[Update]Człowiek-nietoperz w 3D

Fani Batmana mogą zacierać ręce, bowiem na 3DS zmierza gra z tytułowym bohaterem w roli głównej. Batman: Arkham Origins Blackgate będzie zupełnie nową grą w 2.5D z rozgrywką przypominająca Metroida, której akcja dziać się będzie w jakiś czas po wydarzeniach z Batman: Arkham Origins (w fazie tworzenia, jedną z konsol docelowych jest WiiU) i za którą odpowiada Armature Studio (założone przez kilku głównych programistów, którzy odeszli z Retro, znanego m.in z serii Metroid).

Wieści niosą również, że wersja przenośna otrzyma taką samą datę premiery,co wersja na konsole stacjonarne, czyli w Batmana w 3D zagramy już 25 października.

[Update] Garść screenów i informacji z magazynu Game Informer:

Akcja gry w wersji na 3DS ma miejsce na odizolowanej wyspie, na której stoi więzienie Blackgate, gdzie miała miejsce rebelia, którą nasz bohater musi zwalczyć, jednak grę zaczynamy w mieście Gotham. Gra będzie scrollerem w 2D, wykorzystującym jednak zalety teł 3D (można będzie przechodzić z pierwszego planu na drugi) z pełnym voice-actingiem. W grze będzie więcej gadżetów do wykorzystania, a Batman będzie mógł używać Batarangu do ogłuszania przeciwników, wyrzutni lin, dzięki której będzie mógł pokonywać duże odległości, a także eksplodującego żelu, którym będzie można strzelać w różne miejsca na ekranie (pozwoli to np. zrzucić na przeciwników wiszący ponad nimi żyrandol). Mapa gry jest podzielona na różne części, które są ze sobą połączone, a bossów można pokonywać w losowej kolejności. W grze jest system checkpointów, a grę można zapisać w dowolnym momencie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz