Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo 3DS

Top 20. Co się sprzedaje w Japonii?

Poniżej możecie zobaczyć zestawienie 20 najlepiej sprzedających się gier w Japonii. Zgodnie z przewidywaniami, na pierwszym miejscu pojawiła się druga część Dissidia: 012 (Duodecim) Final Fantasy przygotowana z myślą o konkurencji czyli PSP. Jeśli chodzi o sprzedaż gier na n3DS, to nadal najlepiej sprzedającym się tytułem są najnowsze przygody Laytona. Łącznie, w pierwszej dwudziestce mamy aż 6 tytułów na 3DSa. A do premiery w EU już tylko 11 dni!

01. / 00. [PSP] Dissidia: 012 (Duodecim) Final Fantasy (Square Enix) {2011.03.03} – 286.117 / NEW
02. / 00. [PS3] Way of the Samurai 4 (Spike) {2011.03.03} – 70.380 / NEW
03. / 03. [3DS] Professor Layton and the Mask of Miracle (Level 5) {2011.02.26} – 59.138 / 178.728 (-51%)
04. / 02. [PSP] SD Gundam G Generation: World (Bandai Namco) {2011.02.24} – 45.989 / 238.969 (-76%)
05. / 05. [3DS] Nintendogs + Cats: French Bulldog / Shiba / Toy Poodle & New Friends (Nintendo) {2011.02.26} – 44.699 / 108.912 (-30%)
06. / 01. [PSP] Phantasy Star Portable 2: Infinity (Sega) {2011.02.24} – 42.302 / 248.955 (-80%)
07. / 00. [NDS] Digimon Story: Super Xros Wars – Blue / Red (Bandai Namco) {2011.03.03} – 35.752 / NEW
08. / 06. [3DS] Samurai Warriors: Chronicles (Koei Tecmo) {2011.02.26} – 30.112 / 79.438 (-39%)
09. / 09. [PSP] Monster Hunter Freedom 3 (Capcom) {2010.12.01} – 26.210 / 4.351.882 (-28%)
10. / 00. [PSP] Star Driver: Kagayaki no Takuto – Ginga Bishounen Densetsu (Bandai Namco) {2011.03.03} – 21.353 / NEW
11. / 07. [3DS] Super Street Fighter IV: 3D Edition (Capcom) {2011.02.26} – 16.974 / 61.624 (-62%)
12. / 08. [3DS] Ridge Racer 3D (Bandai Namco) {2011.02.26} – 15.810 / 54.036 (-59%)
13. / 15. [3DS] Winning Eleven 3DSoccer (Konami) {2011.02.26} – 15.301 / 39.857 (-38%)
14. / 04. [PS3] Disgaea 4 (Nippon Ichi Software) {2011.02.24} – 12.461 / 91.886 (-84%)
15. / 16. [PS3] Samurai Warriors 3 Z (Koei Tecmo) {2011.02.10} – 12.251 / 302.963 (-49%)
16. / 21. [NDS] Pokemon Black / White (Pokemon Co.) {2010.09.18} – 9.639 / 5.101.102 (-5%)
17. / 22. [WII] Donkey Kong Country Returns (Nintendo) {2010.12.09} – 8.836 / 835.930 (-11%)
18. / 13. [PS3] Killzone 3 (SCE) {2011.02.24} – 7.507 / 34.224 (-72%)
19. / 17. [PS3] Catherine (Atlus Co.) {2011.02.17} – 7.131 / 170.139 (-66%)
20. / 24. [NDS] Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth 2 (Capcom) {2011.02.03} – 6.527 / 192.440 (-32%)

10 komentarzy

10 Komentarzy

  1. hydzior

    13 marca, 2011 at 10:33 pm

    Aktualnie to sie sprzedaje woda i zywnosc w top 1 .

  2. Eerion

    14 marca, 2011 at 1:44 am

    Dowcip masz ostry niczym obsmarkana chusteczka.
    Poza zahaczonym fragmentem Tokyo (trzęsieniem ziemii, tsunami tam nie było), to zniszczone zostały rejony rzadziej zamieszkane i o mniejszym znaczeniu gospodarczym niż podczas trzęsienia w Kobe. Nie doszło do jakiegoś załamania gospodarki, ani niczego. Dwa największe skupiska ludzi – Megalopolis Tokijskie oraz region Kansai mają się dość dobrze. Katastrofa na pewno odcisnęła swoje piętno na sprzedaży, jednak nie w jakimś katastrofalnym stopniu.
    Co do gier – ja zamówiłem sobie na premierę SF4, Samurai chronicles i Ridge Racera. „Trochę” się obawiam o ten trzeci tytuł. Z jednej strony sprzedaje się dobrze, ale z drugiej jest też najczęściej zwracanym tytułem…

  3. Fryta

    14 marca, 2011 at 2:02 am

    @Eerion- Jesli RR sie nie spodoba, to sprzedasz na allegro;)

  4. ArgolEX

    14 marca, 2011 at 8:41 am

    Każda gra ma swój osobisty urok.Nawet jeśli ci się nie spodoba.Np.Gdy byłeś dzieckiem i miałeś NES’a i raz zagrałeś w np mario ,ale gra ci się nie spodobała i odłożyłeś ją w kąt.Później sprzedałeś NES’a i dowiadujesz się ,że ta gra jest na pewnej strnce we flashu.Każdy chciałby powspominać stare dobre czasy więc napewno byś zagrał.

  5. Eerion

    14 marca, 2011 at 11:06 am

    Taak, ale nie będę trzymał ridge racera 20 lat by poczuć ten „zapach retro” 😀
    Pewnie tak jak mówi fryta – pójdzie na allegro.
    No, ale zobaczymy. Wyrok zapadnie dopiero gdy sam pogram.