Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo 3DS

Iwata: „potrzebujemy dużych system sellerów w tym roku!”

Pan Satoru Iwata celuje w 16 milionów sztuk sprzedanych 3DSów na ten rok (fiskalny – czyli do kwietnia roku 2012 – tak jest w Japonii, wiecie, kwitnienie sakury i takie tam..), jednak dobrze wie, że bez solidnych system sellerów nie da rady osiągnąć tak zadowalającego wyniku.

Pan Satoru stawia na trzy tytuły: Animal Crossing, Mario Kart i Super Mario.
Smutna wiadomość dla nas – Pan Iwata stwierdza, że nie jest w stanie obiecać nam konkretnych dat, ale postara się wydać Mario Kart i Super Mario w tym roku fiskalnym. Czyżby okazało się, że na prawdziwe exclusivy konsolowe będzie nam dane czekać aż 12 miesięcy!? Oby nie, czego sobie i wam życzę.

If any one of the titles you mentioned right now is not released within this fiscal year, I do not believe that we will sell 16 million units of Nintendo 3DS hardware this fiscal year.

Therefore, I cannot tell if all of them will be released in the current fiscal year, but at least some of these anticipated titles will be launched in this fiscal year.

However, especially for the two titles I introduced today, which are the new iterations of „Mario Kart” and „Super Mario,” I did not talk about them with the image of launching them in the next fiscal year or thereafter, so please understand it in that way.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. DRACO_WAHATEVER

  3 maja, 2011 at 1:05 am

  rok fiskalny konczy sie w kwietniu nie tylko w japoni. tak jakby z tego tekstu ktos wywnioskowal inaczej.

 2. loczyn

  3 maja, 2011 at 1:30 am

  U nas nie pokrywa się z normalnym ;)?
  Jeśli nie, to wyprowadź mnie z błędu.

 3. loczyn

  3 maja, 2011 at 3:29 am

  Na razie 3,6mln na świecie, więc trochę brakuje.

 4. Ryukendn

  3 maja, 2011 at 2:34 am

  No wysoko sobie celuje, ale myślę że da rade dobić do tych 16 mln 😉 wydaję mi się że ludzie czekają właśnie na takie tytuły jak mario kart, zelda, kid icarus i kiedy owe gry zobaczą światło dzienne to wtedy sprzedaż 3ds’a drastycznie wzrośnie.

 5. Piotrek K

  3 maja, 2011 at 8:14 am

  rok podatkowy w kazdym kraju zaczyna sie od innego dnia. W UK tez zaczyna sie w kwietniu np.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Fiscal_year

 6. Ponk

  3 maja, 2011 at 1:06 pm

  Nie jest źle bo to pierwsze potwierdzenie że AC jest w produkcji i się ukaże.

 7. darfinno

  3 maja, 2011 at 11:31 am

  no na razie nie ma szans z tymi „:hitami od ubisoft:” 😉 na więcej. Zelda w czerwcu powinna znacznie podnieść sprzedaż a i gotowego Profesora Laytona mogliby łaskawie zlokalizować jako najlepiej sprzedającą się grę na starcie 3dsa w Japoni.

 8. loczyn

  3 maja, 2011 at 2:05 pm

  Wszyscy na YT piszą, że ma się ukazać w październiku. Szczerze mówiąc pierwsze słyszę, ale jest to cholernie prawdopodobna data co widać po stanie produkcji.

 9. loczyn

  3 maja, 2011 at 12:05 pm

  @Piotrek K
  Ale u nas pokrywa się z rokiem kalendarzowym, stąd warto wspomnieć, że w Japonii jest inaczej w związku z kwitnieniem Sakury – czyli wiśni.

  @darfinno
  Profesor Layton 4 w papierach Staldbauer ma datę premiery u nas na czerwiec. Jestem ciekaw…

 10. DRACO_WAHATEVER

  4 maja, 2011 at 12:19 pm

  @loczyn u nas to jest wogole jeszcze ciekawiej :

  „Wyjątki od reguły roku kalendarzowego są wykazane w ustawie z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, w art. 8, który stanowi, że rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy, chyba że podatnik postanowi inaczej w statucie albo w umowie… wówczas rokiem podatkowym jest okres kolejnych dwunastu miesięcy kalendarzowych.”

  😀

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Join Us!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw, a Microsoft w walkę o przejęcie Activision Blizzard wciągnął Nintendo! I bardzo dobrze!

Nintendo Switch

Wspólnie dotrwaliśmy do grudnia! Zanim zaczniemy myśleć, co ogramy w 2023, to sprawdźcie jakie tytuły będą dostępne wkrótce.

Nintendo Wii U

Wpisz zajawkę... Hmmm... Wiem! Kiedyś to Wii U było naszą zajawką!

Nintendo Switch

To ostatnia gra od Nintendo w tym roku, która sprawi, że zabłysną dzieciom oczy, gdy znajdą ją pod choinką. Oby po dużym patchu...

Nintendo Switch

Hiszpańska fiesta w Paldei

Nintendo Switch

Taktyczną końcówkę roku otwiera Mario wraz ze swoim kórliczymi przyjaciółmi. Ubisoft dostarczył kolejny udany spin-off.

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w grudniu 2022? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

The Game Awards 2022

Data: 8 grudnia, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Showcase
TGA_KEY_ART_1080

The Game Awards 2022 odbędzie się 8 grudnia w Microsoft Theater w Los Angeles w Kalifornii. Będzie transmitowane na żywo w rozdzielczości 4K za darmo na całym świecie na ponad 40 globalnych platformach wideo i społecznościowych, w tym YouTube, Twitch, Twitter i Facebook. Pokaz w 2022 r. wprowadzi kategorię „Najlepsza adaptacja”, która wyróżnia prace twórcze, […]

SAMURAI MAIDEN

Data: 8 grudnia, 2022
All-day event
Premiera

Młoda kobieta z XXI wieku ze sporymi umiejętnościami szermierskimi trafia do Honnō-ji w okresie Sengoku! Wraz z trójką nowo poznanych przyjaciół ninja pędzi przez Zaświaty pod Honnō-ji, stawiając czoła rozwścieczonym zwłokom na każdym kroku! Nic nie może powstrzymać tej potężnej drużyny złożonej wyłącznie z kobiet, gdy młoda kobieta, która została samurajem, tnie wrogów, podczas gdy […]

Chained Echoes

Data: 8 grudnia, 2022
All-day event
Premiera

Chained Echoes to fabularna gra JRPG, w której grupa bohaterów przemierza ogromny kontynent Valandis, aby położyć kres wojnie między jego trzema królestwami. Podczas podróży bohaterowie trafią w rozmaite lokalizacje – od wietrznych równin po egzotyczne archipelagi, zatopione miasta i zapomniane lochy. Walcz mieczem ,opanuj magię lub wejdź do swojego mecha. Chained Echoes to utrzymana w […]

Zobacz też

Nintendo Switch

Piękny gest ze strony Nintendo

Nintendo Switch

Miły gest zawsze jest w cenie. Brawo!

Po godzinach

W tym tygodniu ekipa pracująca nad youtube’owym kanałem „Did You Know Gaming” zdecydowała się na stworzenie dłuższego niż zwykle, kilkunastominutowego video o życiu Satoru...

Po godzinach

Zmarły w zeszłym roku prezydent Nintendo Satoru Iwata swą pracę nad grami rozpoczął na początku lat 80 w studiu HAL Laboratory, tworząc gry na...