A Fantasy Life sobie radzi

Pomimo ogromnej konkurencji ze strony Animal Crossing: New Leaf, które w Japonii jest niekwestionowanym królem symulacji pod względem ilości sprzedanych sztuk, Fantasy Life – gra stworzona przy współpracy Level-5 z Brownie Brown nie daje łatwo za wygraną.

Produkcja Level-5 i Brownie Brown w pierwszym tygodniu premiery sprzedała się w ilości 117,071 sztuk, co wcale nie jest złym wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że Rune Factory 4, gra zdawałoby się o bardziej ugruntowanej pozycji, w pierwszym tygodniu sprzedała się tylko w ilości 85,955 sztuk. Jeszcze bardziej zadziwiającym jest to, że Fantasy Life przez pewien czas okupowało drugie miejsce na liście hitów, tuż za Animal Crossing: New Leaf. Nie można również pominąć doniesień, że nakład gry został całkowicie wykupiony przez żądnych nowych doświadczeń graczy.

Wszystko to spełniło najwyraźniej oczekiwania twórców, bowiem ci zapowiedzieli, że jeszcze w tym roku ukaże się całkiem sporej wielkości DLC, zawierający m.in. nowe questy oraz możliwość gry ze znajomymi przez internet. Poczynione także zostaną pewne zmiany w świecie gry oraz odblokowany zostanie maksymalny poziom gracza.

Mimo, iż Fantasy Life na razie jest tylko w Japonii to nie zaszkodzi rzucić okiem na krótki trailer, ukazujący walkę w grze oraz mini-gierkę, w którą najwidoczniej gramy, gdy chcemy coś ugotować.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wróżą całkiem świetlaną przyszłość przewidywanej przez Level-5 serii spod szyldu „Fantasy Life”, a kto wie, może i my doczekamy zachodniej premiery gry.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz