Poi trafia na Kickstartera

Poi jest dosyć nowym projektem trójwymiarowej platformówki, inspirowanej największymi i najgłośniejszymi tytułami, takimi jak: Super Mario 64 czy Banjo-Kazooie. Przyjrzyjmy się czym ma stać się nadchodząca produkcja oraz jaką historię nam opowie.

Poi to gra, w której będziemy przemierzać zarówno duże, otwarte światy jak i mniejsze poziomy, stawiające przed nami trudniejsze zadania. Celem gracza będzie odnalezienie medali. Wraz z rozwojem swoich umiejętności spotkamy coraz to większą ilość postaci i przemierzymy kolejne światy.

Fabuła gry będzie – jak w większości podobnych gier – prosta. Pewnego dnia, podczas drzemki pod drzewem coś spadnie nam na głowę. Nagle obudzeni, odkryjemy leżącą obok nas książkę z wygrawerowaną na złoto nazwą „Explorer’s Log”. Przeglądając książkę znajdziemy w niej stronę zatytułowaną „Jak zostać mistrzem eksploracji”. Po jej przeczytaniu główny bohater szybko weźmie plecak, po czym zauważy starca stojącego przed nim. Jak się chwilę potem okaże – naszym głównym celem jest zostaniem Mistrzem Eksploracji, a wykonamy to trudne zadanie poprzez zbieranie medali w wielu różnych światach.

Ekipa PolyKid wystartowała z akcją na Kickstarterze w celu zdobycia minimum 80 000 dolarów. Uzyskując większe wsparcie, gra może zaistnieć na komputerach Mac (90 000 dolarów), dostać lokalny tryb kooperacji (150 000 dolarów), czy wersje na inne platformy. Osoby chcące wesprzeć projekt mogą dokonać tego na tej stronie.

Co sądzicie o nowej platformówce na konsolę Wii U?

4 komentarze

Dodaj komentarz