Nadchodzi nowa gwiazda od Nintendo!

Ostatnimi czasy Nintendo nie tworzy żadnych nowych bohaterów, ewentualnie Dillon z Rolling Western. Ostatnim gwiazdorem od Ninny był Olimar z gry Pikmin, który pojawił się w Japoni w 2001 roku. Czy to się zmieni ? Odpowiedź brzmi: TAK !

Kto będzie następny?

W wywiadzie dla serwisu „The Guardian”, Shigeru Miyamoto powiedział, że nie mogą cały czas polegać na Mario czy Linku:

„We need to continue releasing new games in existing franchises otherwise those franchises might die. That’s not to say that we aren’t interested in new games. It’s just a case of picking a new game idea. When we have the opportunity we want to create new things in the future, certainly.” Dodał rownież: „I don’t have a big list of ideas I want to realise. I usually come up with new ideas while I am working on other games. That said, there’s a strong possibility we will introduce some new characters to the scene soon.”

Czy ujrzymy nową gwiazdę od Nintendo na E3 2012 ? Najprawdopodobnie tak.

Brak komentarzy

 1. I to jest jeden z powodów dla których czekam na E3 i konfe Nintendo.
  Jestem ciekaw nowego bohatera ze stajni Nintendo, a biorąc pod uwagę, że na horyzoncie majaczy pierwsza konsola next-gen, czyli Wii U. To pewnie ta gra trafi właśnie na tę platformę.
  A całkowicie nowe ip szło by w parze z tym co swego czasu mówił Miyamoto, czyli że chciały zacząć pracować z młodym zespołem i to tak jak za dawnych lat.
  Więc pewnie ten tytuł z całkowicie nowym bohaterem, będzie też sprawdzianem dla być może nowych ludzi w ekipie Nintendo…

  Zapowiada się interesująco…

 2. @Vaderous:

  Zależy co rozumiesz przez słowo next-gen, bo nowa generacja to nie tylko lepsze bebechy (ciekawe jak się ustosunkujesz do następców PS3 i X360, jak się okaże że bedą silniejsze zaledwie o 30-40% od swoich poprzedników, – jakoś specjalnie nie wierze w to, że zrobią bardziej silniejsze maszynki, i będzie taka przepaść jak w tej generacji, choćby na drodze może stanąć opłacalność).
  Nowa generacja to też nowe rozwiązania, i ogólny powiew czegoś nowego. Dlatego choćby takie Wii uwarzałem od samego początku również za next-gen’a. Bo pod pewnym względem technologicznym Nintendo wyprzedziło swoich konkurentów. Co po kilku latach zaowocowało choćby takim move’m…

 3. Vaderous , to co na tym filmiku to zaden kontroler ruchu, to sa pileczki nabite na patyk- zero elektroniki, nic, kamerka sledzi te pileczki wg koloru i rozmiaru, w ten sposob okreslajac ich polozenie w przestrzeni- tak dzialal eyetoy na ps2 wlasnie (sledzenie konkretnych elementow jak pilka, dlonie etc). zas move to co innego. move to kontroler zawierajacy akcelerometry i inne rzeczy(jak wiimote,ale słabiej)… wspolne z tym filmikiem ma tylko to ze na jego koncu jest zamontowana podobna pileczka- roznica taka ze znajduje sie w niej wielo kolorowa dioda, po to by eye-toy mogl odroznic kilka roznych obiektow w przestrzeni.

 4. Trigger

  Właśnie to kinect wnosi powiew świeżości, bo mimo że wszystko opiera się na kamerkach to jednak działa to dużo ciekawiej niż move, samo to jest już nowością, że nie potrzeba żadnego pada by grać w gierki, choc jestem starej daty i wolę dzierżyć w dłoniach padziocha to i tak uważam że microsoft bardziej się wykazał pomysłowością.

 5. @Vaderous:

  Wiesz filmik, który Sony zaprezentowało, jak to „niby” pracowało nad tą technologią wcześniej niż Nintendo, nie zmienia faktu, że to firma z Kioto stała się jej pionierem. I to oni zaryzykowali wypuszczając ją na rynek.
  Mnie tylko dziwi, że ten filmik wypłyną dopiero po ogromnym sukcesie Wii. W dzisiejszych czasach gdzie technologia potrafi działać cuda, i choćby ubarwiać aż do bólu zdjęcia modelek. Nie jest sztuką taki filmik sklecić na poczekaniu i odpowiednio go zmontować.

  Z tym wyprzedzeniem miałem namyśli Wii, bo ciężko przewidzieć co wymysli MS i Sony, ale obstaje, że jeśli Wii U odniesie sukces, to zerżną kolejny raz pomysły od Big N.
  A mówienie o faktycznej mocy nowej konsoli Nintendo, i ocenianie czy jest next- gen’em (choć tutaj nie ma złudzeń, że jest) jest moim zdaniem jest nie na miejscu, szczególnie, że zbyt wiele tak naprawdę nie wiemy o tym sprzęcie…

  Już chodzą plotki, że MS pracuje nad własnym odpowiednikiem vital sensor

Dodaj komentarz