Crysis 3DS?

Szef Crytec, Cevat Yerli zapytany na łamach CVG o wrażenia na temat 3DS, wypowiada się z umiarkowanym optymizmem:

Myślę, że 3DS jest świetnym sprzętem. Na targach E3, pokazał mi go… wolę nie mówić o kogo chodzi, w każdym razie starszy pan z Nintendo. Demo ukazało bardzo potężne możliwości graficzne, jak również bardzo ciekawe nowe doznania dla użytkowników. Myślę, że dysponują bardzo interesującą platformą. Mają co prawda małe problemy, ale są tego świadomi i z pewnością je wyeliminują. Poziom cenowy jaki ustalili także jest bardzo ciekawy. Wygląda na to, że już zwyciężyli pokazując wszystkim co się dzieje na tej platformie. I rzeczywiście nie zdziwiłbym się, gdyby powstały jakieś high-end’owe gry biorąc pod uwagę moc sprzętową konsoli.

Czy chcielibyśmy (przenieść Crysis’a na 3DS), czy nie zależy od samej platformy. Mój pierwszy kontakt z konsolą był taki, że mieliśmy ją zobaczyć na targach E3, idąc dalej, mogło okazać się że w przyszłości przeniesiemy Cry Engine na tę platformę. Jak na razie jest to tylko pomysł – nic nie zostało postanowione. Widzę możliwości pomiędzy Nintendo 3DS i Crytek.

Cevat w bardzo skromnych, zupełnie bez aluzji słowach 😉 wyraził swoje zainteresowanie nową platformą. Czy doczekamy Crysisa 3DS? Jest światełko w tunelu, oby świeciło coraz jaśniej bez dodatkowych patch’y…

6 komentarzy

Dodaj komentarz