Napisz własną grę za pomocą Petit Computer.

Smileboom przygotował dla domowych programistów i fanów homebrew aplikację Petit Computer, która dostępna jest dla japońskich użytkowników DSi w dystrybucji cyfrowej DSiWare a już wkrótce dostępna będzie również dla posiadaczy Nintendo 3DS poprzez eShop.

Aplikacja posiada wbudowany interpreter języka Basic, który pozwala na tworzenie prostych gier z wykorzystaniem edytorów grafiki dla „duszków”. Oczywiście przygotowaną przez nas produkcję będzie można wzbogacić odpowiednią oprawą dźwiękową. Niestety, nie wiadomo czy aplikacja opuści granice KKW.

Gry tworzone za pomocą Petit zapisywane będą na karcie pamięci SD – możliwa będzie ich również dystrybucja on line do znajomych. Ktoś chętny na kurs Basica? Polecam pierwsze numery Bajtka ;P

 

Thx to: XoYoZo13

18 komentarzy

  1. Kiedyś się programowało w Qbasic-u. Jak aplikacja wyjdzie na 3DS-a to na pewno się tym pobawię, ale znając siebie, napiszę coś i tego nie dokończę (odechce mi się po paru dniach). Za to możliwość oglądania innych projektów ludzi bardziej ode mnie wytrwałych będzie czymś mega przyjemnym 🙂

  2. heh pamiętam jak dawno dawno temu dostałem od rodziców Atari 65XE 😉 i wklepywałem z „Bajtka” gry pół dnia, to były Hardcorowe czasy.
    to narzędzie wygląda na znacznie bardziej zaawansowane..no ciekawy jestem tych wszystkich domowych produkcji zwłaszcza, że chyba to będzie w 3d!:)

Dodaj komentarz