Stadlbauer oficjalnie zaprzestaje dystrybuowania produktów Nintendo w Polsce

Krążące od jakiegoś czasu plotki na temat nie przedłużania umowy między firmą Stadlbauer, a Nintendo na dystrybucję okazały się prawdą. Wygląda na to, że dotychczasowe obowiązki Stadlbauera w wyżej wymienionej kwestii przejmuje Nintendo of Europe. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo jak sprawa będzie wyglądała w Polsce. Na razie mówi się o dwóch potencjalnych firmach, które mogłyby przejąć dystrybuowania produktów Nintendo w Polsce, a są nimi ABC Data i Toys’r’Us. Szczerze mówiąc ta sytuacja daje jakąś nadzieję na to, żeby Nintendo jakoś mocniej zaistniało w Polsce, z drugiej strony wciąż Stadlbauer też się starał i na dobrych chęciach się skończyło.

 

Brak komentarzy

 1. Czy ja wiem, czy to dobrze… Jeszcze kilka lat temu w moim średniej wielkości mieście (60 tys. mieszkańców) w sklepie Media Expert można było kupić Wii, DSa, kontrolery. Ba, jeszcze w zeszłym roku w RTV Euro AGD wisiały Wii Remoty Plus oraz można było zaopatrzyć się w niebieskie Wii.
  Kilka dni temu poszedłem do dużego Saturna w Gdańsku i co widzę? Dwóch pracowników rozmontowuje regał z produktami Nintendo (który i tak był mały). Wygląda to tak, jakby Nintendo znikało z naszego kraju. Skoro nawet w Gdańsku, w wielkim centrum handlowym nie można dostać gry na 3DSa (gier na PS Vitę jest mnóstwo), to co dopiero w mniejszych miejscowościach? 🙁

 2. Kiedyś w MM tez słyszałem jak pracownik mówił „to nam prawie wcale nie schodzi”

  A z drugiej strony w ToysRUs czy GamesWorld gry są. W tym drugim nawet tańsze niż w Jowiszu czy MM, bo nie przechodziły przez Sbauera. SM3DL kupiłem nowe za 149.
  I nikt tam nie szcza przy sprzedaży.
  No i w takim TRUs w Rzeszowie nawet była odpalona konsola z demo a nie tylko „jakieś pudełko na najniższej półce”

 3. Faktycznie nintendo jest troche egzotyczne w polsce. Słowo „konsola” większosci kojarzy się z playstation, potem jest xbox.. Jednak faktem jest że Nintendo jest trochę opóżnione. Ludzie chcą mniejszych pikseli, i na tej podstawie wybierają konsole.
  „Sad but true” :p

 4. Polska dziwna jest.
  Wczoraj wpadłem w sieci na takie zdanie, co prawda o innym sprzęcie ale trochę to nawiązuje do naszego rynku konsol:
  „mógłby się stać dominującym w naszym kraju tabletem – rodzimym dziwactwem, jak popularność PSP”

Dodaj komentarz