Dzioby w górę, zgodnym chórem, Kaczki!

Jeśli dorastaliście w latach 90 i posiadaliście Pegasusa, to najprawdopodobniej mieliście już styczność z grami z wujkiem Sknerusem w roli głównej, które zostały wydane przez Capcom w 1990 na platformę NES.

Czemu nawiązuję? Ponieważ na konwencie PAX East właśnie padła megatona – Capcom zapowiedział, że trwają prace nad zremasterowaną wersją Duck Tales!
Gra będzie posiadać trójwymiarowe tła, po których poruszać się będziemy ręcznie rysowanym, dwuwymiarowym sprite’m (inne postaci również będą w 2D) zremasterowane utwory oraz oryginalnych aktorów, którzy podłożą głosy postaciom. 70% gry będzie przeniesieniem oryginału do rozdzielczości HD, a jakieś 30% będzie jej całkiem nową zawartością (m.in. samouczek, skarbiec Sknerusa, nowe levele)

Nad projektem pracuje studio WayForward (znane m.in z gier takich jak Mighty Switch Force, Shantae), a sama gra ma się ukazać w e-shopach jeszcze w lato tego roku.

Co do platform, możliwe, że prócz WiiU, gra pokaże się również na 3DS (na końcu trailera, małymi literami wspomniane jest o e-shopie konsoli), chociaż to tylko spekulacje.

Brak komentarzy

  1. Zajebista niespodzianka od Capcom… mam nadzieje że gra będzie dobra to wtedy kupie. Elementy 3D słabo wyglądają w tej grze… jakoś tak odstają te skarby, skrzynie itd. Najważniejsze jednak żeby gra była fun… a kto wie, może jak gra wypali to capcom zrobi remake Darkwing Duck’a z pegazusa… to była jedna z moich ukochanych gier.

  2. Wolalbym jednak całkowicie 2D, jakoś troche mnie to nie przekonuje, i zgadzam sie tu z Gipsi, ze elementy 3d wygladaja biednie. tym bardziej że rayman origins pokazał jak można zrobić platformera 2D.

    dzizas krajst , stary jestem. pamietam jak TVP puszczalo DT rano o 10 w niedzielę albo sobotę…

  3. O ile platformówka z myszatym nie jest najwyższych lotów, z pewnością nie jest „kupą”. Skąd podejrzenia że tytuł z Sknerusem będzie kiepski? Zresztą nie ma co dywagować, gra i tak nie ukaże się na 3DS w prezentowanej wyżej formie, miejmy jednak nadzieje że doczekamy się stosownego portu.

Dodaj komentarz