3DS Homebrew launcher już w sobotę!

Od dłuższego czasu “smealum” pracuje nad exploitem umożliwiających uruchamianie na konsoli Nintendo 3DS nieautoryzowanego oprogramowania radosnych twórców bez konieczności zakupu linkerów. Wczoraj na forum gbatemp pojawiła się informacja, że exploit zostanie udostępniony publicznie już w najbliższą sobotę 22 listopada! Aby móc z niego skorzystać wymagane będzie posiadanie pewnej oryginalnej gry (na razie nie podano jeszcze tytułu) z 3DS, która pozwoli na jego uruchomienie. Wraz z premierą dostępna będzie pierwsza wersja klona Minecraft’a – 3dscraft.

3dslauncher
3DS Homebrew launcher już w sobotę

Exploit będzie tak samo łatwo uruchamialny jak w przypadku wersji Wii – po jego uruchomieniu pojawi się nowy kanał o nazwie ” Homebrew Channel”. Co ważne, launcher działa również z konsolą New Nintendo 3DS!

UWAGA! 3DS Homebrew launcher nie będzie umożliwiał uruchamiania pirackich kopii gier a wyłącznie oprogramowania homebrew!

Jak zareaguje na ten fakt Nintendo? Trudno powiedzieć, natomiast jako zwolennik całej masy świetnych „domowch” aplikacji (w tym oczywiście wszechobecnych emulatorów) z niecierpliwością czekam na premierę!

38 komentarzy

  1. Problem w tym ze homebrew tak naprawde umarlo odkąd pojawily sie appstory, google play czy samo publikowanie na konsolach. Ludzie nie robia HB, bo rpzeciez moga probowac na tym cos zarobic. zreszta wiekszosc w/w pozycji w tych sklepach nawet nie dorasta poziomem do tego co kiedys bylo darmową domową robotą.

  2. Będzie działać na najnowszej wersji systemu ponieważ gra potrzebna do uruchomienia znajduje się w Eshopie i/lub w wersji pudełkowej.
    Jednak musicie mieć świadomość że Nintendo może zdalnie usunąć grę pobraną z Eshopu jak podłączycie konsolke do neta. Dlatego radzę wybrać wersje pudełkową.

    W miarę możliwości będę aktualizował inf dot homebrew na forum

Dodaj komentarz