Nowe figurki z serii Pokemon – Red, Brock, Lucario i więcej

Na japońskich targach prezentujących najnowsze figurki Mega Hobby Expo 2016 Spring pojawiło się kilka prototypów, które powinny zainteresować wszystkich kolekcjonerów gadżetów z Pokémonami! Firmy Kotobukiya i Megahouse, znane ze swoich wysokiej jakości modeli, nawiązały współpracę z The Pokémon Company. Jej celem jest wyprodukowanie kilku figurek, prezentujących ważne postacie z anime Poków lub najpopularniejsze stworki.

Do produkcji powędrują figurki cichego protagonisty Pokémon Red/Blue, Reda wraz z jego Pikachu, wiernego towarzysza Asha z poprzednich sezonów animowanego serialu Pokémonów, Brocka, ze swoimi nieodłącznymi zwierzakami – Vulpixem i Geodudem.


 

Pojawi się też model obiektu westchnień tego drugiego, czyli siostra Joy! Obok niej jak zawsze stoi wierna Chansey, gotowa do pomocy lub pozbycia się nieprzyjemnego adoratora.


 

Najciekawszymi (przynajmniej dla mnie) będą ruchome figurki Mewtwo i Lucario, z dołączonymi akcesoriami imitującymi ataki, z których korzystają. Bardzo mi się podoba ta laska, której używa Lucario przy użyciu Bone Rush!


 

Niestety, zawsze musi się znaleźć jakiś minus – nie znamy jeszcze daty wydania tych modeli na rynek japoński, a co dopiero na europejski. Nigdzie nie znajdziemy też proponowanej ceny tych figurek. Ale – dla chcącego nic trudnego, już teraz życzę powodzenia fanom, którzy chcieliby na swojej półce umieścić takiego Reda lub Lucario.

Dodaj komentarz