Pokeplotki

Garść plotek dotycząca najnowszej odsłony Kieszonkowych Stworów:

  • Ponad 100 nowych Pokemonów, nowe ewolucje i pre-ewolucje znanych nam już stworków (głównie dla 5 generacji) oraz zaskakujące nowe rozwinięcia klasycznej generacji.
  • Brak nowych typów, w zamian mają być  wprowadzone Pokemony „krzyżówkowe”. Przykładowo dobierając odpowiednich rodziców, otrzymamy w rezultacie dziecko, będące tego samego gatunku co matka,  ale o ubarwieniu ojca. Czyli krzyżując Pikachu i Gyaradosa otrzymamy niebieskiego chomika z łuskami 😉
  • Startery mają mieć typy:  Trawa/Stal,  Ogień/Psychiczny oraz Woda/Elektryczność. Mają one być bazowane na europejskich archetypach. Chespin jako rycerz, Fennekin jako czarodziej i Froakie jako wiking.
  • Xerneas jest typem Lód/Stal, a Yveltal Ogień/Mrok. Legendy mają posiadać specjalną umiejętność pozwalającą im na zamianę typów między sobą. Xerneas zmienia kolor na czerwony i staje się Ogień/Stal, a Yveltal na Lód/Mrok z barwą niebieską.

Oprócz pierwszego podpunktu, reszta wygląda na opcję mało prawdopodobną. Ale to przyjdzie nam zweryfikować dopiero gdy pojawią się dalsze oficjalne doniesienia dotyczące gry. A Wy co chcielibyście widzieć w nadchodzącej generacji Pokemonów ?

 

Brak komentarzy

  1. Rayos, na rzecz walk w stylu Dragon Quest Monsters 😉 Generalnie przydałoby się troszkę więcej patentów właśnie z DQM, troszkę im zajęło (pokemansom) dogonienie konkurencji jeśli chodzi o sprawy czysto „techniczne” (grafika, animacja itd). Nie mniej jednak czekam 🙂

  2. nie gralem w Monstersa, wiec nie wiem jak dokladnie to tam wyglada 😉 i zle sie wyrazilem, majac na mysli walki, chodzilo mi o sam fakt rozpoczynania walki 🙂 w DraQue IX potworki sobie jawnie lataja na mapie i mozna do nich podejsc i zaatakowac albo i nie 😉

  3. Nie no relaks, mi właśnie też o to chodziło tylko 🙂 Dlatego podałem przykład DQM, bo dokładnie tak to wyglądało. DQM:Joker pojawił się na DS’a przed DQIX i generalnie bardziej pasował mi jako porównanie do Pokemonów, hehe. Ale mechanizm jest ten sam. Swoją drogą już za czasów Jokera pisałem gdzieś że fajnie by było gdyby w końcu zrobili poksy na silniku tej gry i chyba w końcu się doczekam, heh 🙂

  4. „Nintendo has sent out some new details regarding Pokémon X & Y. Specifically, it has confirmed that the types of Chespin, Fennekin and Froakie will be pure Grass, Fire and Water respectively.”
    Tekst prosto z serebii.net, a tam nie wrzucają niepotwierdzonych info. Ogólnie wszystko wygląda mi na fake, albo spekulacje (nawet co do liczby, powiedziano tylko że w sumie będzie spokojnie ponad 700 poków, nic więcej nie wspominali)

Dodaj komentarz