Szybkie podsumowanie Nintendo 3DS Direct

W tym roku dźwięk pękania świniek-skarbonek będzie często słyszany. Fani Nintendo maja powody by po dzisiejszej prezentacji byli zadowoleni. Było parę niespodzianek oraz kilka informacji których się spodziewaliśmy( nareszcie !). Dla tych którzy nie mogli oglądać krótkie streszczenie.

Luigi’s Mansion: Dark Moon w końcu ma datę premiery – 28 marzec 2013. Został zaprezentowany nowy gameplay oraz  tryb multi. Opcja gry wieloosobowej ma być możliwa zarówno lokalnie jak i przez internet dla 4 graczy. W jej skład wejdą tryby:

 

  • Hunter – który polega na wspólnym łapaniu duchów, aż do wyczyszczenia pokoju,
  • Rush – ucieczka z pomieszczenia w wyznaczonym czasie,
  • Polterpup – łapanie duchów szczeniaków

Gameplay

Multiplayer

 

Tego lata ma się pojawić nowa odsłona przygód hydraulików w sosie rpg Mario&Luigi Dream Team. Tym razem miejscem akcji będą sny Luigiego. Wchodząc w interakcję z twarzą zielonego brata, która jest wyświetlana na touch screenie,  możemy mieć wpływ na świat snów.

 

Mario wraca ponownie na pole golfowe ! Nowa gra z serii Mario Golf World Tour pojawi się już w te wakacje. Gra ma zawierać zarówno nowe jak i stare pola golfowe.

Donkey Kong powraca ! 3DS doczeka się usprawnionego portu świetnej platformówki z Wii. DK Country Returns 3D już w te wakacje. Filmik 3D ma być dostępny już w eShop.

http://www.youtube.com/watch?v=RRlddPjcKUA

Wraz z wydaniem Monster Hunter 3 Ultimate 22 marca, otrzymamy również bundle z konsolą dla 3DS i Wii U. Tego samego dnia będzie dostępny  Circle Pad Pro XL. Demo gry pojawi się już w przyszłym tygodniu.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=BE8ByqCyL3I

Nowe kolorki 3DS XL w Europie. Biały oraz czarny mają się pojawić w ciągu kilku tygodni.

David Cox przypomina o premierze nowej Castlevanii – 8 marca 2013.

 

Fire Emblem: Awakening będzie w Europie 19 kwietnia. W ramach rekompensaty otrzymamy ekskluzywny bundle z pre-instalowaną grą. Z premierą gry będzie dostępny do pobrania dodatek Champions of Yore 1, który wprowadza nowe mapy.

Gra tworzona wspólnie przez Banpresto i Monolith Soft, Project X Zone pojawi się u nas latem tego roku.

Nintendo rusza z nową promocją. Każdego tygodnia jedna gra dostanie solidną zniżkę. Zaczynając od dzisiaj i kończąc 21 lutego, została przeceniona Zelda Ocarina of Time 3D. Aktualna cena to  129,80PLN/29.99$/19.99£

Gra Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan jest przewidziana na wiosnę.

W eShopie pojawią się trzy nowe gry . Action-rpg Code of Princess został zapowiedziany na wiosnę. Gra ma zawierać co-op i tryb pvp. Splash or Crash zręcznościowa gra, polegająca na leceniu w głąb studni i omijania przeszkód będzie do pobrania 28 lutego. Mario & DonkeyKong to kolejna odsłona gry logiczno-platformowej, która ukaże się w drugim kwartale 2013. Gra będzie zawierała edytor poziomów.

Code of Princess

Mario & Donkey Kong Minis on the Move

Wydane tylko w Japonii Inazuma Eleven 3 Spark & Bomber trafi do nas po liftingu na 3DS tego lata.

Pokemony X/Y  już w październiku ! Ale przed tym zagramy 17 maja w Pokemon Mystery Dungeon Gates to Infinity. W grze będzie można urządzić własną chatkę, pograć wspólnie ze znajomymi w co-opie oraz przy wykorzystaniu kamery odnajdywać nowe mapy lochów.

Spragnieni w zabawę w majora powinni 14 czerwca oczekiwać Animal Crossing: New Leaf. Za pomocą streetpassa oraz online będziemy mogli odwiedzać miasta innych graczy

 

Brak komentarzy

  1. Bardzo dobry Direct. Chyba najbardziej treściwy z dotychczasowych. Fajnie też że oprócz directa dali kilka filmów luzem, również treściwych.
    (nawiasem mówiąc ciekawe ile ludzi na stanowisku Iwaty poprowadziłoby konferencję w takiej czapce :)) Jakoś mi się to skojarzyło z „wykładem króla sedesów”, taka wiara w firmę itp.

  2. Mario&Luigi to największy hicior z tego wszystkiego! Seria jest genialne. Generalnie same must have’y. Tylko ten Donkey Kong Country 3D zupelnie niepotrzebny… liczyłem na jakiegoś nowego DK lub inny świetny platformer… ale nie konwersje kilkuletniej gry która.

Dodaj komentarz