Pokémon X i Y nie dostaną patcha. Dlaczego? Bo tak.

Z wielu stron nadciągają uradowane krzyki fanów, dowiadujących się co rusz o nowych mega-ewolucjach lub cechach nadciągających remaków III generacji, jednak i w tej beczce miodu znajdziemy przysłowiową łyżkę dziegciu.

Z wlaśnie opublikowanego wywiadu z Junichi Masudą (m.in. producent gry) oraz Shigeru Omori (projektant gry) wynika bowiem, że fani, którzy będą woleli pozostać przy Pokémon X lub Y nie będą mieli dostępu do nowych mega-ewolucji z Alpha Sapphire i Omega Ruby – Game Freak nie ma bowiem w planach wydania patcha dodającego te do wcześniejszej gry, a jedynymi pokemonami, które prawdopodobnie otrzymają mega-ewolucję we wcześniejszych wersjach będą legendarne Latios i Latias. Fani pojedynków sieciowych jednak  nie powinni się  martwić – Pokémon OR/AS będą kompatybilne z X/Y (jednak niedozwolone będą mega ewolucje ekskluzywne dla OR/AS)

Z wywiadu dowiemy się też tego, że:
– Prace nad projektem rozpoczęły się 21 listopada 2012 roku.
– Hoenn tętni życiem. Pokémony z umiejętnościami specjalnymi będzie można dostrzec w trawie! Dodatkowo spotkamy je także w miejscach takich jak np. plaża.
– Niektóre miejsca w remakach różnią się od swoich pierwowzorów. Tyczy się to także fabuły.
W grze będziemy też walczyć pod wodą! Stworzono na takie okazje nawet specjalne animacje np. wolniejsze rzucanie pokéballa pod wodą
– PSS/PokéMonAmi/Supertreining pojawią się ponownie.
Trąbki będą obecne w ścieżce dźwiękowej, jednak nie w takiej ilości w jakiej pojawiły się w oryginalnych grach.
– Masuda w czasach szkolnych był w orkiestrze, co odbiło się na muzyce 3 generacji.
– Po ukończeniu wątku głównego wciąż będzie wiele do zrobienia – latanie na Latiasie/Latiosie, urządzanie secret bases, kontesty, polowanie na legendy i wiele innych.
Dużą rolę w wątku głównym ma odgrywać odkrywanie sekretów i korzeni Mega Ewolucji.
– Multi-Nav znajdować się będzie na touchpadzie i pokazywać ma podstawowe informacje na temat pokemonów na danym obszarze lub mapie. Będzie również pokazywał twoich przyjaciół i ich zajęcia

Brak komentarzy

Dodaj komentarz