Nowa gra z Laytonem ma się pojawić latem 2018 roku. Będzie także anime

Jest także co nieco informacji o przyszłości innych marek Level-5

Jeszcze w tym tygodniu posiadacze 3DSów dostaną w swoje łapki nową grę studia Level-5 z serii o przygodach profesora Laytona (choć sam Hershel tym razem nie będzie głównym bohaterem): Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy. Tymczasem zaczęły już wypływać informacje na temat kolejnej pozycji w cyklu.

Magazyn License Global przeprowadził wywiad z wiceprezydentem ds. marketingu i licencjonowania Simonem Waldronem z Level-5 abby, który ujawnił, że kolejna gra z rodzinką Laytonów ma się pojawić latem 2018 roku. Z kolei w czasopiśmie Total Licensing Magazine pojawiła się informacja o 26-odcinkowym anime na podstawie serii, które również ma zadebiutować w przyszłym roku.

Waldron przypomniał także o innych przedsięwzięciach, nad którymi pracuje Level-5. W produkcji są Inazuma Eleven: Ares (które, jak zapowiadał swego czasu prezes Level-5 Akihiro Hino trafi na konsolę mocniejszą od 3DSa, ale jednocześnie maszynkę Nintendo. Hmm, o jaką platformę może chodzić?) i trzecia seria anime Yo-kai Watch. Firma chce także uderzyć na europejskie rynki z marką Snack World (w Japonii w lipcu miała miejsce premiera 3DSowej gry Snack World: Trejarers).

Wygląda na to, że strategia Level-5 to wydawanie kolejnych części swoich uznanych serii i robienie na ich podstawie seriali animowanych. Fani studia powinni być zadowoleni.

Dodaj komentarz