[Styczeń’2015] Jakich gier Nintendo 3DS posiadamy najwięcej w swojej kolekcji?

Jak zapewne niektórzy z Was zauważyli jakiś czas temu w naszym katalogu gier pojawiła się opcją
„Dodaj grę do kolekcji”. Kolekcje posiadanych gier można zobaczyć w profilu wybranego użytkownika klikając w jego nick np. INK. Dzięki wprowadzeniu tej opcji mogliśmy zrobić pierwsze zestawienie gier dla Nintendo 3DS, które znajdują się w Waszym posiadaniu.

ranking-gier-my3ds-640

Lista obejmuje 20 najpopularniejszych tytułów, które zapewne dla starych konsolowych wyjadaczy nie będą zaskoczeniem, ale zdecydowanie przydadzą się jako nasze rekomendacje dla nowych nabywców przenośnego Nintendo.

Namawiam wszystkich do korzystania z tej opcji bo dzięki temu będziemy mogli na bieżąco publikować rankingi Waszych kolekcji.

Top 20 gier w posiadaniu użytkowników mynintendo.pl w styczniu 2015 r.

Tytuł gry Wydawca Ilość osób
posiadających grę
Pokémon X/Y Nintendo 72
Super Mario 3D Land Nintendo 62
The Legend of Zelda: A Link Between the Worlds Nintendo 48
Pokémon Alpha Sapphire/Omega Ruby Nintendo 44
The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D Nintendo 44
Mario Kart 7 Nintendo 43
Fire Emblem Awakening Nintendo 33
Super Smash Bros 3DS Nintendo 31
Animal Crossing New Leaf Nintendo 24
Bravely Default: Where the Fairy Flies Square Enix 24
Monster Hunter 3 Ultimate Capcom 24
New Super Mario Bros. 2 Nintendo 24
Luigi’s Mansion: Dark Moon Nintendo 23
Super Street Fighter IV: 3D Edition Capcom 22
Dead or Alive: Dimensions Tecmo 19
Kid Icarus Uprising Nintendo 19
Resident Evil Revelations Capcom 19
Kirby: Triple Deluxe Nintendo 18
Fantasy Life Level 5 17
Phoenix Wright: Ace Attorney – Dual Destinies (eShop) Capcom 17
Donkey Kong Country Returns 3D Nintendo 16

Lista nie jest generowana automatycznie. Bieżące statystyki dla każdej gry możecie zobaczyć w Katalogu gier.

52 komentarze

 1. Teraz widzę, że to świetny pomysł z tą funkcją (jeszcze się z 'dodawaniem gier’ nie bawiłem a tutaj proszę: powstaną statystyki, super!) 🙂 Pierwsza pozycja jakoś mnie nie dziwi, ale zaskakuje mnie dość wysokie miejsce FE:A (zaskakuje, a jednocześnie cieszy, ale w sumie co ja się dziwię..).
  Korzystając z okazji zapytam: czy dodając gry do kolekcji w profilu decyduje kolejność przypisania gier? Chodzi mi o przykład podany w njusie z użytkownikiem Ink (xP), gdzie wszystko wydaje się fajnie ułożone, prawie że tematycznie jeśli chodzi o 'serie’ (np. Mario z Marianem), a może później można zmieniać kolejność? Z góry dzięki za odp. (a jeśli jest to gdzieś w jakimś FAQ to proszę podać linka i z góry przepraszam, że nie zauważyłem).

 2. Hah dopiero ten news zmotywował mnie bym wreszcie pododawał swoje gierki tutaj 🙂
  Bardzo fajnie zrobione, chociaż niestety sporo tytułów brak (np. AiRace Speed, FIFA 12, Urban Trial Freestyle, Heavy Fire: Black Arms 3D, European Conqueror 3D, 10-in-1 Arcade Collection, gierki Virtual Console – a to wyłącznie te które sam posiadam).

 3. Po dodaniu gier z DSa baza rozrosłaby się do monstrualnych rozmiarów – skizo by chyba nic nie robił tylko dodawał grafiki, bo znając życie jeśli dodasz tylko parę tych najsłynniejszych tytułów, to zaraz odezwą się ludzie i poleci tysiąc dodatkowych „one muszą by w bazie!” gier.

 4. Rolnik i Skizo za mało nam płącą – ja za taką robotę chce czek in-blanco.

  A tak serio – Aqua, gier na DSa wartych dodania jest pewnie około 200 (jak nie więcej, ogólnie gier na dsa nie licząc shovelware jest ok tysiąca?) wymagasz syzyfowej roboty dodania bazy dsa, aktualizowania gier 3dsowych i jeszcze pewnie pisania na bieżąco newsów.

 5. 🙂 swoją drogą lista jest już nie aktualna. po newsie sporo userów ruszyło pododawać swoją kolekcje. Poki X/Y mają już aktualnie 95 sztuk. zeldy skoczyły do 60 i 54 sztuk. Dobrym pomysłem było by ogłosić jakieś masowe uzupełnianie danych, i wtedy zrobic podsumowanie, np za tydzień.

 6. Jeszcze raz dzięki SKIZO za odp. 🙂 Dodam od siebie, że kiedy przeczytałem o bazie gier DSa to naszła mnie myśl.. że to jest dobry pomysł (fakt, przeczytałem również jak wiele by to kosztowało wysiłku ale nie powiem, że np. nie można byłoby zrobić ankiety czy ma takowa powstać czy też nie, powstałby może osobny temat z 'życzeniami’ użytkowników odnośnie stricte gier z DSa (wtedy też gdyby ktoś napisał 'a takiej i takiej gry nie ma’ został by odesłany do wiadomego tematu) itp.). Wszak gier na DSa jest MASA.. i to również MASA roboty (choć faktycznie warto się nad tym zastanowić, nie jedna osoba gra na 3DSie w starsze tytuły ponieważ nie posiadała DSa.. jak np. ja :D). I napiszę jeszcze, że o ile pomysł mi się podoba i jeszcze dodałem swoje 3 grosze do tego to muszę (chcę xd) oświadczyć, że jeśli takowej bazy nie będzie to nie będę wybrzydzał 😀
  btw.
  „Byłaby to w zasadzie dwa razy większa baza niż ta, która już jest :D”
  Powiedziałbym, że nawet 10krotnie większa.. xP

Dodaj komentarz