USA: Mario Kart 8 Deluxe najlepiej sprzedającą się grą kwietnia, a Switch – konsolą

5

Amerykanie rzucili się na Switcha i gry na niego. W marcu w USA sprzedało się nieco ponad 900 tysięcy sztuk nowej maszynki Ninny, a w kwietniu zeszło dodatkowe 280 tysięcy egzemplarzy. Spory spadek, za co odpowiada również niewystarczające zaopatrzenie sklepów w konsole przez Nintendo. Mimo to Switch był najlepiej sprzedającym się sprzętem do grania w USA w kwietniu.

Jeszcze bardziej imponujący wynik osiągnęło Mario Kart 8 Deluxe. Pomimo premiery 28 kwietnia, ścigałka z wąsaczem i spółką była najlepiej sprzedającą się grą miesiąca, wykręcając wynik oscylujący w okolicach 500 tysięcy sztuk. Na trzecim miejscu zestawienia znalazła się nowa Zelda.

W maju trudno będzie Nintendo o podobne osiągnięcie, bo tak głośnych tytułów jak Zelda i Mario Kart brak, ale już w czerwcu premierę będzie mieć ARMS, a w lipcu na sklepowych półkach wyląduje Splatoon 2. Być może w tych miesiącach Nintendo ponownie zawojuje amerykański rynek.

PODZIEL SIĘ
Elan

5 komentarzy

  1. bandi (315 komentarzy) w dniu:

    Brawo! Oby tak dalej i Nintendo dodawalo do pieca regularnie. Zaraz E3 i moze bedzie petarda ;)

  2. Goral
    Goral (142 komentarzy) w dniu:

    Myślę, że do końca roku będą wypuszczać regularnie co miesiąc swoje gry, które już zapowiedzieli w styczniowej prezentacji – Arms, Splatoon 2, SMO do świąt ( i wiele innych). Także w dobry sposób przyspieszają wypuszczenie najnowszej konsoli. Jednak na E3 też liczę na petardę :)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!