Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo 3DS

3DS Homebrew launcher już w sobotę!

Od dłuższego czasu “smealum” pracuje nad exploitem umożliwiających uruchamianie na konsoli Nintendo 3DS nieautoryzowanego oprogramowania radosnych twórców bez konieczności zakupu linkerów. Wczoraj na forum gbatemp pojawiła się informacja, że exploit zostanie udostępniony publicznie już w najbliższą sobotę 22 listopada! Aby móc z niego skorzystać wymagane będzie posiadanie pewnej oryginalnej gry (na razie nie podano jeszcze tytułu) z 3DS, która pozwoli na jego uruchomienie. Wraz z premierą dostępna będzie pierwsza wersja klona Minecraft’a – 3dscraft.

3dslauncher

3DS Homebrew launcher już w sobotę

Exploit będzie tak samo łatwo uruchamialny jak w przypadku wersji Wii – po jego uruchomieniu pojawi się nowy kanał o nazwie ” Homebrew Channel”. Co ważne, launcher działa również z konsolą New Nintendo 3DS!

UWAGA! 3DS Homebrew launcher nie będzie umożliwiał uruchamiania pirackich kopii gier a wyłącznie oprogramowania homebrew!

Jak zareaguje na ten fakt Nintendo? Trudno powiedzieć, natomiast jako zwolennik całej masy świetnych „domowch” aplikacji (w tym oczywiście wszechobecnych emulatorów) z niecierpliwością czekam na premierę!

38 komentarzy

38 Komentarzy

  1. Dark Iorweth

    17 listopada, 2014 at 12:09 pm

    Wiadomo czy będzie działać na najnowszej wersji systemu ?

  2. Sanedust

    17 listopada, 2014 at 12:30 pm

    Skoro działa z New 3ds to chyba, może nawet tak 😀 Jeżeli nie wiedzieli, że jest dziura to nie łatali.

  3. Holian

    17 listopada, 2014 at 2:23 pm

    Ciekawe ile minie zanim Nintendo załata dziure

  4. DRACO_WAHATEVER

    17 listopada, 2014 at 3:46 pm

    Problem w tym ze homebrew tak naprawde umarlo odkąd pojawily sie appstory, google play czy samo publikowanie na konsolach. Ludzie nie robia HB, bo rpzeciez moga probowac na tym cos zarobic. zreszta wiekszosc w/w pozycji w tych sklepach nawet nie dorasta poziomem do tego co kiedys bylo darmową domową robotą.

  5. skizo

    17 listopada, 2014 at 4:07 pm

    Co więcej, na iOS w Cydii pojawil sie dawno temu płatny sklep homebrew 😀 Nic nie stoi na przeszkodzie by takie cos postawic pod 3DSem. Ja nie widze problemu z symbolicznymi oplatami 1-2euro za dobre appki czy porty z innych sprzetow.

  6. Robak123

    17 listopada, 2014 at 5:36 pm

    Będzie działać na najnowszej wersji systemu ponieważ gra potrzebna do uruchomienia znajduje się w Eshopie i/lub w wersji pudełkowej.
    Jednak musicie mieć świadomość że Nintendo może zdalnie usunąć grę pobraną z Eshopu jak podłączycie konsolke do neta. Dlatego radzę wybrać wersje pudełkową.

    W miarę możliwości będę aktualizował inf dot homebrew na forum

  7. Aeit

    17 listopada, 2014 at 10:32 pm

    „DS Homebrew launcher nie będzie umożliwiał uruchamiania pirackich kopii gier a wyłącznie oprogramowania homebrew” Jasne…

    Już widzę jak ceny „tych gier” skaczą do absurdalnych cen tak jak to było w przypadku Wii ;p

  8. fafikozoom

    18 listopada, 2014 at 12:09 am

    Wszystko super, tyle że Wii nie musiało być podpięte do neta. 3DS jest. Posypią się bany i bricki, a szkoda bo hombrew zawsze spoko.

  9. fafikozoom

    19 listopada, 2014 at 9:23 pm

    @up
    Aplikacja jeszcze nawet nie wyszła a nintendo już wycofało grę z Eshopu, a na ebayu kart chodzi po 200-500zł (wcześniej 50-70)
    To będzie ciekawe.

  10. Aeit

    19 listopada, 2014 at 9:57 pm

    A nie mówiłem? Szczęście że kupiłem ją za 45zł …może sobie sprzedam jak taki hype ;p

  11. eggsample

    19 listopada, 2014 at 10:07 pm

    Smea ma jeszcze 1 egzamin i bierze się za kończenie zadania.

  12. Dobos

    20 listopada, 2014 at 1:10 am

    Jak myślicie do ilu wzrośnie wartość tej gry w Polsce? Na Allegro już się wszystkie rozeszły 😛

  13. Robak123

    20 listopada, 2014 at 11:19 am

    200zł

  14. zabikt

    21 listopada, 2014 at 7:15 pm

    Już jest. I działa – przetestowałem na konsoli z najnowszym systemem.

  15. fafikozoom

    23 listopada, 2014 at 1:59 pm

    tymczasem gateway zapowiada wsparcie dla systemów z softem 9+

  16. DRACO_WAHATEVER

    23 listopada, 2014 at 4:46 pm

    tyle ze gateway nie ma nic wspólnego z homebrew. inna rzecz że oni zapowiadają to za każdym razem gdy pojawia się jakaś konkurencja, czy news o exploicie.

  17. butastita

    29 listopada, 2014 at 5:04 pm

    Wiadomo może coś więcej o ewentualnych możliwościach, działaniach Nintendo czy jakiś projektach Smealuma? Cokolwiek? Czy na razie nic nowego?

  18. zabikt

    30 listopada, 2014 at 12:07 am

    Odpala wszystkie dostępne programy homebrew. Np. emulator Gameboya.