Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo 3DS

Iwata: „potrzebujemy dużych system sellerów w tym roku!”

Pan Satoru Iwata celuje w 16 milionów sztuk sprzedanych 3DSów na ten rok (fiskalny – czyli do kwietnia roku 2012 – tak jest w Japonii, wiecie, kwitnienie sakury i takie tam..), jednak dobrze wie, że bez solidnych system sellerów nie da rady osiągnąć tak zadowalającego wyniku.

Pan Satoru stawia na trzy tytuły: Animal Crossing, Mario Kart i Super Mario.
Smutna wiadomość dla nas – Pan Iwata stwierdza, że nie jest w stanie obiecać nam konkretnych dat, ale postara się wydać Mario Kart i Super Mario w tym roku fiskalnym. Czyżby okazało się, że na prawdziwe exclusivy konsolowe będzie nam dane czekać aż 12 miesięcy!? Oby nie, czego sobie i wam życzę.

If any one of the titles you mentioned right now is not released within this fiscal year, I do not believe that we will sell 16 million units of Nintendo 3DS hardware this fiscal year.

Therefore, I cannot tell if all of them will be released in the current fiscal year, but at least some of these anticipated titles will be launched in this fiscal year.

However, especially for the two titles I introduced today, which are the new iterations of „Mario Kart” and „Super Mario,” I did not talk about them with the image of launching them in the next fiscal year or thereafter, so please understand it in that way.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. DRACO_WAHATEVER

  3 maja, 2011 at 1:05 am

  rok fiskalny konczy sie w kwietniu nie tylko w japoni. tak jakby z tego tekstu ktos wywnioskowal inaczej.

 2. loczyn

  3 maja, 2011 at 1:30 am

  U nas nie pokrywa się z normalnym ;)?
  Jeśli nie, to wyprowadź mnie z błędu.

 3. loczyn

  3 maja, 2011 at 3:29 am

  Na razie 3,6mln na świecie, więc trochę brakuje.

 4. Ryukendn

  3 maja, 2011 at 2:34 am

  No wysoko sobie celuje, ale myślę że da rade dobić do tych 16 mln 😉 wydaję mi się że ludzie czekają właśnie na takie tytuły jak mario kart, zelda, kid icarus i kiedy owe gry zobaczą światło dzienne to wtedy sprzedaż 3ds’a drastycznie wzrośnie.

 5. Piotrek K

  3 maja, 2011 at 8:14 am

  rok podatkowy w kazdym kraju zaczyna sie od innego dnia. W UK tez zaczyna sie w kwietniu np.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Fiscal_year

 6. Ponk

  3 maja, 2011 at 1:06 pm

  Nie jest źle bo to pierwsze potwierdzenie że AC jest w produkcji i się ukaże.

 7. darfinno

  3 maja, 2011 at 11:31 am

  no na razie nie ma szans z tymi „:hitami od ubisoft:” 😉 na więcej. Zelda w czerwcu powinna znacznie podnieść sprzedaż a i gotowego Profesora Laytona mogliby łaskawie zlokalizować jako najlepiej sprzedającą się grę na starcie 3dsa w Japoni.

 8. loczyn

  3 maja, 2011 at 2:05 pm

  Wszyscy na YT piszą, że ma się ukazać w październiku. Szczerze mówiąc pierwsze słyszę, ale jest to cholernie prawdopodobna data co widać po stanie produkcji.

 9. loczyn

  3 maja, 2011 at 12:05 pm

  @Piotrek K
  Ale u nas pokrywa się z rokiem kalendarzowym, stąd warto wspomnieć, że w Japonii jest inaczej w związku z kwitnieniem Sakury – czyli wiśni.

  @darfinno
  Profesor Layton 4 w papierach Staldbauer ma datę premiery u nas na czerwiec. Jestem ciekaw…

 10. DRACO_WAHATEVER

  4 maja, 2011 at 12:19 pm

  @loczyn u nas to jest wogole jeszcze ciekawiej :

  „Wyjątki od reguły roku kalendarzowego są wykazane w ustawie z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, w art. 8, który stanowi, że rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy, chyba że podatnik postanowi inaczej w statucie albo w umowie… wówczas rokiem podatkowym jest okres kolejnych dwunastu miesięcy kalendarzowych.”

  😀

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Join Us!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

No to znamy już grę roku 2022 :)

Nintendo Switch

Nowe informacje ze świata Pokemon! Mistrzostwa Świata, aktualizacje oraz wracamy do szkoły w Pokemon Scarlet i Purpur.

Nintendo Switch

Drugi miesiąc wakacji przed nami. Trochę wjechał sezon ogórkowy, ale na pewno znajdzie się kilka perełek do spędzenia relaksującego czasu w chłodach piwnicy.

Nintendo Switch

Typowe musou, fabularny spinoff, a może idealne połączenie obu?

Nintendo Switch

Astrid nauczy was, jak przetrwać ciężki okres dorastania, poświęcając swoje życie muzyce. Nie potrzeba szczęścia, jeśli się nie zatrzymujesz.

Nintendo Switch

Całkiem solidny pokaz jak na software przygotowywany przez deweloperów 3-rd party. Mocno szanuje kwadratowych magików!

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w sierpniu 2022? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

THQ Nordic Digital Showcase 2022

Data: 12 sierpnia, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Showcase
thq

Zanim odbędzie się główny pokaz, HandyGames pokaże swoje gry. Następnie THQ zaprezentuje zupełnie nowe produkcje „rozszerzające portfolio firmy o nowe gatunki z zarówno licencjonowanymi, jak i oryginalnymi doświadczeniami w grach”. THQ Nordic obiecuje „wszystko, od intensywnego, ciemnego i ostrego po jasne, kolorowe i po prostu zabawne”. Oprócz nowych zapowiedzi planowane są również aktualizacje wcześniej zapowiedzianych […]

Sonzai

Data: 31 sierpnia, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Sonzai to innowacyjna, ręcznie rysowana gra akcji RPG o życiu, magii i związkach. Miasto Kumotoshi skrywa tajemnice; nowe życie i nowi ludzie. Jakie wątki łączą tych ludzi razem? Jaka jest prawdziwa natura magii? Wrzucony do nowego miasta, nawiązuj relacje z ludźmi wokół ciebie. Gra jest otoczona pięknym, atramentowym minimalistycznym stylem artystycznym z precyzyjnie choreografowanymi animacjami […]

Gerda: A Flame In Winter

Data: 1 września, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

W tej przejmującej grze fabularnej wcielasz się w Gerdę, pielęgniarkę, której życie wywraca się do góry nogami z dnia na dzień. Opowieść opowiedziana nie na linii frontu, ale w intymnej scenerii małej duńskiej wioski, w której żyła całe życie. Uzbrojona jedynie w spryt i wiedzę o swoim ludzie, Gerda musi próbować ratować swoich bliskich, pozostając […]

Zobacz też

Nintendo Switch

Piękny gest ze strony Nintendo

Nintendo Switch

Miły gest zawsze jest w cenie. Brawo!

Po godzinach

W tym tygodniu ekipa pracująca nad youtube’owym kanałem „Did You Know Gaming” zdecydowała się na stworzenie dłuższego niż zwykle, kilkunastominutowego video o życiu Satoru...

Po godzinach

Zmarły w zeszłym roku prezydent Nintendo Satoru Iwata swą pracę nad grami rozpoczął na początku lat 80 w studiu HAL Laboratory, tworząc gry na...