[Premiera] Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions

Remake Mario & Luigi: Superstar Saga z GBA

Z dzisiejszym wpisem ruszamy z serią notek premierowych o najnowszych grach, które pojawiają się na sprzętach Nintendo. Najważniejsze tytuły w danym miesiącu, w okolicach premiery, otrzymają od nas krótki opis oraz wykaz gier podobnych, aby przybliżyć Wam daną pozycję. Na pierwszy ogień idzie Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions!

Data wydania: 6 października 2017
Cykl: Mario & Luigi
Producent: AlphaDream
Wydawca: Nintendo
Platforma: 3DS

 

Opis Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions:

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions na Nintendo 3DS jest remakiem pierwszej odsłony cyklu, która została wydana w 2003 roku na Game Boya Advance. Tytuł, oprócz usprawnionej oprawy, został wzbogacony o dodatkowy tryb Minion Quest, który opowiada poboczną historię z udziałem Kapitana Goomby. Oczywiście nie mogło zabraknąć także obsługi amiibo. Z okazji premiery gry zostaną wypuszczone dwie figurki: Goomba oraz Koopa Troopa.

Historia gry rozpoczyna się w momencie kradzieży głosu księżniczki Peach przez Cacklettę i jego sługusa Fawfula, którzy dostali się do świata Mario jako podszywani ambasadorzy królestwa Beanbean. Dzielni hydraulicy ponownie muszą założyć swoje ikoniczne ogrodniczki, i tym razem wraz z odwiecznym wrogiem Bowserem, wyruszają do fasolowej krainy. Celem tego super tria jest odzyskanie pięknego głosu Peach!

Mario & Luigi: Superstar Saga jest osobliwą zręcznościową grą RPG z turowym systemem walki. W grze sterujemy oboma braćmi jednocześnie. W trakcie eksploracji, jedna postać podąża za drugą. Akcje jak skok czy uderzenie młotem wykonuje się dla każdego z braci z osobna, dedykowanym przyciskiem. Mechanika ta ma o wiele szersze zastosowanie niż tylko rozbijanie głazów czy skakanie nad przepaścią. Przykładowo, jeżeli Luigi uderzy Mario w głowę młotem, ten ulegnie zmniejszeniu i będzie mógł przejść przez małe otwory. Podobnych motywów jest w grze zdecydowanie więcej. Walka podlega tym samym prawom, co eksploracja. W turowych bataliach z menu wybieramy poszczególne akcje dla naszych herosów, jednak oprócz tylko statycznego oglądania wykonywanych akcji, możemy aktywnie uczestniczyć w potyczce. W trakcie naszego ataku, nad przeciwnikiem pojawi się przycisk przypisany do konkretnego brata, który pozwoli zadać dodatkowe obrażenia. W przypadku fazy defensywnej naciśnięcie w odpowiednim momencie guzika, spowoduje unik.


Wpis w katalogu gier: Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions

Temat na forum: Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions

 

Pozostałe gry z serii:

  • Mario & Luigi: Superstar Saga (2003/GBA)
  • Mario & Luigi: Partners in Time (2005/DS)
  • Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story (2009/DS)
  • Mario & Luigi: Dream Team Bros. (2013/3DS)
  • Mario & Luigi: Paper Jam (2015/3DS)

Gry podobne:

  • seria Paper Mario (N64/GC/Wii/3DS)
  • Super Mario RPG (SNES)

Oceny:

Metacritic: 82/100

Gamerankings: 82,55%

Opencritic: 83/100

Gra uzyskała bardzo dobre recenzje. Nie jest to jednak poziom odświeżenia, jakiego doczekał się Metroid II. Poprawie uległa przede wszystkim grafika, poziom trudności został zaś nieco obniżony. Gra broni się głównie świetną zawartością, odziedziczoną po pierwowzorze z leciwego GBA. Nowy tryb – Minion Quest: The Search for Bowser –jest ciekawym trybem, ale nie posiada on w sobie żadnej głębi. Fani, którzy mieli styczność z pierwowzorem, mogą więc bez wyrzutów sumienia odpuścić sobie ten tytuł. Ci jednak, którzy nie mieli tej możliwości, mogą śmiało inwestować w Mario & Luigi: Superstar Saga. Jest to bodajże najlepsza odsłona w cyklu i z pewnością zapewni ona sporo radości oraz kilkadziesiąt godzin świetnej rozrywki. Zabawy nie zepsuje nawet fakt, iż jest ona trochę archaiczna w porównaniu do nowszych odsłon.

 

4 komentarze

Dodaj komentarz