PlayStation Portable 2 trafił do developerów!

Z niecierpliwością czekamy na premierę Nintendo 3DS, ale nie możemy zapomnieć, że Sony także pracuje nad nowym handheldem. Na dzień dzisiejszy co prawda  nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat następcy PlayStation Portable, jednak jak się okazuje zestaw developerski swego czasu trafił do wybranych. Jak zwykle konsolowy światek dowiaduje się o tym „przez przypadek”.

Wszystkiemu jest „winny” twórca najnowszej odsłony Mortal Kombat  – Shaun Himmerick, który przyznał, iż posiada u siebie PSP 2 i w chwili obecnej zapoznaje się z jego możliwościami. Co ciekawe, nie posiada u siebie zestawu roboczego Nintendo 3DS, w związku z czym nie jest w stanie skonfrontować mocy obu sprzętów. A szkoda.

PSP 2

“We’re not launching day one on all consoles like that. We are looking at them; we have a PSP 2 in the house and we’re looking at the engine, like what can it support. Always a big thing for us is the performance. We’re running at 60 fps, what can we do and do we have to build all the art assets over. We’re definitely looking at them. PSP 2 looks like it’s a pretty powerful machine. We don’t have a 3DS system in house yet, but we’re looking to get one, and we’ll certainly look at what its power is.”

Brak komentarzy

  1. Sony oczywiście gorsze nie może być. Już pewnie się zastanawiają jak sobie „zapożyczyć” technologię 3D, albo jeszcze coś innego. Jak wyjdzie 3DS to to pewnie okaże się że PSP2 jest o ileś tam razy mocniejszy od 3DS bo jedyne na co stać SONY to większa moc obliczeniowa, bo na jakąś innowacyjność z ich strony to bym raczej nie liczył.

  2. Patrząć na PS3 to Sony już nawet nie stać na wiekszą moc obliczeniową :] . NIe zapominajcie że to budżetowe zabawki ,nawet jak do nich ileś tam się niby dopłaca to i tak bebechy montowane sąz lo-mid pułeczki. Nie spodziewam się żadnego wow w tym temacie . Będzie fajnie ,ale czy będzie jakoś znacznie odstawac od 3ds ? Troche wątpie . Jak juz aktualnie są pierwsze sample słane do devków to specyfikacja techniczna jest juz jakoś zamknięta. Na SoC’i oparte o cortexy a9 w przenośkach do grania nie ma co liczyć :] . Do tego kompromis być musi .. Czas pracy na baterii , czy przenośka z ładnymi obrazkami wydzielająca mase ciepła do której potrzeba ciągle gniazdka :] .
    Jacek Zapart to ,ze obciąża twoje oczy , nie znaczy ,że i inni będą mieli z tym problem :] .

Dodaj komentarz