[Plotka] Kolejne plotki o pierwszych grach na NX

Pojawiają się kolejne plotki na temat tytułów startowych nowej konsoli Wielkiego N. Tym razem Emily Rogers, znana graczom z poprzednich potwierdzonych przecieków, wypowiedziała się na temat gier mających pojawić się wraz z Nintendo NX. Według jej tweetów, w przeciągu pierwszego roku życia systemu otrzymamy takie tytuły jak: nowe części Super Smash Bros. i Mario Kart, kolejną trójwymiarową przygodę Mario, czwartą część serii Pikmin, zupełnie nowe IP od Retro Studios oraz zapowiedziany już oficjalnie nowy tytuł z serii The Legend of Zelda.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się dzisiaj, że developer pracujący nad grą indie Axiom Verge, przygotowuje swój tytuł również na start nowej konsoli Japończyków. Mamy więc kolejne potwierdzenie plotek dotyczących, że większość tytułów planowanych pierwotnie na WiiU zostało przesunięte na Nintendo NX. Jak widać, dotyczy to również gier niezależnych. To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich osób planujących zakup kolejnej konsoli Japończyków i trochę gorsza dla obecnych posiadaczy WiiU.

16 komentarzy

  1. Nowa cześć SSB i MK? Jakiś czas temu czytałem, że NX miał dostać SSB ale byłby to po prostu port 4 z Wii U. Ale takie ploty krążyły po sieci kiedy jeszcze wszyscy myśleli, że zobaczymy nową konsolę w 2016… Tak się zastanawiam czy jeszcze warto jest kupić Wii U czy lepiej poczekać już na NX…

  2. Oczywiście, że lepiej poczekać, przynajmniej do czasu pierwszych zapowiedzi. Większość z tych plotek może okazać się bzdurą. Jednakże w obecnej sytuacji jeżeli okazałoby się, że jest tak jak plotki zakładają czyli na NX pojawi się masa gier np. nowe Splatoon, nowy Mario Kart, nowy SSB, to faktycznie sporo argumentów odpada jeżeli chodzi o zakup WiiU na chwilę obecną. Moim zdaniem nie warto kupować teraz Wii U. Wszystko wskazuje na to, że Japończycy planują odpuścić Wii U totalnie i przenieść się całkowicie na NX. Gry ekskluzywne na Wii U np. Xenoblade Chronicles X, Star Fox Zero czy Bayonetta 2 pewnie ukażą się w formie elektronicznej na NX, więc tak naprawdę nic się nie straci. Wszystko to jest paskudnym pstryczkiem w nos dla obecnych posiadaczy Wii U. Wstecznej kompatybilności nie będzie, więc pozostaje sprzedać całą swoją kolekcję i konsolę i liczyć na to, że w przypadku NX nie popełnią tych samych błędów i nie naobiecują czegoś czego dotrzymać nie potrafią.

  3. Tylko ze w eshopie zapłacimy 200 zł za gry które można wyrwać w pudełku znacznie taniej. Cena Wii U jest tak niska, że na pewno będzie warto nawet w dniu premiery rozważyć najpierw zakup Wii U i ogranie tytułów a potem kupienia NX i gier jak ceny po premierze zejdą lekko w dół (choćby gier). No chyba, że Nintendo będzie tak wspaniałe i wszystkie gry z Wii U da za 40 zł tak jak dali kilka gier z Wii jako tygodniowa premierowa obniżka. Kupiłem wtedy Metroid Prime Trilogy.

    Osobiście bardzo polecam Wii U ale to kwestia indywidualna – przede wszystkim rozważcie w co chcecie zagrać z Wii U i czy może to poczekać rok

  4. Ja bym wolał podniesione jakościowo porty gier ale znając Nintendo – dostaniemy to samo tylko przepisane pod NX albo będzie wsteczna kompatybilność, choć ja sie ostatnio troche zawiodłem jak mi nagle Mario Kart 8 przestał działać – nie ufam już płytom BluRay i wolałbym mieć na kartridgeu + dociąganie zawartości lub cyfrowo ale w bardzo atrakcyjnej cenie

  5. @bandi
    Ale to byłoby trochę … ryzykowne dla Nintendo. No bo tak, załóżmy, że kupujesz fizyczną wersję gry, a w środku masz kod dla wersji cyfrowej. Niby fajnie ale kto teraz zabroni Ci odsprzedać/dać ten kod bądź wersję fizyczną komuś innemu? Dla Nintendo to strata bo ktoś kupił od Ciebie, a nie od nich. Nie wiem też w sumie jakby wyglądały koszty produkcji kartridżów. Nośniki „płytkowe” przyjęły się tak dobrze bo … są tanie.

  6. @bandi: Nazbyt optymistycznie na to patrzysz. Gier pokroju Xenoblade Chronicles X nie wyrwiesz w pudełku w cenie taniej niż 150-180. Mario Kart 8 – 150-170. itd. Nawet w odniesieniu do tej twojej granicy 200 zł za wersję elektroniczną nie wygląda to aż tak źle. Podejrzewam, że gry na NX z WiiU będą mocno tańsze podobnie jak klasyki z Wii na WiiU (SMG2, Metroid Prime Trilogy itd.). Konsolę Wii U można kupić tanio ale problemem może być dostępność gier, których wcale nie jest aż tak dużo na rynku. Po premierze NX ceny fakt mogą spaść ale nie gier a konsoli. No i zostaje się potem z gratem, którego nikt nie wspiera. Później dochodzi jeszcze kwestia sprzedaży gier i konsoli. Sporo zachodu, mnie by się nie chciało bawić w takie przedsięwzięcie.

Dodaj komentarz