Nowe informacje odnośnie Laytona, to znaczy Lautreca. (update)

W magazynie Famitsu pojawiło się kilka nowych informacji na temat nowej gry przygodowej od Konami – Doctor Lautrec and the Forgotten Knights.

Akcja gry dzieje się w XIX w., gracz będzie mógł kontrolować oczywiście prof. Lautreca oraz jego asystentkę Sophie.  Jean Pierre Lautrec – bo tak nazywa się w/w profesor jest archeologiem, pracuje on w Muzeum Narodowym. Określany jako geniusz, który uwielbia rozwiązywać zagadki. Nie ma on niestety zbyt wielu przyjaciół ze względu na swój cięty język.  Asystenka głównego bohatera – Sophie Bartin, jest studentką na uniwersytecie. Lubiania wśród mężczyzn, niestety bez wzajemności – dla niej liczy się tylko praca, w której się spełnia. Famitsu opublikowało w tym tygodniu trzy ważne elementy rozgrywki :

– Odkrywanie jaskiń i innych obszarów odbywa się na górnym ekranie, a mapa wyświetlana jest na dole.  Famitsu informuje, że gracz ma pełną kontrolę nad Profesorkiem.

– System walki w grze ma korzystać z duchów, które ukazują się w różnych postaciach. Możesz je przywoływać używając komendy z dolnego ekranu.

– Gra posiada wszechobecny voice-acting.

Wg Famitsu w zależności od sytuacji ubrania ludzi i gesty będą się zmieniać. Sądzę, że to wszystko co udało mi się wydusić, niżej umieszczam w/w galerię.

post scriptum : Pomijając osobistą autoreklamę, pragnę powitać wszystkich jako redaktor na okresie próbnym, życzę miłej współpracy ze mną. <3

(update) – Udało mi się znaleźć screeny w lepszej jakości. Na pewno szybko rzuci się wam w oczy małpka, będąca na ramieniu profesora – to jego pupilek, nazywa się Kiki. 🙂

Brak komentarzy

  1. Kultury proszę ! Wyrażaj się młody człowieku ! xD Chociaż racja, wygląda trochę dziwnie, delikatnie mówiąc. Ale pewnie to wina stylu graficznego, w jakim został ukazany ^^. Btw. Racja, że Sophie lepiej wygląda z zamkniętymi oczami? ;>
    Jeszcze nie redaktora ! xD Okres próbny ! ;3

  2. Miałem na myśli włoski na żel, dbanie o wygląd i wciskanie ludziom, że jest się hetero i „branie lasek” na stare lansiarskie teksty. Z resztą, nie wydaje mi się, że jest to jakiś specjalnie ważny temat, od tego jest offtop. Ja proszę (a może wymagam) od was jedynie krzty kultury. I miło byłoby, gdybyście na siłę nie ciągnęli dyskusji, która zależy TYLKO i wyłącznie od poglądów.

Dodaj komentarz