Dragon Quest XI na pewno ukaże się na NX-ie, zapowiada Yuji Horii, twórca serii

W październikowym (choć wydanym 20 sierpnia) numerze magazynu Nintendo Dream znalazł się zapis rozmowy pomiędzy twórcą serii Dragon Quest, Yujim Horiim, producentem serii Pokémon, Junichim Masudą, a także dyrektorem sprawującym pieczę nad cyklem Smash Bros., Masahiko Sakuraiem. Co za trójca.

Wracając do meritum – jednym z tematów poruszanym podczas rozmowy była nadchodząca, jedenasta część serii Dragon Quest. Horii potwierdził, że ukaże się ona także na 100 % na NX-a.

Gra pojawi się jeszcze na PS4 i 3DS-ach. Wersja na tę drugą konsolę będzie się oczywiście nieco różnić od pozostałych. Wszystkie wersje mają pojawić się na rynku w podobnym czasie. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale ma ona nastąpić przed 27 maja 2017 roku. Oczywiście w Japonii, o zachodniej dacie premiery nie było jeszcze ani słowa.

Tłumaczenie rozmowy:

Masahiro Sakurai: Chciałbym zapytać o wasze nowe gry. Na początek poruszę temat Dragon Questa XI. 11 odsłona serii ukaże się równolegle na Nintendo 3DS i PlayStation 4, a licząc także NX-a, gra wyjdzie na trzech konsolach, prawda?

Yuji Horii: To prawda. Każda z wersji będzie się nieco różnić, więc tworzenie gry jest sporym wyzwaniem.

Sakurai: Dziękuję ci za twoją ciężką pracę.

Horii: Przypomnę jednak, że wersja na 3DS-a będzie mieć zarówno tryb 3D, jak i 2D. Zapytałem mojej ekipy: „Czy to jest coś, co możemy zrobić?”. Oni odpowiedzieli: „Zróbmy to”. Więc zdecydowaliśmy, że to zrobimy.

Junichi Masuda: W takim razie, jeśli się nie mylę, można powiedzieć, że istnieć będą cztery wersje na trzy platformy, tak?

Horii: To prawda. Stwarza to sporo trudności. Każda z nich wygląda inaczej, więc gdy zrobimy poprawkę w którejś z wersji, musimy ją dodać we wszystkich.

Sakurai: Yhm. Biorąc pod uwagę rzeczy takie jak data premiery, robi się niemiło, gdy proces tworzenia gry jest przerywany przez konieczność naprawy błędów… Ale abstrahując od daty premiery, poszczególne wersje zostaną wydane w podobnym czasie, prawda? Gry z serii Dragon Quest są przecież silnie oparte na fabule.

Horii: To prawda. Gdybyśmy wydali jedną z wersji wcześniej, w sieci szybko pojawiłyby się spoilery. (śmiech) Na razie jesteśmy jednak zatroskani o poczucie odległości podczas poruszania się. Jest ono inne dla każdej z wersji.

Sakurai: Och, jak to?

Horii: Poruszanie się w wersji 2D na 3DS-ie, a poruszanie się w wersji 3D na 3DS-ie i na PlayStation 4 – gdy gra jest w ruchu, każdą z wersji „czuje się” nieco inaczej. Jest to jednak normalne podczas tworzenia wersji na wiele sprzętów, a my staramy się dawać z siebie wszystko.

Sakurai: Robiłem dwie wersje Super Smash Bros. na 3DS-a oraz Wii U i było to ciężkie zadanie. A ty pracujesz nad odsłonami na sprzęty zupełnie różnych firm, więc myślę, że jest to jeszcze poważniejsze wyzwanie. Życzę wam, byście dali z siebie wszystko.

Horii: Dokładnie. Cała ekipa pracuje bardzo ciężko, więc proszę, czekajcie na efekty tych działań.

Jakby co, to ten screen w newsie jest z wersji na PS4, ale może na NX-ie gra też będzie tak wyglądać…

4 komentarze

  1. Gra pojawi się jeszcze na PS4 i 3DS-ach. Wersja na konsolkę przenośną będzie się oczywiście nieco różnić od pozostałych.
    Nie żebym chciał się czepiać ale, czy NX także nie będzie HH?

    NX będzie prawdopodobnie moją wiodącą platformą w przyszłym roku. Czekam na ciekawy lineup na premierę i miesiące po premierze. Zelda chociaż jest moim nr 1 w świecie gier to może jednak mi nie starczyć do końca żywota.
    DQ11 z chęcią ogram ale oczywiście po siódemce i ósemce na 3DSie.

Dodaj komentarz