Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Ukryty w Switchu NES-owy Golf jest hołdem dla Satoru Iwaty

Piękny gest ze strony Nintendo

Jeszcze w lipcu w trzewiach Switcha odkryto NES-owy emulator, a kilka dni temu w konsoli znaleziono jedną z gier z tej platformy – klasycznego Golfa. Okazuje się, że sposób na uruchomienie gry jest hołdem dla zmarłego w 2015 roku prezesa Nintendo, Satoru Iwaty.

By uruchomić grę, należy odłączyć Joy-Cony od konsoli, ustawić datę 11 lipca (dzień śmierci Iwaty. Jest to możliwe tylko na konsoli z firmwarem 1.0.0, która nie została nigdy połączona z internetem) i wykonać charakterystyczny ruch, przypominający ten, który Satoru Iwata wykonywał na początku każdego Nintendo Directa. Usłyszeć można wtedy słowo „chokusetsu”, które oznacza właśnie Direct.

Cały proces możecie obejrzeć na poniższym wideo:

Dlaczego akurat Golf ? Iwata samodzielnie zaprogramował tę pozycję, gdy pracował jeszcze w HAL Laboratory. Producent lokalizacji ze studia 8-4 Justin Epperson uważa, że gra ta może być uważana za „omamori”, swego rodzaju amulet szczęścia, który jest przynoszony do japońskich świątyń i nie jest otwierany – tak jak Golf, którego nie uruchomi prawie żaden posiadacz Switcha.

Piękny gest ze strony Nintendo.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. rez007

    20 września, 2017 at 2:32 pm

    Rzeczywiście piękny gest ze strony Nintendo najpierw w Zeldzie a teraz ukryty taki smaczek w kodzie konsoli, skoro ma to być amulet to niech przyniesie jak najwięcej szczęścia Firmie oraz nam graczom 🙂

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Dołącz do nas!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

Działo się! Niby 10 minut to mało, a jednak panowie z Nintendo pokazali, że to wystarczająco, aby zaprezentować Breath of the Wild jeszcze raz!

Nintendo Switch

Zazwyczaj dobrze walczyć jest ogniem z ogniem, tutaj jednak ogień walczy ze skorpionami, platformami i wiatrem. I wychodzi z tego zwycięsko!

eShop

Kolejny rok i kolejna gra z Kirbym godna uwagi! Sprawdźcie, co przekonało Akiego do Kirby’s Return to Dream Land Deluxe.

Nintendo Switch

Gotowi na gorące premiery marca? W trzecim miesiącu 2023 roku pojawi się wiele ciekawych tytułów z różnych gatunków.

Nintendo Switch

Najlepszy shadow drop w historii Nintendo! Metroid Prime Remastered to symbol jakości, który trafia się raz na 15 lat!

Najnowsze posty na forum

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w marcu 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Indie Games Connect 2023

Data: 30 kwietnia, 2023
Godzina: 3:30 am - 9:30 am
Showcase
Event_IGC-2023_04-30-23

Konami zorganizuje wystawę niezależnych gier Indie Games Connect 2023 w Konami Creative Center Ginza w Tokio. Indie Games Connect 2023 zapewni twórcom przestrzeń do łączenia się ze sobą i użytkownikami. Sponsorzy: Platynowi Game Creators Guild Kodansha Game Creators Lab Unity Technologies Xsolla Srebrni: esports GINZA studio Mr. GAMEHIT Shueisha Game Creators Camp

The Legend of Zelda: Tears of Kingdom

Data: 12 maja, 2023
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

W tej kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild miejsce akcji przygody Linka zostało rozszerzone o niebo nad rozległymi ziemiami Hyrule. A więcej o grze roku 2023 dowiemy się pewnie wkrótce.

Summer Game Fest 2023 Showcase Event

Data: 8 czerwca, 2023
Godzina: 9:00 pm
Showcase
Event_Summer-Game-Fest-2023-Kickoff-Inits_06-08-23

Po raz pierwszy światowe premiery Summer Game Fest, pokazy rozgrywki i ogłoszenia odbędą się na żywo przed publicznością składającą się z fanów w YouTube Theatre w Hollywood Park w Inglewood w Kalifornii.

Zobacz też

Nintendo Switch

Miły gest zawsze jest w cenie. Brawo!

Po godzinach

W tym tygodniu ekipa pracująca nad youtube’owym kanałem „Did You Know Gaming” zdecydowała się na stworzenie dłuższego niż zwykle, kilkunastominutowego video o życiu Satoru...

Po godzinach

Zmarły w zeszłym roku prezydent Nintendo Satoru Iwata swą pracę nad grami rozpoczął na początku lat 80 w studiu HAL Laboratory, tworząc gry na...

Nintendo 3DS

Rok temu, 11 lipca, pożegnaliśmy Satoru Iwatę, wieloletniego prezesa Nintendo. Funkcję tę pełnił od 2002 roku aż do śmierci. W branży gier zaczął działać...