Unreal Engine z oficjalnym wsparciem dla Nintendo Switch

0

Epic Games wydało najnowszą aktualizację swojego silnika Unreal Engine, która zawiera oficjalne wsparcie dla konsoli Nintendo Switch, co powinno ucieszyć przede wszystkim tych mniejszych developerów, którzy nie mieli dostępu do nieoficjalnej wersji.

Oficjalny update nie oznacza 100% kompatybilności – autorzy silnika informują, że mogą pojawić się jakieś drobne błędy bowiem wsparcie dla Nintendo Switch nadal jest określane jako „eksperymentalne”.

Wsparcie dla Unreal Engine ma na celu przyśpieszenie produkcji/konwersji gier przygotowywanych również na inne platformy w szybkim i mało kosztownym czasie. Zapewne czeka nas stały wysyp indyków jak to ma miejsce w przypadku Xbox czy Playstation ale… czy to źle? Jeśli Nintendo zadba o kilka dobrych jakościowo tytułów na kwartał to napływ pomniejszych produkcji, które swoją drogą często są dużo bardziej grywalne od AAA, tylko wyjdzie konsoli na dobre.

PODZIEL SIĘ

Zagrywa od lat 80 w w budach z automatami. Wielbiciel demosceny i wszystkiego z oldskool w tytule. Twórca kilku serwisów związanych z klasyką i grami m.in. emu#dreams i skizo.org. Obecnie wyłącznie mynintendo.pl (dawniej my3ds.pl)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!