Nie ma planu wypuszczenia 7th Dragon III w Europie, SEGA Europe przejmie rolę wydawcy Atlusa?

Kiedy słyszymy „Atlus”, pierwsza myśl to „piekielnie trudne niszowe japońskie RPGi”. Firma ta stara się dostarczyć nam jak najwięcej ciekawych gier wypuszczonych w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale ostatnio coraz gorzej wychodzi im wydawanie gier we wszystkich regionach na raz – europejskie daty pojawienia się niektórych tytułów na półkach sklepowych są spóźnione o parę miesięcy, jeżeli chociaż się pojawią. Niestety, kolejną grą z tej drugiej kategorii prawdopodobnie będzie 7th Dragon III Code: VFD, interesujący jRPG na 3DSa czekający aktualnie na zielone światło w Stanach Zjednoczonych.

SEGA, która aktualnie jest w posiadaniu firmy, niedawno wypuściła filmik o swojej nadchodzącej grze Motorsport Manager. Nie to jednak odnosi się do tematu Siódmego Smoka, lecz krótka sekcja o nazwie #AskSEGA na początku filmiku, gdzie prezenter krótko odpowiada na pytania zadane przez fanów na Twitterze. Jednym z problemów poruszonych przez widza było pojawienie się 7th Dragon III na półkach w Europie, na co otrzymaliśmy krótką odpowiedź:

„W tej chwili nie mamy żadnych planów związanych z wydaniem 7th Dragon III w Europie, jednak wiemy, że naszym europejskim fanom niezmiernie zależy na pojawieniu się tego tytułu w ich regionie. Nie możemy dzisiaj nic potwierdzić, ale zobaczymy, czy będziemy mogli coś zrobić.”

W tym samym klipie usłyszeliśmy też, że tylko i wyłącznie od Atlusa zależy, kogo wybiorą jako swojego partnera do wypuszczania swoich tytułów na rynku europejskim. Jak ostatnio usłyszeliśmy, ich współpraca z NIS America, którzy pełnili tę funkcję, zakończyła się dość smutnie.

„SEGA traktuje Atlusa jako odrębną markę, czego rezultatem jest nasza decyzja, aby zostawić im wybór partnera do wydawania swoich gier (w Europie). Tutaj w SEGA Central wszyscy jesteśmy fanami gier Atlusa i mamy nadzieję na jak najszybsze otrzymanie więcej informacji na ten temat.”

Jednakże! Europejski wydział SEGI postanowił też wypowiedzieć się na ten temat. Starszy Wiceprezes ds. Działalności Wydawniczej, John Clark, na ramach czasopisma MCV wypowiedział się, że są bardzo zainteresowani przejęciem roli NIS America w publikowaniu Atlusowych tytułów.

„Jesteśmy bardzo zainteresowani przeniesieniem całej pracy naszych japońskich przyjacieli nie tylko na zachód, ale w szczególności do Europy. Ciągle staramy się znaleźć optymalne rozwiązanie! Jeżeli zaistnieje widoczna szansa na wsparcie wydania japońskich gier w Europie, wykorzystamy ją.”

Zgaduję, że gdyby firma-matka Atlusa wypuszczała ich tytuły, byłoby to dla nich najkorzystniejszym rozwiązaniem! Trzymajmy kciuki, żeby ostatecznie wszystko się ułożyło i żebyśmy otrzymali Etrian Odyssey V, Shin Megami Tensei IV i wspomniane wcześniej 7th Dragon III Code: VFD na czas!

4 komentarze

Dodaj komentarz