemu i balansem postaci, w nowym sezonie zobaczymy także pięciu nowych wojowników. Do tej pory zostali ujawnieni Goku w wersji Ultra Instinct oraz Kefla (oboje bohaterów pochodzi z niedawno zakończonej serii – Dragon Ball Super). Mimo iż to legendarny wojownik został zapowiedziany jako pierwszy, to jednak przed nim w grze zobaczymy Keflę, która powstaje po fuzji Kale i Caulifly. Deweloperzy nie kazali nam długo czekać na gameplay i w sieci udostępnili pełną walkę z jej udziałem.

Sezon trzeci przybędzie na Switcha 26 lutego. Posiadacze Fighter Passa będą mogli grać Keflą od razu, a Ci, którzy owej przepustki nie mają, będą musieli poczekać z kupnem bohaterki 48 godzin.

4 komentarze

Dodaj komentarz