Podwójne uderzenie + trochę plotek

Professor Layton vs. Ace Attorney to prawdopodobnie jedna z najbardziej wyczekiwanych na zachodzie gier na 3DSa. W Japonii gra wciąż świeża i mimo, że nie ustanawia jakichś wybitnych rekordów sprzedaży (128,856 sztuk w pierwszym tygodniu), wciąż osiąga całkiem niezłe wyniki.

Nam, biednym maluczkim z zachodu na razie pozostają trailery, na przykład ten, zaprezentowany na ubiegłorocznym Tokyo Games Show:

http://www.youtube.com/watch?v=LZavZRx005M

Wypadałoby dodać, iż mimo, że fani są dość podzieleni w opiniach nt. ewentualnej lokalizacji gry na rynek zachodni, to warto przytoczyć tutaj pewien cytat z wywiadu jaki przeprowadził redaktor VG247 z CEO Level-5, Akihiro Hino:

„Thankfully Hino seemed much happier to discuss the studio’s incoming releases – Ni No Kuni: Wrath of the White Witch and Professor Layton vs Ace Attorney – due for release on PS3 and 3DS next year respectively.”

Warto nadmienić, że wywiad został przeprowadzony 6 grudnia 2012 roku, gdzie gra na rynku japońskim zadebiutowała w listopadzie. Może być to delikatna sugestia, że prace nad tłumaczeniem trwają i grę w zrozumiałym języku zobaczymy jeszcze w tym roku, jednak to ino domysły i lepiej poczekać na oficjalną informację 🙂

 

Dodaj komentarz