Instant News #32 – aktualizacje, Monopoly i UNO z Super Mario Bros.

Ten tydzień obfitował też w aktualizacje i DLCki – poza minigrą „Walki” zapowiedzianą jako pół-darmowa aktualizacja dla Minecrafta na Wii U (KLIK) dostaliśmy też nowe kostiumy do Super Mario Maker, nowe mapki w Fire Emblem Fates (KLIK) oraz ogłoszono więcej DLC do Monster Hunter Generations czy też łatkę balansującą do Star Fox Guard.

Od końca – wersja 20160525 Star Fox Guard poprawia niektóre statystyki robotów atakujących bazę gracza oraz przedłuża okres, przez który przechowywane są dane przygotowanych przez graczy map i powtórek.

Oto pełna lista zmian wprowadzonych do gry:

 • Zmiany w obliczeniach wartości rang
  • Poprawiono obliczenia wartości rang dla wszystkich map i wielkości przygotowywanych oddziałów.
 • Zmiany w umiejętnościach robotów ustawionych w Drużynach
  • Umiejętności następujących robotów zostały poprawione. Proszę zwrócić uwagę na to, że zmiany te dotyczą tylko robotów rozmieszczonych w szwadronach stworzonych przez graczy. Roboty pojawiające się w misjach głównych czy dodatkowych nie uległy zmianie.
   • Ulepszenia:
    • Snailblazer: Zwiększono siłę robota z 2 do 3.
    • Drill Hi-Ho: Zwiększono prędkość poruszania się robota o około 35%.
    • K.O.F. Unit: Zwiększono prędkość poruszania się robota o około 60%
    • B.O.O. Unit: Zmniejszono koszt Punktów Chaosu z 10 do 9.
   • Osłabienia:
    • Jumprella: Zwiększono koszt Punktów Walki z 2 do 3.
    • P.O.P. Unit: Prędkość jednostki żółtej zmniejszono o 10%, a czerwonej – o 20%.
 • Przedłużenie żywotności Drużyn
  • Poprzednio, po 30 dniach oddziały bez rozgrywki/modyfikacji były usuwane z serwera. Ten okres został przedłużony do 60 dni. Aby zresetować licznik do usunięcia misji, należy sprawdzić wyniki graczy lub zmodyfikować ten oddział.
 • Przedłużenie żywotności powtórek
  • Poprzednio, po 20 dniach powtórki bez wyświetleń były usuwane z serwera. Ten okres został przedłużony do 40 dni. Proszę zwrócić uwagę, że niemożliwym jest zresetowanie licznika do usunięcia powtórki.

star-fox-guard-04


W Hyrule Warriors Legends pojawiły się pierwsze DLC, a wraz z nimi darmowa postać – Medli z The Legend of Zelda: Wind Waker. Pierzasta Rito władająca harfą i potęgą wiatru jest dostępna w aktualizacji 1.3.0 w wersji na 3DSa oraz 1.9.0 w oryginale na Wii U. W aktualizacji tej pierwszej znaleźć możemy jeszcze nowe medale (acziki) i łatki naprawiające drobne usterki.

Wraz z tą aktualizacją posiadacze Hyrule Warriors Legends mogą odebrać rozsyłane przez Nintendo darmowe 50 tysięcy Rupee i jedzenie dla wróżek w postaci 10 Wyśmienitych Dziwnych Jajek i 10 Wyśmienitych Nietuzinkowych Muchomorów (magiczna jajecznica z grzybami, czego to jeszcze nie wymyślą? 😉 ). Po odpaleniu tytułu na ekranie powinna pokazać się notyfikacja kierująca do otrzymania tej hojnej nagrody.

Zaskakująca informacja na koniec – Nintendo chyba pozbyło się znaku handlowego dla Hyrule Warriors! Chyba – prawdopodobnie to tylko niedociągnięcie ze strony Nintendo of America, którzy mogli zapomnieć odnowić prawa do nazwy. Nie mamy jednak oficjalnego potwierdzenia, dlaczego Duże N podjęło ten krok, zwłaszcza przy tym, że oba tytuły z tej serii były dość popularne.


Czy chcieliście kiedyś zagrać w Super Mario Maker, wcielając się w rolę najpopularniejszego rysunkowego kotka świata, Hello Kitty? Od piątku będziecie mogli spełnić tą chęć! Kociak i jej królicza towarzyszka z tego samego uniwersum, My Melody, będą możliwe do odblokowania po przejściu specjalnej mapy dodanej do Event Courses. Filmik poniżej przedstawia Hello Kitty i My Melody w akcji:


Słyszał ktoś może o grze Stick it to the Man! ? Ja też nie, ale jego wydawca, studio Zoink Games, aktualnie pracuje nad grą o ciekawej nazwie Zombie Vikings, która miała pojawić się we wrześniu 2015 roku na Wii U. Niestety, port ten nigdy nie dostanie się na stacjonarną konsolę Nintendo – projekt trafił do kosza. Na plus możemy jedynie dodać, że ekipa skupia się teraz nad innymi tytułami, dodając NXa do listy konsol, na które zamierzają pisać gry. Wydaje mi się, że mnóstwo pojedynczych firm ostatnio potwierdza, że chce pracować na nowej konsoli Dużego N. Może przynajmniej NX będzie miał solidne wsparcie biblioteki tytułów ze strony deweloperów third-party?

zombie-vikings-2


Nie wiemy także, czy najnowsza część River City Ransom pojawi się na konsolach Nintendo. Niestety, kampania Kickstarterowa przyniosła trochę za mało funduszy, aby osiągnąć ten stretch goal. Twórcy jednak nadal wyrażają zainteresowanie wydaniem gry na Wii U i na 3DSa. Przytoczę fragment wywiadu wydawcy z ntower:

„Nie mamy w tej chwili planów na wydanie gry na Wii U i 3DSa, ale pomyślimy o tym po ponownej ocenie, na czym stoimy po otrzymaniu wyników sprzedaży na komputerach osobistych. Zdecydujemy później, na jakie platformy będziemy przeportowywać nasz tytuł.”

Nawet jeżeli River City Ransom: Underground nie pojawi się na eShopie, na konsolach Ninny pojawi się chociaż jedna gra z tej serii – River City: Tokio Rumble, które zostanie wydane tego lata na Nintendo 3DS.

river-city-ransom-underground-1-656x369


 Wracając do weselszych tematów – otrzymaliśmy informację o dwóch nowych grach planszowych z Super Mario Bros. w roli głównej!

Mattel wydaje specjalną wersję popularnego Uno, nazwane „The Super Mario Card Game„. Na kartach pojawią się takie postacie, jak Mario, Luigi, Toad czy Księżniczka Peach. Rozgrywka różnić się będzie także zaimplementowaniem specjalnej zasady „Mario Rule”. Karcianka pojawi się w Japonii 18 czerwca i będzie kosztować około 47 złotych (1,296 jenów).

super_mario_uno_box

Co, jeżeli macie ochotę na planszówkę dłuższą i bardziej skomplikowaną? Firma USAopoly wyprodukowała ostatnio specjalną wersję kultowej gry Monopoly, stylizowaną na Super Mario Bros

Edycja kolekcjonerska w zestawie posiadać będzie sześć specjalnych pionków w wersji 8-bitowej – Mario, Luigiego, Toada, Księżniczkę Peach, Super i 1-Up Mushrooma. Oczywiście, plansza też została zmieniona, jakby wyglądała na wyjętą prosto z gry na NESa. Zamiast domków i hoteli na posesjach będzie można stawiać słupy i zamki, a Skarbiec Społeczności i Karty Szansy zostały wymienione na rury i bloki ze znakiem zapytania. Oficjalna cena Monopoly: Super Mario Bros. Collector’s Edition wynosi około 178 złotych (45 dolarów).

2 komentarze

 1. Może przynajmniej NX będzie miał solidne wsparcie biblioteki tytułów ze strony deweloperów third-party?

  jak N opłaci port i będzie dostaraczać kity/support za darmo to może. a, że tak nie będzie to wiadomo 😛

  ps: zombie vikings miało premiere na PC w grudniu, a na PS4 na jesieni zeszłego roku. słaby brawler ale z kapitalnym humorem 🙂

Dodaj komentarz