Ocarina of Time przekroczyła milion sprzedanych egzemplarzy

Mimo słabej sytuacji 3DS’a na całym globie nie oznacza to, że gry na niego sprzedają się równie słabo. Nintendo pochwaliło się wynikami sprzedaży The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D. Linkowi udało się przebić magiczną barierę 1 miliona. Kto zakupił najwięcej kopii tejże gry?

Okazuje się, iż w Europie i USA 810 000 posiadaczy najnowszej kieszonkokonsolki od wielkiego N, nabyło nową (starą) Zeldę, zaś w Japonii ze sklepów „zniknęło” 270 tysięcy. Podsumowując te liczby wychodzi nam wynika 1,08 miliona. Jak na pierwszy miesiąc to trzeba przyznać, że to niezły wynik. Zapewne pierwsze miejsce w GameRankings z średnią ocen 97,46%, którą od dawna okupuje oryginalna Ocarina, w jakim stopniu przyczyniła się do tego sukcesu. Miejmy nadzieje, że po planowanej obniżce nasz waleczny elf bohater z Hyrule podbije resztę świata!

16 komentarzy

  1. jeśli wierzyć encyklopedii na Zelda.com to: „Hylians are an elf-like race of people who first established an ordered civilization in Hyrule. Famous Hylians include Princess Zelda and Link. The Hylians’ long, sculpted ears enable them to hear special messages. As the chosen people, they are also given unique psychic and magical abilities.”

Dodaj komentarz