Flipnote Studio 3D zapowiedziane!

Zapowiedziana przez Satoru Iwatę na specjalnym japońskim Nintendo Direct aplikacja o nazwie Flipnote Studio 3D jest sequelem Flipnote Studio, które swego pojawiło się w DSiWare, tworzonym z myślą o konsoli 3DS.

W Japonii Flipnote Studio 3D ma się pojawić w okolicach sezonu letniego – sam program będzie do pobrania za darmo z e-shopu, jednak jeżeli zechcemy wysłać nasze trójwymiarowe dzieła do oficjalnej galerii Flipnote, trzeba będzie uiścić niewielką opłatę abonamentową. Na osłodzenie gorzkiej pigułki Nintendo przez pierwszy miesiąc od premiery pozwoli korzystać z galerii za darmo. Dodatkowo niewykluczone, że jeśli nasze dzieła będą dostatecznie popularne, to całkowicie zwolni nas z abonamentu! (Warto dodać, że tylko galeria globalna posiadać będzie abonament, galerie przyjaciół będą za darmo)

http://www.youtube.com/watch?v=hhpsK-nk098&feature=player_embedded#

Sama aplikacja pozwoli nam na eksport naszych dzieł do rozszerzeń .GIF oraz .AVI oraz rysowanie na trzech warstwach i w sześciu kolorach. Znajdziemy w niej także próbki filmików. Dla użytkowników dostępna będzie też galeria, z której pobierzemy inne animacje, wyślemy swoje (za wcześniej wspomnianą opłatą) oraz ocenimy prace innych.

Łyżką dziegciu w beczce miodu może być fakt, że z powodu nadchodzącej premiery Flipnote Studio 3D, obecne usługi online dla Flipnote Studio z Dsi Ware zakończą się 31 maja.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz