Dwa lata Nintendo 3DS

Dwa lata temu, 25.03.2011 do Europy zawitała nowa konsola Nintendo: 3DS. Pomimo lichego początku, problemów ze sprzedażą, średnich tytułów startowych, konsola powoli się rozkręcała. W końcu w wakacje 2011 Nintendo obniżyło cenę 3DSa, dla „pokrzywdzonych” zaoferowała program ambasador, zaczęły wychodzić lepsze gry typu Super Mario 3D Land czy oczekiwany od dawna remake świetnej Zeldy Ocarina of Time.

I tak powoli, miesiąc po miesiącu wychodziło coraz więcej lepszych gier, system był coraz bardziej reklamowany, słupki sprzedaży skoczyły i Nintendo w między czasie bezapelacyjnie pokonało (ponownie) Sony na rynku handheldów.

Już w tym roku wyszedł chociażby po 10 latach sequel Luigi’s Mansion, nowy Fire Emblem, Monster Hunter 3 Ultimate, na dniach wychodzi Shin Megani Tensei Devil Survivor, i parę innych, nie wspominając o tym, że jeszcze w tym roku wychodzi chociażby u nas nowy Animal Crossing, remake Donkey Kong Country Returns, nowy Mario & Luigi, a to tylko wierzchołek góry lodowej!

Z tego miejsca życzę Nintendo i samemu 3DSowi dalszego prężnego rozwoju i jeszcze więcej wspaniałych gier! Sto lat!

Brak komentarzy

  1. DRACO, czyli co, Vita to martwy system? Nie ma sensu tworzyć na niego gry? Wydawcy się powinni od niego odwrócić? Nie mówię że sytuacja Sony i jego sprzętu nie wygląda, mówiąc łagodnie, bardzo niekorzystnie na obecną chwilę. Tylko ciężko po roku jego obecności na rynku mówić że „przegrał”- IMO jeszcze ma szansę odmienić swój los (oby również dzięki współpracy z PS4). Przegrywa walkę z 3DS, jak najbardziej, ale jeszcze nie przegrał 🙂

Dodaj komentarz