Iwata: „potrzebujemy dużych system sellerów w tym roku!”

Pan Satoru Iwata celuje w 16 milionów sztuk sprzedanych 3DSów na ten rok (fiskalny – czyli do kwietnia roku 2012 – tak jest w Japonii, wiecie, kwitnienie sakury i takie tam..), jednak dobrze wie, że bez solidnych system sellerów nie da rady osiągnąć tak zadowalającego wyniku.

Pan Satoru stawia na trzy tytuły: Animal Crossing, Mario Kart i Super Mario.
Smutna wiadomość dla nas – Pan Iwata stwierdza, że nie jest w stanie obiecać nam konkretnych dat, ale postara się wydać Mario Kart i Super Mario w tym roku fiskalnym. Czyżby okazało się, że na prawdziwe exclusivy konsolowe będzie nam dane czekać aż 12 miesięcy!? Oby nie, czego sobie i wam życzę.

If any one of the titles you mentioned right now is not released within this fiscal year, I do not believe that we will sell 16 million units of Nintendo 3DS hardware this fiscal year.

Therefore, I cannot tell if all of them will be released in the current fiscal year, but at least some of these anticipated titles will be launched in this fiscal year.

However, especially for the two titles I introduced today, which are the new iterations of „Mario Kart” and „Super Mario,” I did not talk about them with the image of launching them in the next fiscal year or thereafter, so please understand it in that way.

22 komentarze

 1. No wysoko sobie celuje, ale myślę że da rade dobić do tych 16 mln 😉 wydaję mi się że ludzie czekają właśnie na takie tytuły jak mario kart, zelda, kid icarus i kiedy owe gry zobaczą światło dzienne to wtedy sprzedaż 3ds’a drastycznie wzrośnie.

 2. no na razie nie ma szans z tymi „:hitami od ubisoft:” 😉 na więcej. Zelda w czerwcu powinna znacznie podnieść sprzedaż a i gotowego Profesora Laytona mogliby łaskawie zlokalizować jako najlepiej sprzedającą się grę na starcie 3dsa w Japoni.

 3. @Piotrek K
  Ale u nas pokrywa się z rokiem kalendarzowym, stąd warto wspomnieć, że w Japonii jest inaczej w związku z kwitnieniem Sakury – czyli wiśni.

  @darfinno
  Profesor Layton 4 w papierach Staldbauer ma datę premiery u nas na czerwiec. Jestem ciekaw…

 4. @loczyn u nas to jest wogole jeszcze ciekawiej :

  „Wyjątki od reguły roku kalendarzowego są wykazane w ustawie z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, w art. 8, który stanowi, że rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy, chyba że podatnik postanowi inaczej w statucie albo w umowie… wówczas rokiem podatkowym jest okres kolejnych dwunastu miesięcy kalendarzowych.”

  😀

Dodaj komentarz