Już 5 grudnia Super Mario Maker 2 otrzyma zeldowy update

Będą także nowi przeciwnicy, elementy oraz tryb

Kilka miesięcy temu ze zdziwieniem przyjęliśmy informację, że w Super Mario Maker 2 zabraknie znanych z pierwowzoru Kostiumów Amiibo. Zdaje się, że Nintendo powoli zaczyna naprawiać to uchybienie, chociaż w nieco inny niż byśmy się spodziewali sposób.

5 grudnia gra dostanie aktualizuję o numerze 2.0, która wprowadzi nieco zawartości inspirowanej serią The Legend of Zelda. Na planszach utrzymanych w 8-bitowej stylistyce Super Mario Bros. będziemy mogli umieścić Master Sword, który zamieni wąsatego hydraulika w Linka. Chłopiec w zielonym kubraczku będzie mieć na podorędziu miecz, którym pokona przeciwników, łuk, za pomocą którego zdobędzie zawieszone w powietrzu monety i aktywuje niedostępne w inny sposób przełączniki, jak również bomby, którymi rozbije niektóre przeszkody. Nie trzeba chyba dodawać, że otworzy to wiele nowych możliwości przed twórcami poziomów. Super Zelda Maker jak się patrzy!

Aktualizacja przyniesie również nowych przeciwników i elementy do umieszczenia na planszy:

  • Spike – klasyczny przeciwnik, który będzie ciskać w nas kolczastymi kulami, a na zimowych planszach – śnieżnymi kulami. Będziemy mogli je wykorzystać zarówno przeciwko niemu, jak też by dostać się do różnych miejsc.
  • Pokey – kaktusiasty stwór, który wcieli się nie tylko w rolę przeszkadzajki, ale pozwoli nam również wyżej skakać. W zimowej scenerii zamieni się w bałwana, a nocą będzie przemierzać przestworza.
  • P Switch/Block – przełącznik, który aktywuje bądź wyłączy znajdujące się na planszy P bloczki.
  • Frozen Coin – moneta otoczona lodem, który będziemy mogli roztopić kulami ognia bądź ognistymi elementami otoczenia.
  • Dash Block – element, który da Mario solidnego kopa, zwiększając jego szybkość i wysokość skoków. Będzie dostępny wyłącznie w stylu Super Mario 3D World.

Ostatnią nowinką będzie nowy tryb, Ninji Speedruns, w którym, jak sugeruje sama jego nazwa, będziemy ścigać się z małymi ninja – będącymi tak naprawdę duchami innych graczy –na nowych, zmieniających się cyklicznie planszach przygotowanych przez Nintendo. Zaliczanie kolejnych wyzwań będzie nagradzane nowymi ubrankami, a wokół Mii najlepszych graczy przez pewien czas będą krążyć złote gwiazdki (!).

Macie już Super Mario Maker 2? A jeśli nie, to czy nowy update zachęca was do zmiany tego stanu rzeczy? Dajcie znać w komentarzach!

2 komentarze

Dodaj komentarz