[Video] W Bloodstained: Ritual of the Night zwiedzimy nie tylko zamek — spójrzcie na wioskę

2

bloodstained_castle

Bloodstained: Ritual of the Night to duchowy następca serii Castlevania — w końcu pieczę nad produkcją gry sprawuje Koji Igarashi, twórca wielu odsłon serii o wojnie klanu Belmont z Draculą — i akcja tytułu będzie rozgrywać się głównie w ponurym zamczysku.

Ale, ale — nie tylko. W drodze do twierdzy zwiedzimy wioskę. Atmosfera w niej panująca ma być wzorowana na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce pod koniec XVIII wieku w Europie. Podczas wybuchu wulkanu Laki na Islandii do atmosfery uwolniło się tyle gazów i pyłów, że niebo było widoczne jako czerwone na całym kontynencie, a ludzie musieli mierzyć się z ekstremalną pogodą przez kilka następnych miesięcy.

Wracając do głównego wątku — w wiosce natrafimy na sklep i spotkamy przedstawionego wcześniej Johannesa; nie zabraknie także demonów, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Rzućcie okiem na krótki filmik prezentujący nową lokację. Na razie widzimy jedynie skaczącą po platformach protagonistkę Miriam, ale gra jest jeszcze w bardzo wczesnym etapie produkcji.

Bloodstained: Ritual of the Night pojawi się w sprzedaży dopiero w 2018 roku. Pierwotnie tytuł miał ukazać się na Wii U i oficjalnie nie zapowiedziano zakończenia prac nad wersją na stacjonarkę Nintendo, jednak kilka miesięcy temu Igarashi w dość zawoalowany sposób przyznał, że wolałby przenieść proces developerski na kolejną maszynkę Ninny (chodzi zapewne o Switcha).

PODZIEL SIĘ
Elan

2 komentarze

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!