Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo 3DS

Podsumowanie Pokemon Direct

W tym roku zarówno Pokemony oraz ich fani, obchodzą 20-lecie serii. Jak grom z jasnego nieba, albo inaczej – jak grom ciskany przez Zapdosa, padła informacja o Pokemon Direct. Program skończył się chwilę temu, a tu znajdziecie jego podsumowanie.

Na Pokemon Direct, zobaczyliśmy całą historię Pokemonów (w takim skrócie) i zapowiedź Pokemon Sun i Moon z urywkami grafik koncepcyjnych. Dodatkowo Pokemony możemy przesyłać z gier Red/Blue/Yellow z Virtual Console przez Pokebank do najnowszej generacji. To by było na tyle, bo program trwał tylko około pięć minut.

24 komentarze

24 Komentarzy

  1. trela_karo

    26 lutego, 2016 at 4:26 pm

    Gdyby nic nie wycieklo jakies poltora dnia przed direktem to mozna by bylo go uznac za realne zaskoczenie, tak jest tylko rozczarowanie gawiedzi, bo „o tym juz przeciez wiedzielismy” – z drugiej strony, nie wiem czego mozna sie bylo spodziewac po 5 minutach, gdzie wiadomo bylo, ze zobaczymy kolaz filmow pokazujacych poprzednie generacje (w koncu 20-lecie serii). Przynajmniej pokazali concept-arty przez ulamek sekundy 😉

    3DS bedzie drukowal pieniadze nawet pod koniec zycia 😉

  2. matii

    26 lutego, 2016 at 4:33 pm

    @Trela_karo, ja nie czuję się rozczarowany – info było niepotwierdzone a teraz mam pewność, że gry wyjdą w tym roku. Jednak 20-lecie zobowiązuje 😀 Inna sprawa to to, że samo N. jest sobie winne – trzeba było np. domeny wstawić dzisiaj przed Dajrektem i większość byłaby zaskoczona.
    Co do 'pod koniec’ życia: DSLite/DSi drukował nawet 2 lata po premierze 3DSa z Pokami BW/2 xP

  3. trela_karo

    26 lutego, 2016 at 4:40 pm

    Nawet jezeli info niepotwierdzone to jednak jakas informacje juz to dawalo i co za tym idzie cien nadziei, wiec i zaskoczenie bylo o wiele, wiele mniejsze (a jakiez slone lzy bylyby, gdyby sun/moon byly wymyslem nadaktywnego fana, hoho internet az by huczal). Ja ze swojej strony jestem usatysfakcjonowana – nie oczekiwalam w zasadzie niczego, a dostalam przyjemny, nostalgiczny direkt z informacja, ze „tak, to istnieje” – hypu nie da sie czasem uniknac, ale jest zly dla cisnienia i serca 😉

    Co do ukrywania domen/sladow po lekaach (bo otym chyba piszesz?), nie wiem czy by im sie oplacalo 😉

  4. ViVi

    26 lutego, 2016 at 4:47 pm

    W tych kilku sekundach nie za wiele nam pokazali. Wóz strażacki z Blastoise’m i Pokekaretka wyglądają ciekawie, może będziemy mogli je prowadzić i robić misje jak w GTA. 😀 Mam też nadzieję patrząc na te koncepty, że w grze częściej ujrzymy niebo i ujęcia kamery będą jeszcze lepsze niż w X/Y.

  5. matii

    26 lutego, 2016 at 4:51 pm

    „(a jakiez slone lzy bylyby, gdyby sun/moon byly wymyslem nadaktywnego fana, hoho internet az by huczal)” – jakież to prawdziwe (tak, po sobie to oceniam xD) Robiłem sobie EKG jakieś 3 tygodnie temu z powodu pracy tak więc ciśnienie i serce są w porządku, hype nawet pożądany w moim przypadku 😛
    Znaczy, chodziło mi o to, że jednym z leaków było to, że N. zarejestrowało sobie domeny z 'sun’ i 'moon’ i to też potwierdzało już inne wcześniejsze wycieki. A mogli np. zrobić takowe lub udostępnić publicznie dopiero przed samym Dajrektem. Nie wiem czy drastycznie by to cokolwiek zmniejszyło ale zawsze coś.

  6. Gipsi

    26 lutego, 2016 at 9:22 pm

    To był k*rwa żart a nie direct. Nintendo ogarnij się w końcu i wyjdź z czarnej dupy.

    Zrobili directa poświęconego pokemonom i pochwalili się że wydają grę w kilku językach? Witamy w 21 wieku.
    Za niecały miesiąc wychodzi Pokken Tournament na WiiU a oni nie zrobili nic żeby nas przekonać do jego zakupu… jakiś lepszy moment na to niż podczas directu poświęconemu serii Pokemon? Chyba nie. Ale ninny i tak nic nie pokazało z Pokkena.

  7. Antari

    27 lutego, 2016 at 1:32 am

    Samo potwierdzenie wydania nowych gier z głównej serii jest więcej warte od całej tej dziecinnie prostej klepaniny, która udaje, że chce być jak NUNS. Pewnie, mogli kolejny raz przypomnieć znane trailery Pokkena, dać informację o RBY z eshopu i opowiedzieć o Super Mystery Dungeon ale bądżmy szczerzy – nikogo to by nie obchodziło i ludzie czekaliby tylko na zapowiedź nowej gry głównego nurtu z serii. Ogromny plus, że przeszli od razu do sedna zamiast mydlić oczy pierdołami, które nikogo, przez okrągłe 30 minut.

  8. Gipsi

    27 lutego, 2016 at 2:34 am

    Przeszli od razu do sedna? Nie wiem czy widziałeś ale to wideo ma prawie 7 minut i pokazuje logo gry.
    Logo gry które poznaliśmy wczoraj.
    Dziecinnie prostej klepaniny? A główna seria Pokemon to ultrahardcorowy tytuł? Przechodzisz całą Pokemon X/Y i sapphire/alpha wciskając komendę double kick.

  9. matii

    27 lutego, 2016 at 10:42 am

    @GIPSI, fakt, też byłem zaskoczony brakiem 'promocji’ Pokkena czy innych tytułów mających premierę w Europie jak SMDungeon. Jak wcześniej pisałem, spodziewałem się czystej reklamy tych produktów z ewentualnym właśnie napomknięciem, że powstaje nowa gra. Tymczasem Dajrekta skupili na nowych grach i, było nie było, na tym, że wychodzące gry na VC będą miały możliwość transferu poków do S&M. Nie, że narzekam bo chciałem potwierdzenia nowych gier ale mimo wszystko jestem zaskoczony brakiem reklamy innych produktów (tak, jakby zrobili ten Dajrekt na 'odwal się’ bo stwierdzili nagle, że podczas 'urodzin’ poków muszą wstawić Dajrekta; samo info o Dajrekcie też późno zostało ujawnione wydaje mi się, więc pewnie był to spontan na ostatnią chwilę). Istnieje jeszcze możliwość, że przed premierą np. Pokkena wyjdzie 'pełnoprawny’ ogólnikowy (i 'nowy’) Dajrekt i tam będzie masa promocji nowych gier.

  10. Antari

    27 lutego, 2016 at 11:56 am

    @Gipsi: To widocznie oglądaliśmy 2 różne dajrekty. Tak, przeszli od razu do sedna – krótki filmik podsumowujący dokonania serii na przestrzeni 20 lat zwieńczony zapowiedzią najnowszej części głównej serii w postaci nazwy i logo. Większość tych spinoffów serii typu Pokken, Detektyw Pikachu czy Mystery Dungeon to zapychacze żeby wycisnąć z fanów resztki kasy. Pokken był taki prosty, że musieli go wycofać z automatów w Japonii bo ludzie nie przegrywali i biznes był mało dochodowy. No sorry ale ja nie tęsknię za powtórką prezentacji z E3, na której dostaliśmy masę trailerów crapów o których od DAAAWNA wiedzieliśmy i wszyscy czekali na nowości typu StarFox. Gdyby wrzucili jakieś trailery tych gier, które chciałeś to zrobiłby się 30 minutowy dajrekt, na którym wszyscy oprócz Ciebie by ziewali przez 25 minut, tylko po to żeby zobaczyć pod koniec danie główne. Totalny bezsens.