Handheld z rodziny NX będzie używał chipu Nvidia Tegra?

Kolejny dzień to kolejne plotki na temat nowej konsoli Nintendo. Tym razem znany z poprzednich sprawdzonych przecieków serwis semiaccurate.com donosi, że przenośna część rodziny NX będzie wyposażona w układ bazujący na Nvidia Tegra. Wszystkie dostarczone przez nasze źródło informacje można streścić w pięciu punktach:

  • Pomimo tego, że Nvidia zbagatelizowała możliwe przychody ze sprzedaży konsol, brak kontraktów na produkcję chipów do Xboxa i Playstation ,,uraził ich dumę”. Podobno cała polityka ,,skupiania się tylko na Shield”, to przykrywka – Microsoft i Sony odpuściły sobie negocjacje z Nvidią na temat swoich konsol.
  • Zespół Nvidii musiał zdobyć kontrakt na układ dla konsoli, bo inaczej zostałby rozwiązany. W związku z tym Nintendo bardzo dobrze wyszło na podpisaniu umowy z Nvidią. do tego stopnia, że cały ten układ może przynieść Amerykanom tylko straty.
  • Semi Accurate twierdzi, że Nvidia obiecała Japończykom sprzęt, wsparcie i software po bardzo niskiej cenie. Jak już wspomnieliśmy wyżej, jedno ze źródeł twierdzi, że producent układów graficznych może nawet ponieść straty w związku z tą umową. Choć akurat tę plotkę radzimy traktować z dodatkową nutą sceptycyzmu.
  • Nasze źródło niestety nie donosi, która generacja chipu Tegra pojawi się w przyszłym handheldzie Nintendo ani kiedy ten ma pojawić się na rynku.
  • Nie wspomina również nic na temat konsoli stacjonarnej ani tego, jaki układ będzie ją napędzał.

 

Wszystkie te informację należy traktować oczywiście tylko i wyłącznie jako plotki. Mimo tego, że wspomniana wyżej strona dostarczała już sprawdzonych informacji, to dopóki Nintendo oficjalnie nie ogłosi specyfikacji swojej nowej konsoli, nie możemy być niczego pewni. Jeżeli jednak informacje te znalazłyby potwierdzenie w rzeczywistości, to nowy handheld Japończyków z pewnością byłby ciekawym urządzeniem.

10 komentarzy

  1. Tylko ktoś im ten układ musi zrobić. Wiadomo, że do kogoś uderzą i tylko lekko zmodyfikują układy na swoje potrzeby jak to zawsze robili. Wczesniej trzymając się AMD/ATI i IBM PowerPC a nie x86.
    Jak dla mnie bardzo realne, że sięgną po Tegrę bo ten układ jest rewelacyjny i sam myslalem juz dawno nad zakupem Shielda czy czegoś na nowszych układach K1 czy jakos tak – nie sledze rozwoju ale wypuscili cos ala AppleTV z obsługą 4K

  2. No nie wiem, jakoś mi ta Tegra nie pasuje do układanki Nintendo. Wszystkie dotychczasowe ploty nt. hardware’u NXa (stacjonarki) mówiły o układzie AMD, nie bardzo chce mi się wierzyć żeby Ninny miało eksperymentować z układami innego producenta, no chyba że górę wzięli księgowi a zieloni faktycznie stoją pod murem i są gotowi sprzedawać układy Big N po kosztach. Poza tym problem z Tegrą jest taki że są to układy o bardzo wysokiej wydajności i wysokim poborze mocy plus mocno się grzeją pod obciążeniem więc tak średnio nadają się do handhelda. Sam mam Shield Tablet i wiem co mówię, niektóre tytuły potrafią wydrenować bakterię w 2 godziny, a na oficjalnym forum zielonych krążą zdjęcia tabletów których obudowa dosłownie rozeszła się od temperatury. No i pytanie też co to miał by być za układ. K1 który siedzi w Tablecie ma już ze dwa lata. X1 z kolei, przez wzgląd na osiągi/pobór mocy prędzej nadaje się do urządzenia typu desktop i takie zresztą było jego przeznaczenie. Nie bez powodu wsadzają go do Shield Console.

Dodaj komentarz