[Plotka] Ni No Kuni na 3DS?

Czy jest szansa, aby gra stworzona przez kolaborację Level-5 i studia Ghibli pojawiła się na 3DS i to w Europie? Jak donosi Pocket Gamer jest! Zachodni wydawca tej gry na stacjonarkę Sony, Namco Bandai rozważy taką opcję, jeżeli będzie wystarczające zainteresowanie. Jeszcze nie wiadomo która wersja gry miałaby się doczekać portu, The Jet-Black Mage z DSa, czy znana posiadaczom PS3 – Wrath of the White Witch.

Ogólnie jest na co czekać i warto trzymać kciuki, żeby ta pozycja pojawiła się na kieszonkę Nintendo. Sama gra jest ciekawym role-plejem z grafiką przypominającą anime (dla innych „chińskie bajki” albo swojskie kreskówki). I to nie jest przypadek, że  grafika tak wygląda. W tym tytule maczał palce sam Hayao Miyazaki, czyli reżyser takich przebojów jak Spirited Away: W krainie bogów czy Ruchomy zamek Hauru.

Pierwotnie planowano wydanie części na DSa na zachodzie. Do każdej kopii gry była dołączana opasła księga czarów (350 stron!). Zawarte w niej były wzory czarów, które się używało w grze oraz wzbogacała uniwersum gry o dodatkowe informacje. Więc tłumaczenie jej byłoby nie lada wyzwaniem i w dodatku bardzo czasochłonnym zajęciem. I to była jedna z głównych przyczyn braku lokalizacji tej pozycji na zachód.

Wierzycie, że plotka stanie się prawdą? Osobiście strasznie liczę na to! 🙂

 Trailer wersji na DS:

Dodaj komentarz