Nvidia nie zrobi następcy Shield Tablet. Czyżby z powodu NX-a?

Nvidia Shield Portable to konsola oparta na systemie Android, wprowadzona na rynek w 2013 roku. Rok później w sprzedaży pojawił się Shield Tablet, inny sprzęt działający na „Andku”, z odłączanym kontrolerem i poprawionym sterowaniem dotykowym. Został on szybko wycofany z rynku z powodu problemów z bezpieczeństwem, ale już w 2015 roku wypuszczono Shield Tablet K1 w niższej niż poprzedniczka cenie.

Kolejnego sprzętu do grania spod szyldu Nvidii już jednak, przynajmniej na razie, nie będzie, choć jeszcze w tym roku firma czyniła takie zapowiedzi.

Być może niska sprzedaż nie jest jedynym powodem wycofania się firmy z tego segmentu rynku. Druga przyczyna może być powiązana z Nintendo, oczywiście jeśli potwierdzą się plotki mówiące o tym, że w NX-ie obecna będzie nvidiowska Tegra. W końcu Ninny na pewno zamówiłoby o wiele więcej Tegr, niż Nvidia kiedykolwiek musiała wyprodukować na rzecz swoich własnych maszynek.

Z drugiej strony – CEO Nvidii, Jen-Hsun Huang widzi przyszłość Tegr w zupełnie innej branży niż growa, mianowicie… motoryzacyjnej. Konkretnie w pojazdach ze sztuczną inteligencją.

No chyba, że NX będzie samochodem. Wtedy wszystko ma sens.

ŹRÓDŁO

.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz