Gra roku 2019 MyNintendo – wyniki

And the winner is...

Głosowanie w plebiscycie MyNintendo na grę roku dobiegło końca. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Poniżej prezentujemy wyniki we wszystkich kategoriach wraz z krótkim ich omówieniem. W ankiecie oddano 131 głosów.

Gra roku 2019 MyNintendo - wyniki

1. Fire Emblem: Three Houses  (44 głosów)

Warto było uzbroić się w cierpliwość i poczekać na Fire Emblem: Three Houses. Koncepcja zaprezentowana w odsłonie Awakening okazała się strzałem w dziesiątkę, a najnowsza odsłona cyklu wyniosła go na wyżyny. Tym sposobem Trzy Domki zostały wybrane przez naszych czytelników jako najlepszy tytuł wydany na Nintendo Switch w 2019 roku. Na drugim miejscu z dość dużą stratą pojawił się Zielony Mario. Luigi w tym roku pokonał swojego brata, i to dwukrotnie! Nie ma się co dziwić. Trzecia część Luigi’s Mansion jest produktem na najwyższym poziomie, więc kto nie grał, ten koniecznie musi nadrobić. Na najniższym stopniu podium pojawił się nasz rodzimy Wiedźmin. Coś, co było niemożliwe, stało się faktem. Dzięki temu posiadacze Switcha mieli możliwość zagrania w jedną z najlepszych gier poprzedniej dekady. Na czwartym miejscu uplasował się Link z The Legend of Zelda: Link’s Awakening, a oczko niżej znalazł się Super Mario Maker 2.

2. Luigi’s Mansion 3 (18 głosów)

3. Wiedźmin 3: Dziki Gon – Kompletna edycja (14 głosów)

4. The Legend of Zelda: Link’s Awakening (12 głosów)

5. Super Mario Maker 2 (10 głosów)

Gra roku 2019 MyNintendo - wyniki

1. Fire Emblem: Three Houses  (46 głosów)

W tej kategorii nie ma niespodzianek i wygląda podobnie jak w przypadku gry roku. Pierwsza lokata przypadła Fire Emblem: Three Houses. Drugie miejsce trafiło ponownie do Luigi’s Mansion 3. Z niewielką stratą do drugiego miejsca na podium znalazło się The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Gameboyowy rodowód z pewnością nie pozwolił na uzyskanie lepszej pozycji w rankingu, a do tego dochodzi mocna konkurencja ze sporą zawartością w postaci nowej odsłony Fire Emblem. Jednak Link’s Awakening dostarcza tych kilkanaście przyjemnych godzin grania, więc nie pomijajcie tego tytułu! Czwórka przypadła rodzynkowi w zestawieniu. Jest to jedyny tytuł, który nie pochodzi z jakieś znanej serii. Astral Chain zostało bardzo ciepło przyjęte przez graczy, co bardzo cieszy. Na piątym miejscu ponownie pojawił się Super Mario Maker 2. Ostatnio gra dostała sporą aktualizację, wprowadzając motywy z serii The Legend of Zelda.

2. Luigi’s Mansion 3 (21 głosów)

3. The Legend of Zelda: Link’s Awakening (19 głosów)

4. Astral Chain (11 głosów)

5. Super Mario Maker 2 (10 głosów)

Gra roku 2019 MyNintendo - wyniki

1. The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition (49 głosów)

Wśród tytułów od twórców third-party bezkonkurencyjny okazał się trzeci Wiedzmiń. Jak wielka jest to gra, przekonacie się nie raz w tym zestawieniu. Trudno, żeby tak ogromna i dopracowana gra nie dostała zasłużonych laurów. Za plecami Dzikiego Gonu znalazła się jedenasta część serii Dragon Quest. Echoes of an Elusive Age przed debiutem na Nintendo Switch oferowało sporą zawartość, a wersja na maszynkę Big N została dodatkowo wzbogacona. Jak zwiedzać Erdreę, to tylko na wiadomym sprzęcie! Trzecie miejsce zostało zarezerwowane dla świetnej metroidvanii – Ori And The Blind Forest. Kto by się tego spodziewał, że gra wydana przez Microsoft zawojuje sprzęt Nintendo? Możemy jedynie cieszyć się z takiego faktu.

2. Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition (28 głosów)

3. Ori And The Blind Forest: Definitive Edition (10 głosów)

1. Persona Q2: New Cinema Labyrinth (35 głosów)

Zestawienie na starszą konsolkę Nintendo zdominowały tytuły od Atlusa – pierwsze miejsce przypadło Personie Q2, a drugie Etrian Odyssey Nexus. Swoją drogą ciężko uwierzyć, że wymienione gry znalazły w Polsce aż tylu nabywców, ile dostały głosów, ale jeśli tak, gratulujemy naszym czytelnikom growego gustu! Na ostatnim stopniu podium uplasowały się ex aequo odświeżona wersja włóczkowego Kirby’ego oraz King of Cards, najnowsza przygoda w świecie łopacianego rycerza.

3. Kirby’s Extra Epic Yarn (17 głosów)

Shovel Knight: King of Cards (17 głosów)

1. Mario Kart Tour (54 głosów)

Pierwsze miejsce wśród gier mobilnych zgarnęła zdecydowanie najgłośniejsza, a jednocześnie chyba najbardziej kontrowersyjna pozycja. Dla jednych Mario Kart Tour to udane przeniesienie mariokartowej rozgrywki na platformy mobilne, dla innych – kompletna wydmuszka, w dodatku z mało uczciwymi mikropłatnościami. Patrząc na rozkład głosów, uznaliście, że zalety przeważają nad uchybieniami, bo Dr. Mario World oraz Pokemon Masters znalazły się daleko za ścigałką od Nintendo.

3. Pokemon Masters (21 głosów)

Dr. Mario World (21 głosów)

1. Wiedźmin 3: Dziki Gon – Kompletna edycja (93 głosów)

Czy to dla kogokolwiek jakiekolwiek zaskoczenie? Najlepsza gra third-party w naszym plebiscycie została uznana za najlepszą polską grę. Nic dziwnego, bo choć port to nieidealny, to wielu po jego zapowiedzi pukało się w głowę: że to przecież niemożliwe, że to będzie działało bardzo źle, a wyglądało jeszcze gorzej. Jak się okazało, CD Projekt wespół ze specjalistami od portów z Saber Interactive, jak to mówią młodzi ludzie, „dostarczyli”. Daleko za Wiedźmakiem uplasował się SUPERHOT.

2. SUPERHOT (12 głosów)

1. Zapowiedź sequela Breath of the Wild (59 głosów)

Nie premiera Switcha Lite, nie port Wiedźmina 3 na Switcha, nawet nie odejście Reggiego Fils-Aime na emeryturę – za najważniejsze wydarzenie roku uznaliście zapowiedź sequela The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Oprócz tego, co mogliśmy zobaczyć na zwiastunie, nie wiemy o grze dosłownie nic, ale ogromne zainteresowanie drugą częścią fantastycznie ocenianych przygód Linka nikogo chyba nie dziwi.

2. Port Wiedźmina 3 na Nintendo Switch (30 głosów)

1. Pokémon Sword and Shield (41 głosów)

Przedpremierowe przecieki w znacznej mierze się potwierdziły – najnowsze Poksy nie zaprezentowały takiej jakości, jakiej oczekiwaliby fani. Rozczarowały takie uchybienia, jak brak pełnego Pokedexa, pustawe Wild Area, oszczędna fabuła… pewnie można by tak długo, dlatego pierwsze miejsce w kategorii „Rozczarowanie roku” trudno uznać za niezasłużone. Wiele osób zawiodło się również słabym wsparciem dla 3DS-a ze strony Nintendo. Po styczniowym remake’u Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story „Big N” całkowicie porzuciło wsparcie dla swojej kieszokonsolki, uzasadniając tę decyzję… słabą sprzedażą rzeczonego wzmowienia. Duży zawód.

2. Nagły koniec wsparcia 3DSa przez Nintendo (29 głosów)

 

10 komentarzy

  1. Miałem całkiem podobne typy jak społeczność. Goty oczywiście wędruje do FE: TH, natomiast do kategorii najlepszej gry Nintendo dopowiedziałem sobie (jako że FE już zgarnęło 1 pozycję) – nowe IP. Padło więc na Astral Chain, smuci jedynie taka mała ilość głosów. Grę chyba bardziej docenili za granicą, bo sprzedała się powyżej oczekiwań Platinum. Możemy liczyć na realizację trylogii Astrala tak jak chcieli tego twórcy. Third-party powędrował u mnie do Divinity, ale powody już wyjaśniłem w podsumowaniu roku. Jeśli chodzi o 3DS oczywiście, że Persona Q2. Nawet jak ktoś nie kupił wiadomo, że to taki lepszy Etrian, kto by głosował na Nexusa Elan :P. O mobilkach nie ma co gadać wybór z czworga złego, głośny Kart i Dr. Mario zrobili szum ze złych powodów – mikrotransakcji, a raczej mako. Polska gra to oczywiście Wiedźmin, bo 3 Wiedźmin 3 najlepszy. O wydarzeniu roku w pierwszej kolejności myślę w kategoriach hardwareu/usług, więc zdecydowanie będzie to premiera Lite – ogromny boost sprzedażowy no i zachęta dla tych, którzy wciąż używali 3DSa do przesiadki na nowy sprzęt. Rozczarowaniem było dla mnie odkładanie w nieskończoność SMT V i Bayo. Platinum zaczyna miliard szybszych i łatwiejszych projektów, zamiast skupić się na najdawniej rozpoczętym, a o programistach z Atlusa którzy 'muszą nauczyć się programować w nowym środowisku’ szkoda gadać. Gdybym był fanem poksów pewnie i one byłby by moim największym rozczarowaniem.

Dodaj komentarz