Nintendo wyciąga wtyczkę kolejnemu fanowskiemu projektowi

Pokémon Prism nie ujrzy światła dziennego

Pomimo tego, że podejście Nintendo do fanowskich produkcji wykorzystujących własność intelektualną japońskiej firmy jest powszechnie znane — czytaj: spuszczamy prawników z łańcucha — niektórzy nadal próbują wydawać tego typu gry. I czy nam się to podoba czy nie (a prawo jest takie, że ochrona znaków handlowych jest konieczna do utrzymania kontroli nad nimi), kolejny z takich projektów został właśnie zrównany z ziemią.

Pokémon Prism, tworzone przez ekipę pod wodzą osoby używającej nicku Koolboyman, miało ukazać się tuż przed świętami i być hackiem Pokémon Crystal, z nowym regionem, 200 świeżymi stworkami oraz możliwością wcielenia się w Pokémona, niczym w spin-offach z serii Mystery Dungeon.

Twórca tytułu został jednak poinformowany przez Nintendo, że prace nad projektem powinny zostać wstrzymane, a linki do plików z Pokémon Prism, a także wcześniejszych hacków, Pokémon Brown i Pokémon Rijon Adventures, usunięte. Powody takie jak zwykle: naruszenie praw o własności intelektualnej. Pełną treść listu od Nintendo możecie przeczytać TUTAJ

2 komentarze

Dodaj komentarz